LLENTAB plates

NASZA KONCEPCJA NA PRZYSZŁOŚĆ

NASZA KONCEPCJA NA PRZYSZŁOŚĆ

Zrównoważony rozwój od samego początku

Kiedy firma LLENTAB rozpoczynała działalność w 1972 roku, zrównoważony rozwój nie był powszechnie znanym pojęciem, nie był też głównym celem biznesowym. Stanowił jednak i tak integralną część naszej koncepcji biznesu. W tamtych latach nazywaliśmy tak rzeczy takie jak jakość, świadomość kosztów oraz długoletnia eksploatacja i skutecznie zagospodarowywaliśmy przestrzeń potrzebną społeczeństwu. Nie mniej, nie więcej. Teraz wiemy, że od samego początku budowaliśmy zrównoważony rozwój.

Praktycznie wszystkie hale, które wybudowaliśmy w przeszłości, nadal stoją i nadal są użytkowane, w celu w jakim zostały zbudowane bądź w innym nowym celu. Trudno jest zniszczyć stalowy budynek. Stal to fantastyczny, wytrzymały materiał budowlany, który może przetrwać wieczność w odpowiednich warunkach lub może zostać poddany recyklingowi i zostać przetworzony na nową stal. Ale wiąże się to z kosztami, które musimy brać pod uwagę i które musimy radykalnie zmniejszyć.

Dzisiaj, mając ogólną świadomość globalnych skutków rozwoju ludzkości, skupiamy się również na tym, jak koncepcja naszego działania wpływa na klimat i jak możemy ją doskonalić.

llentab profile stalowe
3xS Source, Solution, Structure

Stal będzie nadal podstawą konstrukcji LLENTAB w przyszłości.
Musimy jednak rozwijać koncepcję naszej działalności i będziemy to robić, skupiając się na trzech aspektach:

SOURCE (ŹRÓDŁO)

Kupowanie najlepszej stali, jaką możemy dostać, od dostawców, liderów w opracowywaniu wyrobów opartych w możliwie największym zakresie na zrównoważonym rozwoju.

SOLUTION (ROZWIĄZANIE)

Projektowanie, produkcja, transport i montaż naszych konstrukcji z maksymalnym uwzględnieniem zużytej energii i materiałów, przy minimalnym udziale odpadów w procesie produkcji.

STRUCTURE (KONSTRUKCJA)

Dostarczanie hal stalowych, które przez wiele dziesięcioleci spełniać będą szybko zmieniające się wymagania i potrzeby ich właścicieli.

Szczegółowa prezentacja tych trzech obszarów znajduje się pod poniższym linkiem.

Zabezpieczenia dachowe

Nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie – przekonuje Paweł Kostrzewski. Stosowane we współczesnych halach stalowych systemy zabezpieczeń chroniące przed upadkiem dostępne są w wielu wariantach, dostosowanych do możliwości każdego inwestora. Niewielki dodatkowy nakład w fazie realizacji sprawia, że prace na dachu można prowadzić łatwiej, szybciej, [...]

Parkingowa rewolucja: Carport – źródło energii dla pojazdów elektrycznych

Nie ma nic gorszego niż szukanie miejsca parkingowego w upalny dzień, odśnieżanie auta zimą lub martwienie się o naładowanie pojazdu elektrycznego. Ale czy istnieje rozwiązanie, które pozwoli na spełnienie tych trzech potrzeb? Okazuje się, że tak - to carport. [...]

Nasza Wizja
z Globalnego Punktu Widzenia

Nasza Ziemia jest zagrożona przez szybkie zmiany klimatyczne, głównie spowodowane nadmiernym konsumpcjonizmem ludzki oraz bezmyślnym wykorzystaniem surowców i źródeł energii. Katastrofy naturalne, głód, migracje i wojny są w dużej mierze skutkami tego rozwoju.

Bez względu na to, jak nierozważni byliśmy, jesteśmy w stanie przystosować się do nowych sytuacji.
Widzimy również szybkie zmiany na skalę globalną w infrastrukturze energetycznej. Pojawiają się nowe sposoby oszczędzania i uzdatniania wody oraz gleby, i wreszcie możemy zaobserwować rosnącą świadomość i zaangażowanie w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju, które uzgodniła większość krajów.

Wśród wszystkich tych trwających wydarzeń, uważamy, że LLENTAB ma swoją rolę do odegrania. Świat musi znacznie lepiej dbać o swoje zasoby: towary, zboża, zwierzęta, sprzęt i wszystko, co łatwo marnuje się na zewnątrz. Nasze budynki tworzą ochronę przed warunkami atmosferycznymi i energooszczędny mikroklimat, który chroni nasze zasoby. Budynki LLENTAB mogą również szybko i efektywnie zastępować infrastrukturę zniszczoną przez wojny lub katastrofy. I mogą to robić przez długie lata.