Zrównoważony rozwój to taki sposób gospodarowania, w którym zaspokojenie potrzeb obecnego pokolenia nie zmniejsza szans zaspokojenia potrzeb pokoleń przyszłych.

Kiedy rozpoczynaliśmy działalność w 1972 roku, nie było to powszechnie znane pojęcie, nie był to też główny cel biznesowy.
Zrównoważony rozwój jednak już wtedy stanowił integralną część naszej koncepcji biznesu.
W tamtych latach nazywaliśmy tak rzeczy takie jak jakość, świadomość kosztów oraz długoletnia eksploatacja. Skutecznie też zagospodarowywaliśmy przestrzeń potrzebną społeczeństwu.

Dzisiaj wiemy, że od samego początku budowaliśmy zrównoważony rozwój.
Praktycznie wszystkie hale, które wybudowaliśmy w przeszłości, nadal stoją i nadal są użytkowane, w celu w jakim zostały zbudowane bądź w innym, nowym.
Trudno jest zniszczyć stalowy budynek. Stal to fantastyczny, wytrzymały materiał budowlany, który może przetrwać wieczność w odpowiednich warunkach lub może być poddany recyklingowi i zostać przetworzony na nową stal. Wiąże się to z kosztami, które bierzemy pod uwagę i które chcemy radykalnie zmniejszać.
Obecnie, mając ogólną świadomość globalnych skutków rozwoju ludzkości, skupiamy się również na tym, jak koncepcja naszego działania wpływa na klimat i jak możemy ją doskonalić.
Chcemy wzrastać w taki sposób, aby polepszyć funkcjonowanie ludzi teraz i w przyszłości.

W lutym rozpoczęliśmy budowę mroźni ryb i wiaty magazynowej. Poniżej kilka słów o tych obiektach.

PL006907 SEAFOOD

SeaFood powstała jako firma rodzinna. Dziś szczyci się ogromnym doświadczeniem i szeroką wiedzą, w zakresie połowu i obróbki ryb, zaangażowaniem w świadczone usługi oraz doskonałą znajomością rynku, na którym działa.
Oferuje ryby wysokiej jakości, zawsze świeże i smaczne, posiada własną, nowoczesną chłodnię. Dzięki licznej flocie zaopatruje lokale gastronomiczne w Polsce oraz prowadzi eksport za granice kraju.

Mroźnię ryb z przybudówką o łącznej powierzchni 1606 m2 stawiamy w miejscowości Będzino (woj. zachodniopomorskie).

Dach obiektu wykonamy w typie 7W izolacji z płyt warstwowych wypełnionych pianką poliuretanową o grubości 180 mm. Ściany mroźni będą w typie 6W izolacji, z płyt warstwowych z pianką PIR 180 mm.

Dach przybudówki w typie 5 izolacji zawierać będzie izolację z wełny szklanej o grubości 270 mm. Wzmocnimy go pod montaż central o wadze 1607.5 kg. Jej ściany wykonamy w typie 6 z płyt z pianką PIR 120 mm.

Ściany wewnętrzne w pomieszczeniu technicznym postawimy do wysokości 3 m.

Dodatkowe belki wsporcze w przestrzeni kratowej hali posłużą do powieszenia central schładzających. Zamontowanych zostanie 7 central każda po 450 kg.

Doki typu ciepłego z zamykaną przestrzenią pod nimi usprawnią załadunek i rozładunek towaru.

PL006907 SEAFOOD mroznia ryb (Niestandardowy)
PL006907_SEAFOOD mroznia ryb (Niestandardowy)

PL006954 ERKADO 24

Dla Erkado realizujemy właśnie dwudziesty czwarty projekt. Tym razem to wiata magazynowa z dachem i ścianami w typie 0 izolacji.
Łączna powierzchnia hal postawionych przez nas dla tego Klienta wynosi 55356 m2.

To pierwszy artykuł z serii materiałów o zrównoważonym rozwoju. Jest to zagadnienie niezwykle ważne dla naszej firmy, dlatego w kolejnych miesiącach będziemy do niego wracać. Przedstawimy jego trzy filary, opowiemy też o naszym podejściu do przyszłości. Zapraszamy do lektury!