Jest wiele celnych argumentów, które przemawiają za tym, aby wybrać Llentab jako dostawcę hali magazynowej, centrum logistycznego, hali produkcyjnej czy zakładu przemysłowego.

Wszystkie projekty opierają się na własnym projektowaniu, produkcji i montażu. Posiadamy doświadczenie poparte wybudowaniem ponad 10.000 hal. Oferowany przez nas system jest elastyczny, trwały i łatwy w modyfikacji. Dodatkowo jesteśmy rzetelnym i wiarygodnym partnerem biznesowym – przekonali się o tym Klienci, dla których zakończyliśmy budowy hal.

W marcu były to w większości hale magazynowe, dwie hale produkcyjne i obiekt pod wynajem.

PL3912 KOSTRZEWA II

Magazyn kotłów na pelet wybudowaliśmy w Giżycku (woj. warmińsko-mazurskie). To druga umowa realizowana dla P.P.H. Kostrzewa, krajowego lidera w produkcji kotłów i palników na pelet. Łączna powierzchnia zrealizowanych obiektów wynosi już 4162 m2, z czego 1387 m2 zajmuje nowy, izolowany magazyn. Posiada on następujące wymiary: szerokość – 33.5 m,  długość – 41.4 m, wysokość – 5.8 m.

W naszych fabrykach w Gdańsku i Kungshamn (w  Szwecji), produkujemy profile gięte na zimno z których powstaje konstrukcja nośna hal. Wszystkie elementy posiadają zabezpieczenie antykorozyjne. Stosujemy blachy ocynkowane ogniowo – dla elementów o grubości powyżej 3 mm grubość powłoki cynkowej wynosi 450 g/m2 i 275 g/m2 dla cieńszych.

Do ocieplenia dachu, nachylonego pod kątem 3°, wykorzystano wełnę mineralną o grubości 200 mm. Pomiędzy wełną a blachą sufitową znajduje się folia, która stanowi izolację paroszczelną. Od strony zewnętrznej izolacji termicznej użyto folię PVC o grubości 1.5 mm. Dach hali jest szary, sufit ocynkowany.

Ściany zewnętrzne zbudowane są z płyt warstwowych o szerokości 1100 mm w układzie poziomym zamocowanych do słupów przy pomocy ocynkowanych wkrętów samowiercących. Izolację termiczną stanowi wełna mineralna o grubości 180 mm. Na zewnątrz blacha ma kolor grafitowy RAL 7024, w środku biały RAL 9010.

Magazyn posiada pasma świetlne dachowe, bramy, drzwi, ścianę działową. Opierzenia, drzwi i bramy od zewnątrz są srebrne RAL 9007. Wyposażanie dodatkowe to systemowy uchwyt asekuracyjny, służący do przypinania lin zabezpieczających przed upadkiem z dachu, trzy przejścia przez dach oraz attyka na jednej ze ścian szczytowych.

System odprowadzania wody z dachu znajduje się po obu stronach hali.

PL5345 TELEMOND

Telemond Sp. z o.o. to specjalista w zakresie przetwarzania wysokowytrzymałych drobnoziarnistych stali konstrukcyjnych, ekspert od konstrukcji stalowych z blach i rur oraz poddostawca modułów dla branży automotive. W Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie) postawiliśmy magazyn elementów stalowych. Jego szerokość wynosi 29.0 m, długość 19.6 m, a wysokość 3.8 m. Magazyn ma powierzchnię 568 m2.

Hala została zmontowana na przygotowanym przez zamawiającego fundamencie, wykonanym zgodnie z naszymi wytycznymi.

Jedną z zalet Llentab jest sprawny, szybki i bardzo dokładny montaż na placu budowy. Umożliwia go precyzyjne przygotowanie poszczególnych elementów –  wszystkie mają odpowiednie długości oraz fabryczne otwory do połączeń śrubowych. Dzięki temu minimalizujemy konieczność nawiercania i przycinania materiałów podczas montażu. Elementy konstrukcji łączone są za pomocą śrub w klasie wytrzymałości 8.8. Nie stosujemy spawów, które mogłyby uszkodzić powłokę cynkową profili i blach.

Dwuspadowy szary dach, w typie SPH izolacji, nachylony jest pod kątem 3°. Zastosowano piankę PIR o łącznej grubości 125 mm, izolację paroszczelną, od zewnątrz membranę z folii PVC, a od strony sufitu blachę stalową wysoko profilowaną, ocynkowaną na gorąco.

Ściany, w typie 6 izolacji, wykonane zostały z płyt warstwowych zamocowanych w układzie pionowym z ukrytym łącznikiem przy pomocy ocynkowanych wkrętów samowiercących.  Izolacja cieplna z pianki poliuretanowej ma grubość 100 mm.  Ściany od zewnątrz są srebrne 9006, od środka białoszare 9002.

Hala posiada okna, bramę z drzwiami, drabinę aluminiową oraz system rynien i rur spustowych.

Opierzenia i bramy od zewnątrz są koloru srebrnego 9006.

PL5185 ELNET

Dla Przedsiębiorstwa Budowlano-Handlowego Elnet Marcin Lehmann wybudowaliśmy magazyn materiałów budowlano-montażowych z branży elektrycznej. W Zielonej Górze powstała hala o wymiarach 24.9×39.7×4.5 m (szerokość x długość x wysokość) i powierzchni 989 m2. Obiekt nie jest izolowany.

Jednym z kluczowych czynników branych pod uwagę we wszystkich etapach procesu produkcyjnego, począwszy od fazy projektowej, a na użytkowaniu obiektu kończąc, jest bezpieczeństwo oferowanych przez nas konstrukcji. Nasze projekty uwzględniają ryzyko wystąpienia pożaru i związaną z nim ochronę pracowników. Materiały użyte do budowy magazynu dla Firmy Elnet spełniają wymogi dla budynków o klasie odporności ogniowej E.

Szary dach nachylony jest pod kątem 7° i pokryty jest ocynkowaną i lakierowaną blachą trapezową. Wewnętrzna strona blachy pokryta jest dodatkowo materiałem NCD, który zapobiega wykraplaniu pary wodnej. Doświetla dachowe połaciowe wykonane są z płyty poliestrowej zbrojonej włóknem szklanym o profilu blachy dachowej.

Ściany zrobione są z blachy trapezowej o profilu 45 mm ocynkowanej na gorąco i zabezpieczonej od zewnątrz lakierem poliestrowym, a od środka farbą podkładową w kolorze szarym.

Pasy doświetli ściennych zrobione zostały z płyty poliestrowej o profilu blachy ściennej.

Hala ma dwoje drzwi, otwory pod dwie bramy. Wyposażenie dodatkowe to drabina aluminiowa, uchwyt asekuracyjny do przypinania lin, daszek oraz wywietrzaki dachowe.

Odprowadzeniu wody z dachu służy system rynien i rur spustowych znajdujący się po obu stronach magazynu.

Daszek, ściany zewnętrzne, rynny i rury spustowe są srebrne LL9006, ciekawie kontrastują z nimi czerwone opierzenia LL3000.

PL5201 POLTAREX

Dla Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego Poltarex Sp. z o.o. postawiliśmy wiatę magazynową na wyroby z drewna. Podstawą działalności Firmy jest produkcja i sprzedaż na rynek krajowy i eksport tarcicy iglastej, liściastej oraz programu ogrodowego. Firma posiada 6 tartaków zlokalizowanych w zachodniej części województwa pomorskiego. W jednym z nich, w miejscowości Polnica, powstała częściowo otwarta wiata o wymiarach: 25.2×40.0x4.4 m (szerokość x długość x wysokość).

Konstrukcję nośną hali stanowią poprzeczne ramy stalowe, z ryglem stalowym kratowym dwuspadowym o nachyleniu pasa górnego 14° a dolnego 7° oraz słupy ram, które połączone są węzłami sztywnymi z ryglem i przegubowo z fundamentem.

Dach, nieizolowany, pokryty został blachą trapezową TP46.

Ściany, również nieizolowane, wykonano z blachy VP45. Zabudowa dotyczy jednej ściany długiej, jednej ściany szczytowej powyżej wysokości 4.4 m, drugiej ściany szczytowej powyżej dachu hali namiotowej dostawionej do szczytu wybudowanej hali oraz części szczytowych wystających zadaszeń.

Proponowane przez nas hale wyróżnia elastyczność. Oferujemy nieskończoną ilość wariantów konstrukcyjnych i pełen wybór elementów wyposażenia wykończeniowego. Do dyspozycji Klienta jest 9 typów obudowy dachu i 7 typów obudowy ścian.

Wiata w Polnicy posiada doświetla ścienne i 4 doświetla dachowe, drabinę i uchwyt asekuracyjny, daszek oraz system rynien i rur spustowych.

Kolorystyka wszystkich elementów utrzymana jest w jednym tonie – srebrnym ciemnym LL 9007.

PL5163 INTEGER 8

W miejscowości Sitaniec (woj. lubelskie) ukończyliśmy budowę magazynu spedycyjnego firmy Inpost.

To obiekt o powierzchni 2020 m2 i wewnętrznej wolnej wysokości przy długiej ścianie 6.0 m.

Dach, w typie SPH izolacji, nachylony jest pod kątem 4°. Izolację stanowi pianka PIR o grubości 125 mm, spełniająca wymogi dla obiektów z temperaturą wewnątrz ≥16°C. Zastosowano także izolację paroszczelną. Dach jest koloru szarego, sufit jest ocynkowany.

Ściany w typie 7 izolacji wykonane zostały z pyt warstwowych wypełnionych pianką poliuretanową z okładzinami z blachy stalowej ocynkowanej na gorąco i zabezpieczonej lakierem poliestrowym. Płyty zamontowane są w układzie poziomym przy pomocy ocynkowanych wkrętów samowiercących. Pianka poliuretanowa o grubości 120 mm spełnia wymogi dla obiektów z temperaturą wewnątrz ≥16°C.

Ściany z zewnątrz są srebrne RAL 9006, w środku białoszare RAL 9002.

Hala posiada 5 drzwi, pasmo świetlne z klapami dymowymi, kurtynę dymową oraz bramy z systemem przeładunkowym. Drabina aluminiowa jest dodatkowym wyposażeniem magazynu. Rynny i rury spustowe znajdują się po obu stronach hali. Są nieco ciemniejsze niż ściany (RAL 9007).

Magazyn zbudowaliśmy dla Firmy Interger 8 Agnieszka Sokół.

PL4007 ZOLTA

Firma Zolta działa w branży e-commerce. Prowadzi sieć sklepów internetowych, przez które realizuje sprzedaż wysyłkową. Oferuje drobne AGD, meble, artykuły wyposażenia wnętrz, odzież, produkty do ogrodu i warsztatu. W Mielcu (woj. podkarpackie) postawiliśmy dla Zolty magazyn sklepu internetowego – halę z przybudówką. Hala ma wymiary 25.0×52.6×9.8 m (szerokość x długość x wysokość), przybudówka 8.2×32.2×7.1 m (szerokość x długość x wysokość).

Dach hali nachylony jest pod kątem 2°, przybudówki 4°.

Llentab oferuje hale wysokiej trwałości. Zakład Techniczny i Doświadczalny Budownictwa określa żywotność naszych obiektów na minimum 80 lat. Trwałość konstrukcji hal Zolty potwierdziliśmy 10-letnią gwarancją.

Dach hali wykonany został z blachy stalowej (wysokoprofilowej i ocynkowanej), folii PE jako izolacji paroszczelnej, wełny mineralnej o grubości 200 mm i folii dachowej Protan.

Ściany zewnętrzne zrobione zostały z płyt warstwowych z rdzeniem z wełny light o grubości 180 i 100 mm w układzie poziomym.

Pomiędzy halą a przybudówką znajduje się ściana działowa.

Hala wyposażona została w dok przeładunkowy, bramy, drzwi, klapy dymowe z funkcją przewietrzania, kurtyny dymowe. Posiada także daszek, attyki zasłaniające spadki dachu, podciśnieniowy system odwodnienia z podgrzewanymi wpustami i izolowanymi rurociągami. Dodatkowo zamontowana została drabina z dachu przybudówki na dach hali i 8 uchwytów dachowych służących do mocowania linki asekuracyjnej.

Dominującym kolorem hali jest srebrny aluminiowy 9006, przybudówka jest nieco ciemniejsza 9007.

PL5102 TEKKON

Oferta Llentab jest niezwykle szeroka. Główne typy proponowanych hal to: magazynowe, produkcyjne, rolnicze, sportowe, biurowe, handlowe i usługowe. Nasze obiekty są zróżnicowane i służą wielu celom, jednocześnie są w stanie zaspokoić różnorodne i specyficzne potrzeby Klientów. Mając na uwadze przeznaczenie, budżet i sugestie Inwestorów, stawiamy spersonalizowane hale na miarę Ich oczekiwań.

Dla Tekkon, w Gdańsku, wybudowaliśmy pod wynajem halę o szerokości 30.8 m, długości 58.9 m i wysokości 6.5 m. Ma ona powierzchnię 1814 m2.

Dach hali jest dwuspadowy, nachylony pod kątem 7°. Zastosowano typ 6 izolacji. Wykorzystano piankę poliuretanową o grubości 120 mm, spełniającą wymogi dla obiektów z temperaturą wewnątrz obiektu ≥16°C.

Od zewnątrz dach jest pokryty blachą w kolorze srebrnym 9006, od strony sufitu białoszary 9002.

Ściany w typie 7 izolacji wypełnione zostały pianką poliuretanową o grubości 100 mm, która również spełnia wymogi dla obiektów z temperaturą wewnątrz obiektu ≥16°C. Płyty warstwowe zamontowane zostały w układzie poziomym przy pomocy ocynkowanych wkrętów samowiercących.

Od wewnątrz słupy hali są widoczne. Na połączeniu biura i hali znajduje się nieizolowana ściana pożarowa.

Ściany są dwukolorowe – ciemniejsze kolot to RAL 7016, zaś jaśniejszy odcień szarego to RAL 9006.

Obiekt posiada drzwi, bramy, okna, pasmo świetlne dachowe. Wyposażenie dodatkowe to drabina oraz daszki wychodzące ze ścian nad bramami. System odprowadzania wody z dachu znajduje się po obu stronach hali.

Daszki, rynny i rury spustowe, opierzenia narożników, szczytu i fundamentu są antracytowe LL7016, opierzenia bram i drzwi jaśniejsze 9006.

PL4979 MODEL-ART VIII MONTAŻ

PL4984 MODEL-ART VII LAMINATY

Z Firmą Model-Art zrealizowaliśmy właśnie wspólnie siódmy i ósmy projekt. W Tyrowie (woj. warmińsko-mazurskie) zakończyliśmy budowę dwóch hal do produkcji jachtów: laminatów, o powierzchni 1897 m2 i montażu, o powierzchni 1242 m2.

Łączna powierzchnia obiektów wybudowanych przez Llentab dla tego producenta modeli i form przemysłowych, wynosi prawie 12500 m2.

Obie hale są izolowane – dachy w typie 5, a ściany w typie 7. Dachy nachylone są  pod kątem 7°.

Konstrukcja hali PL4979 przygotowana została do montażu dwóch suwnic o udźwigu do 10 t każda.

Zewnętrzna strona dachów obu hal pokryta jest blachą trapezową TP46, ocynkowaną na gorąco i lakierowaną. Izolacja cieplna to wełna szklana o grubości 250 mm. Pomiędzy wełną a blachą sufitową znajduje się folia stanowiąca izolację paroszczelną. Wewnętrzna strona dachu wyłożona jest blachą trapezową w kolorze białoszarym.

Ściany wypełnione są wełną mineralną o grubości 170 mm. Izolacja spełnia wymogi dla obiektów z temperaturą wewnątrz ≥16°C. Płyty warstwowe zamontowane zostały w układzie poziomym.

Hale mają okna, witryny aluminiowe, drzwi, bramy (w hali montażu), doświetla dachowe i klapy dymowe.

Wyposażone zostały dodatkowo w systemowe uchwyty asekuracyjne wzdłuż kalenic służące do przypinania lin zabezpieczających przed upadkiem z dachu oraz daszki wychodzące ze ścian.

Rynny i rury spustowe znajdują się po obu stronach hal.

System hal Llentab można łatwo modyfikować. Nasze hale da się rozbudowywać lub budować w kilku etapach dostosowując się do aktualnych warunków i potrzeb. Istnieje możliwość zmiany układu hali lub jej przeznaczenia. Można nawet zdemontować cały obiekt i zmontować go w innym miejscu.

Zakończona inwestycja – hala montażu PL4979 – to właśnie rozbudowa hali istniejącej. Z wcześniej oddanego budynku przeniesiono witrynę, a otwór po niej zaślepiono nową płytą warstwową z rdzeniem z wełny. Dokonano także demontażu fragmentu istniejącej ściany szczytowej.

W hali laminatów PL4984 przeniesiono istniejące słupy i ścianę szczytową wraz z dwoma bramami i jednymi drzwiami osobowymi, ścianę działową z płyty warstwowej w układzie pionowym wraz z bramą i dwoma drzwiami oraz 8 okien.

Dachy hal są srebrne LL 9006, sufity białoszare LL 9002, płyty warstwowe na ścianach od zewnątrz są w trzech odcieniach szarego LL 9006, LL 9007, LL 7011, rynny i rury spustowe oraz opierzenia także są szare stalowe (LL 7011), a bramy od zewnątrz jaśniejsze (LL9006).

Po raz kolejny Llentab dał się poznać jako rzetelny i wiarygodny partner biznesowy. Najlepszym tego potwierdzeniem są kolejne hale budowane dla tych samych klientów – Firmy Kostrzewa, VT-Sport i Model-Art powróciły do nas ze swoimi następnymi projektami.

Równie mocno cieszą nas nasi nowi odbiorcy – pozostali Klienci, dla których zakończyliśmy budowy w marcu. Mieli Oni okazję przekonać się o wysokiej jakości oferowanych produktów i usług oraz o dużym doświadczeniu i wiedzy naszych pracowników.