Opis budów rozpoczętych w kwietniu to dobra okazja, by nawiązać do bliskiego nam tematu zrównoważonego rozwoju.

Hala LLENTAB to stalowa konstrukcja z obudową, którą możesz dostosować do Twoich potrzeb. Możesz ją wykorzystać do różnych celów. Sekret tkwi w naszych stalowych profilach, produkowanych w 100% w naszych zakładach. Konstrukcje są projektowane tak, aby wytrzymać obciążenia na wymaganej powierzchni i rozpiętości, a następnie szybko montowane na placu budowy. Od pierwszego projektu po odporną na warunki atmosferyczne obudowę, cały proces należy do najszybszych w branży budowlanej. A czas to pieniądz.

Nasze hale stalowe są stworzone na całe życie. I na dłużej.
Oferujemy naszym Klientom nie tylko szybki proces produkcji, ale także hale, które przetrwają znacznie dłużej niż standardowy okres użytkowania. Zachowują one swoją wartość i są zaprojektowane tak, aby mogły uwzględniać nowe technologie, zmiany w układzie oraz rozbudowę, z możliwością włączenia nowej przestrzeni bez utraty funkcjonalności.

Łatwość modyfikacji hali przez cały okres jej użytkowania to praktyka zrównoważonego rozwoju, która przynosi korzyści nie tylko nam, ale przede wszystkim Tobie i Twojej firmie. Gdy nadejdzie czas zakończenia Twojej kariery, przejścia na emeryturę lub sprzedaży firmy, hala LLENTAB nadal będzie w doskonałym stanie i będzie miała dużą wartość dla przyszłych użytkowników. W dalekiej przyszłości hala może zostać rozebrana i ponownie zmontowana w innym miejscu. Stalowa konstrukcja LLENTAB będzie miała znaczną wartość i praktyczne zastosowanie również w kolejnym życiu.

W kwietniu rozpoczęliśmy budowy 10 hal o łącznej powierzchni 13342 m2.
To hale produkcyjne, magazynowe i mroźnia.

PL006974 BM RECYKLING 4

Firma BM Recykling sp. z o.o. powstała w 2003 roku, a działalność rozpoczęła w 2004 roku. W pierwszej kolejności uruchomiła linie do sortowania odpadów. Obecnie prowadzi działalność na terenie zakładów w Siemianowicach Śląskich i w Chrzanowie. Przetwarza odpady komunalne, zielone, niebezpieczne. Wydobywa odpady z hałd pohutniczych i produkuje paliwa alternatywne.

W Siemianowicach Śląskich montujemy halę w której odbywać się będzie recycling odpadów. Będzie miała szerokość 20.5 m, długość 33.1 m oraz wysokość 6.5 m. Dach nachylony będzie pod kątem 5°. Zarówno dach, jak i ściany wykonamy w typie 0 izolacji.

Realizujemy wspólnie kolejny projekt. Po jego zakończeniu łączna powierzchnia naszych hal postawionych dla tego Klienta wyniesie 3107 m2.

PL006974 BM RECYKLING 4 recycling odpadow
PL006974 BM RECYKLING 4 recycling odpadow_2

PL006952 PODANFOL 10

PODANFOL S.A. działa od 1982 roku. Jako pierwsza firma w Polsce i jedna z niewielu w Europie zajęła się produkcją osłonek do wędlin i serów. Obecnie jest wiodącym producentem osłonek na świecie. Cała organizacja procesów produkcyjnych skupiona jest w jednym miejscu. W fabryce mieszczą się wydziały ekstruzji, convertingu, drukarnia oraz magazyn i laboratorium wraz z działem administracyjnym i serwisem.

W miejscowości Chodzież (woj. wielkopolskie) stawiamy halę do produkcji osłonek spożywczych. Będzie miała wymiary: 28.9×55.8×10.4 m (szerokość x długość x wysokość), zajmie powierzchnię 1623 m2.
Na połączeniu z istniejącą halą ścianę ppoż. stanowić będą słupy żelbetowe oraz zbrojone dyle z betonu komórkowego. Ściana w osi 2 to słupy żelbetowe oraz płyta warstwowa z rdzeniem z wełny mineralnej. Ściany te będą mieć odporność REI120.
Dach, o kącie nachylenia wynoszącym 4° wykonamy w typie 5 izolacji z wełną szklaną o grubości 270 mm. Ściany w typie 7 izolacji z płyt warstwowych w układzie poziomym wypełnione będą wełną mineralną o grubości 200 mm.
Na obu ścianach szczytowych do wysokości kalenicy znajdować się będzie attyka.

Dla PODANFOL realizujemy dziesiąty projekt. Postawiliśmy już kilka hal magazynowych i kilka produkcyjnych. Po zakończeniu obecnej hali obiekty LLENTAB zajmą łączną powierzchnię 12424 m2.

PL006923 RAVEN 3

RAVEN jest producentem wszelkiego rodzaju opakowań drewnianych przeznaczonych do transportu i magazynowania towaru. W ofercie posiada palety i nadstawki drewniane, pokrywy i skrzyniopalety. Oferuje także biomasę drzewną.

Halę, w której wkrótce ruszy produkcja palet, budujemy w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie).
Będzie miała szerokość 30.1 m, długość 65.7 m i wysokość 6.2 m. Zajmie powierzchnię 1975 m2.
Dostarczamy słupy żelbetowe do ściany zewnętrznej biurowca.
Dach nachylony będzie pod kątem 6°. Wykonamy go w typie 5 izolacji z wełną szklaną o grubości 250 mm. Ściany w typie 7 izolacji to płyty warstwowe w układzie poziomym wypełnione pianką PIR o grubości 120 mm. Dwie bramy znajdą się we wcięciu hali.

Dla RAVEN postawiliśmy już trzy magazyny. Po zakończeniu budowy PL006923 budynki LLENTAB zajmą łączną powierzchnię 7894 m2.

PL006975 KREZUS

Magazyn o wymiarach 30.0×101.0x10.0 m (szerokość x długość x wysokość) i powierzchni 3028 m2 montujemy w miejscowości Krzywa (woj. podkarpackie).
Dach o kącie nachylenia 4° wykonamy w typie 5 izolacji z wełną szklaną o grubości 270 mm. Ściany w typie 7 izolacji wykonamy z płyt warstwowych z wełną mineralną light o grubości 200 mm. Płyty ułożymy w układzie poziomym.  Daszek o wysięgu 4.0 m obejmie całą długość hali – 101.0 m.

PL006975 KREZUS magazyn_3
PL006975 KREZUS magazyn
PL006975 KREZUS magazyn_4

PL006918 GAJA 2

Firma Gaja Sp. z o.o. jest firmą rodzinną, działającą na rynku przetwórstwa drewna w obrocie krajowym i europejskim od 2008 roku. Od 2015 roku prowadzi działalność w miejscowości Marciszów, w 100-letnim tartaku o powierzchni ponad 3 ha z dobrze działającą własną infrastrukturą, zapleczem magazynowym, kadrowym i drzewnym. Specjalizuje się w produkcji opakowań z drewna tj. palet, dekli, kantówek i desek.

Dla Gai w miejscowości Marciszów (woj. dolnośląskie) budujemy teraz dwie wiaty.
Wiata pierwsza o wymiarach 33.0×35.4×6.5 m (szerokość x długość x wysokość) zajmie powierzchnię 1168 m2. Dach w typie 0 izolacji nachylony będzie pod kątem 6°. Konstrukcję przygotowaliśmy do montażu paneli fotowoltaicznych na płasko.

PL006978 GAJA 4

Wiata druga będzie miała wymiary: szerokość 30.2 m, długość 11.4 m i wysokość 6.5 m.
Kąt nachylenia dachu wyniesie 6°. To rozbudowa wiaty PL6919.

Dla Firmy GAJA postawiliśmy już tartak i wiatę. Po zakończeniu obecnych projektów łączna powierzchnia naszych hal stalowych wyniesie 4228 m2.

Hale stalowe w systemie LLENTAB można rozbudowywać, zmieniać ich układ i przeznaczenie.
Można budować je w kilku etapach dostosowując do aktualnych warunków i potrzeb.
System konstrukcji hal stalowych LLENTAB umożliwia również demontaż i montaż hali w innym miejscu.

PL006942 SCROL

Magazyn pod wynajem przystosowaliśmy do montażu fotowoltaiki na płasko. Konstrukcję dachu oparliśmy na części socjalno-biurowej w technologii murowanej.

PL006453 TERMECO

Magazyn urządzeń sanitarnych i grzewczych będzie miał dach w typie 5 izolacji z wełną szklaną o grubości 270 mm i ściany w typie 7 z pianką PIR o grubości 120 mm.

PL006606 TORSEED

Produkcja nasion ogrodniczych ruszy wkrótce w hali jednospadowej o wymiarach 12.6×64.8×4.0 m (szerokość x długość x wysokość) dostawionej do istniejącego obiektu ścianą długą.

PL006694 KORA

Mroźnia ryb i owoców morza będzie miała dach w typie 7W izolacji z pianką poliuretanową o grubości 200 mm i ścianę w typie 6W izolacji z pianką PIR  grubości 200 mm.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w budownictwie przemysłowym, które wykorzystujemy stawiając różnego rodzaju budynki w branży spożywczej. Naszymi kontrahentami są Firmy zajmujące się produkcją oraz przetwórstwem. Każda z nich ma inne wymagania i możliwości, a my jesteśmy w stanie sprostać potrzebom wszystkich naszych zleceniodawców.
Innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz przestrzeganie najwyższych standardów produkcyjnych zapewniają o wytrzymałości tworzonych konstrukcji stalowych, a także mają wpływ na rzetelną realizację zlecenia budowy oraz jej terminowe oddanie.
W budownictwie przemysłowym stosujemy zaawansowane technologie. Znajdują one również zastosowanie podczas stawiania chłodni, mroźni i hal produkcyjnych dla wielu typów produkcji czy przetwórstwa żywności.