W drugiej połowie sierpnia zakończyliśmy budowę hali stalowej dla firmy Sorimex będącej rozbudową wybudowanego wcześniej magazynu artykułów medycznych. Zaś dla firmy BLU Ewelina Kasprzyk zajmującej się odzieżą HACCP wybudowaliśmy halę produkcyjno-magazynową.

PL4847 – SORIMEX II – magazyn artykułów medycznych (Toruń, odbiór hali 28.11.2018 r.)

Nasz stały klient firma Sorimex jest producentem elektrod EKG, przewodów, kabli oraz akcesoriów do aparatury medycznej. Pod koniec grudnia 2016 roku zakończyliśmy budowę pierwszej hali magazynowej dla firmy Sorimex. Był  to obiekt o wymiarze 24,6 x 40,7 m (szerokość x długość hali) i wysokości 9 m. Zadowolony klient wrócił do nas i wybudowaliśmy dla niego w listopadzie 2018 kolejną halę jednonawową (24,7 x 38,7 m – szerokość x długość, wysokość hali 9 m) będącą rozbudową tej pierwszej.

Dwuspadowy dach tej hali stalowej tworzy kratownica, która posiada 40 nachylenie pasa górnego i poziomy pas dolny. Zewnętrzna strona dachu pokryta jest membraną z folii PVC o grubości 1,5 mm, która stanowi najwyższą warstwę izolacji dachu w typie SPH. Izolację cieplną jest tutaj pianka PIR o grubości 80 mm, która zapewnia temperaturę wewnątrz pomiędzy 8 a 160C. Pomiędzy pianką PIR a blach sufitową jest folia, która tworzy izolację paroszczelną.

Od wewnętrznej strony dachu sufit wyłożony jest blachą wysoko profilowaną. Na ścianach znajduje się płyta warstwowa ścienna zamocowana w układzie poziomym – jest to typ 7 izolacji ścian hal w systemie LLENTAB. Jedna ze ścian jest ścianą oddzielenia pożarowego. Jest ona na słupach żelbetowych. Jej izolację cieplną stanowi wełna mineralna o grubości 150 mm. Pozostałe ściany są na stalowych ocynkowanych ogniowo słupach nośnych. Izolacją tutaj jest pianka poliuretanowa o grubości 100 mm.

Oddymiane zapewnia 5 klap dymowych sterowanych pneumatycznie w postaci świetlików o wymiarze 1,8 x 2,5 m każdy. Ściana szczytowa wraz z konstrukcją z pierwszej hali została przeniesiona. Łączna powierzchnia wybudowanych przez nas hal dla firmy Sorimex wynosi 1 957 m2. Nasz Regionalny Przedstawiciel Handlowy Mateusz Sonnenfeld, więcej… odpowie na wszystkie pytania dotyczące tej realizacji.

Hala Sorimex2_

PL4058 – BLU EWELINA KASPRZYK – Produkcja i magazyn produktów HACCP

Firma BLU Ewelina Kasprzyk zajmuje się produktami spełniającymi zasady HACCP. Są nimi między innymi odzież jednorazowa (rękawice, fartuchy, czepki), lampy owadobójcze, zatyczki do uszu. Firma ta jako pierwsza w Polsce wprowadziła produkty wykrywalne przez wykrywacz metali.

W wybudowanej przez nas hali (o wymiarze 30,0 x 40,0 (szerokość x długość hali) i wewnętrznej wolnej  wysokości przy ścianie długiej 7,4 m) znajdować się będzie produkcja i magazyn. W skład konstrukcji hali wchodzi między innymi dach dwuspadowy o nachyleniu pasa górnego 70 i poziomym pasie dolnym. Wszystkie elementy konstrukcyjne łączone są za pomocą ocynkowanych śrub. W halach w systemie LLENTAB nie stosuje się spawania, aby nie uszkodzić powłoki cynkowej. Wszystkie elementy konstrukcyjne jak i pokrycia dachu i ścian otworowane są w fabryce co znacznie przyspiesza montaż na placu budowy.

Dach hali pokryty jest od strony zewnętrznej ocynkowaną i lakierowaną stalową blachą trapezową. Izolację cieplną tworzy wełna szklana o grubości 250 mm zapewniająca temperaturę wewnątrz hali powyżej 160C. W każdym dachu w typie 5 izolacji pomiędzy wełną a blacha sufitową znajduje się folia, która spełnia funkcję izolacji paroszczelnej. Wewnętrzną stronę dachu czyli sufit stanowi ocynkowana i lakierowana stalowa blacha trapezowa.

Ściany pokryte są blachą trapezową w kolorze grafitowym (kolor LL 9007). Wełna szklana o grubości 220 mm tworzy izolację zapewniając temperaturę wewnątrz obiektu powyżej 160C. Strona zewnętrzna izolacji posiada warstwę wiatroizolacji. Od strony wewnętrznej izolacji znajduje się folia, która tworzy izolację paroszczelną – jest ona oczywiście wentylowana. Wewnętrzna strona ścian wykonana jest również z stalowej blachy trapezowej. Słupy konstrukcji nośnej są widoczne wewnątrz hali – jest to typ 3 izolacji ścian. W hali zamontowane są 3 sztuki pełnych drzwi stalowych o wymiarze 1,0 x 2,1 m. Doświetlenie hali zapewniają trzy pasma świetlne wykonane z sześciokomorowej płyty poliwęglanowej o wymiarze 2,5 x 13,0 m. Funkcję oddymiania spełnia sześć sterowanych pneumatycznie klap dymowych (o wymiarach 2,0 x 2,5 m) zamontowanych w pasmach, oraz cztery świetliki (o wymiarze 1,8 x 2,5 m) również sterowane pneumatycznie. Hala wyposażona jest w cztery bramy podnoszone elektrycznie – w tym trzy o wymiarze 3,0 x 3,0 m i jedną 3,9 x 4,5 m.

Jeśli zainteresowała Cię powyższa realizacja i jeśli masz jakieś pytania to zapraszamy do kontaktu z naszym Regionalnym Przedstawicielem Handlowym odpowiedzialnym za ten projekt – Kamil Sitarz, więcej…