Głównym obszarem naszej działalności są hale stalowe. Jeden z mocniejszych filarów Llentab stanowią hale produkcyjne. Dobrze zaprojektowane i skonstruowane są podstawą sukcesu każdego Inwestora. W nich bowiem odbywa się zarówno produkcja, jak i wszelkie procesy odpowiadające za powodzenie przedsiębiorstwa. Jesteśmy specjalistami posiadającymi odpowiednią wiedzę oraz ogromne doświadczenie w projektowaniu i budowie hal produkcyjnych.

PL5046 ABP BUS&COACH

Przed rozpoczęciem realizacji każdego nowego zlecenia staramy się poznać potrzeby naszych Klientów. Na ich podstawie przygotowaliśmy projekt hali produkcyjnej dla ABP Bus&Coach, która jest nie tylko odpowiedzią na oczekiwania Inwestora, ale równocześnie stanowi nowoczesną oraz funkcjonalną przestrzeń do realizacji celów obranych przez firmę produkcyjną.

W miejscowości Dziewięć Włók (woj. pomorskie) powstała hala, w której odbywać się będzie produkcja aut ciężarowych. ABP Bus&Coach, spółka działająca na rynku autobusów, zamówiła obiekt o wymiarach 24.6×32.8×6.3 m (długość x szerokość x wysokość) i powierzchni 807 m2.

Hala montowana jest na przygotowanym przez zamawiającego gotowym fundamencie betonowym wykonanym zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez Llentab.

Szary dach hali, w typie SP izolacji, jest dwuspadowy, o kącie nachylenia pasa górnego wynoszącym 2°.

Jego zewnętrzna strona pokryta jest membraną z folii PVC o grubości 1,5 mm mocowaną mechanicznie łącznikiem teleskopowym z wkrętem i zgrzewaną na zakładach. Izolacja cieplna z wełny mineralnej o łącznej grubości 200 mm spełnia wymogi dla obiektów z temperaturą wewnątrz obiektu ≥16°C. Między wełną a blachą sufitową znajduje się folia, która stanowi izolację paroszczelną. Wewnętrzna strona dachu wyłożona jest blachą stalową trapezową SP45 ocynkowaną na gorąco i zabezpieczoną lakierem poliestrowym w kolorze LL 9002. Konstrukcja dachu oparta jest przegubowo na belce stalowej mocowanej do ściany PPOŻ. Ściana ta wystaje 30 cm powyżej poziomu kalenicy.

Ściany w typie 7 wykonane są z płyty warstwowej w układzie poziomym wypełnionej pianką poliuretanową o  grubości 100 mm  z okładzinami z blachy stalowej ocynkowanej i lakierowanej. Ściany od zewnątrz i od środka są w identycznym biało-szarym kolorze (9002).

Hala dołączona została do istniejącego budynku murowanego.

Zakres prac Llentab obejmował także izolację dachu części socjalnej mocowanej do stropu żelbetowego.

Obiekt został bogato wyposażony w otwory pod bramy  (7 szt.) i drzwi (3 szt.), 4 doświetla przełamane przez kalenicę, z klapami wentylacyjnymi. Na trzech ścianach hali znajdują się attyki. Budynek posiada system podciśnieniowego odprowadzania wody. Wewnątrz mieścić się będzie suwnica o udźwigu do 3 ton oparta na słupach stalowych (z szubieniczkami) o rozstawie belek podsuwnicowych w osi 3.74m. Opierzenia są w kolorze popielatym 7038.

PL4837 BOMA II

W Kazimierzowie (woj. warmińsko-mazurskie) dla Zakładów Meblowych Boma wybudowaliśmy halę produkcyjną o wymiarach 21.3×61.9×4.5 m (szerokość x długość x wysokość). To drugi projekt zrealizowany dla tego Odbiorcy. Łączna powierzchnia wykonanych dla Bomy przez Llentab obiektów przekroczyła już 7000 m2.

Przy projektowaniu i stawianiu hal produkcyjnych szczególnie istotnym zagadnieniem jest dla nas bezpieczeństwo wszystkich osób, które w nich przebywają i pracują na co dzień. Właśnie dlatego projekt hali produkcyjnej uwzględnia wszystkie aktualne przepisy związane z konstrukcją budynku, a także ochroną osób, które się w nim znajdują. Projekt przygotowany dla Bomy uwzględnił obciążenia śniegiem właściwe dla strefy 3, obciążenia wiatrem dla strefy 1, kategoria terenu 2 oraz odpowiednie obciążenia technologiczne.

Użyte materiały spełniają wymogi dla budynków o klasie odporności ogniowej E.

Dach hali jest dwuspadowy, nachylony pod kątem 6°, w typie 5 izolacji. Pokryty został blachą trapezową (wysokość trapezu 46 mm) ocynkowaną na gorąco i zabezpieczoną lakierem poliestrowym. Izolacja cieplna z wełny szklanej o grubości 250 mm zapewnia uzyskanie wewnątrz obiektu temperatury ≥16°C.

Między wełną a blachą sufitową znajduje się folia stanowiąca izolację paroszczelną. Izolacja wentylowana jest przez kalenicę.

Sufit także wyłożony został blachą trapezową TP46 w kolorze biało-szarym LL 9002.

Dach i ściany hali z zewnątrz pokryte są blachą koloru srebrnego LL 9006.

Ściany w typie 3 izolacji, blacha – izolacja – blacha, wykonane zostały z blachy trapezowej o profilu 45 mm i grubości 0.5 mm mocowanej przy użyciu wkrętów ze stali nierdzewnej z uszczelką samowulkanizującą. Zastosowana izolacja z wełny szklanej o grubości 220 mm spełnia wymogi dla obiektów z temperaturą wewnątrz przekraczającą 16°C. Od strony wewnętrznej znajduje się izolacja paroszczelna, a od zewnątrz izolacja jest wentylowana.

Wewnętrzna strona ścian pokryta jest blachą trapezową o profilu 18 mm i grubości 0.5 mm mocowaną przy pomocy blachowkrętów ocynkowanych ogniowo.

Od strony szczytu hala opiera się o istniejący budynek biurowy.

Obiekt wyposażony został w bramy, drzwi, doświetla, drabinę aluminiową oraz uchwyt asekuracyjny wzdłuż kalenicy, służący do przypinania lin zabezpieczających przed upadkiem z dachu.

Grafitowe (7024) rynny i rury spustowe znajdują się po obu stronach hali.

Opierzenia narożników, szczytu, fundamentu i bram są w kolorze ciemnoszarym LL 7011.

PL5126 ALUFIRE II

Każda nasza hala produkcyjna jest zaprojektowana w taki sposób, żeby bez problemów można było rozbudować ją w przyszłości, jeśli zajdzie taka potrzeba. Budowa hali produkcyjnej w Łysomicach (woj. kujawsko-pomorskie) to właśnie kontynuacja wcześniejszego projektu. Realizujemy ją ze spółką Alufire, zajmującą się projektowaniem, produkcją i dystrybucją ognioodpornej stolarki aluminiowej wysokiej jakości.

Obiekt ma szerokość 32.3 m, długość 38.1 m  i wysokość 5.8 m.

Zewnętrzna strona dachu w typie SPH pokryta jest membraną z folii PVC Protan o grubości 1.5 mm. Zastosowano izolację cieplną z wełny mineralnej o grubości 200 mm. Folia między blachą sufitową a wełną stanowi izolację paroszczelną. Sufit wyłożony jest ocynkowaną blachą stalową wysoko profilowaną.

Dach hali nachylony jest pod kątem 1°.

Ściany wykonane są z płyty warstwowej w układzie poziomym na ścianach długich oraz w układzie pionowym na ścianie szczytowej.  Zastosowana wełna mineralna ma grubość 180 mm. Płyty ścienne są koloru srebrnego 9007, ściana szczytowa jest od nich ciemniejsza – 7016.

Przygotowano otwory pod okna i drzwi. Hala wyposażona została także w pasmo świetlne dachowe i bramy, podkonstrukcję pod attykę, przejście dachowe z wywietrzakiem grawitacyjnym i przejścia pod komin. Po obu stronach budynku znajdują się ocynkowane i lakierowane rynny i rury spustowe.

Obróbki międzypłytowe, narożników i fundamentów, bram i otworów oraz rynny są srebrne – 9007.

Hale postawione przez Llentab dla Alufire mają łączną powierzchnię 2362 m2.

PL4261 AW-POL

Izolowaną halę produkcyjną wybudowaliśmy w miejscowości Zgórsko (woj. podkarpackie). To obiekt o wymiarach 16.0×72.8×5.0 (szerokość x długość x wysokość). Firma AW-POL od 1997 roku koncentruje się na produkcji metalowej. Dzięki posiadanemu bogatemu parkowi maszynowemu oferuje wielkogabarytowe konstrukcje i zaawansowane technologicznie detale.  W nowej hali odbywać się będzie produkcja konstrukcji stalowo-aluminiowych.

Nasze hale produkcyjne wykonane są z wysokiej jakości materiałów, a to dzięki temu, że wszystkie elementy konstrukcji są prefabrykowane w zautomatyzowanych zakładach zlokalizowanych w Europie. Poszczególne części są testowane w trudnych warunkach, możemy więc zagwarantować, że sprawdzą się one podczas wieloletniego użytkowania. Stosowane grubości warstw powłok cynkowych pozwalają określić żywotność hal Llentab przez Zakład Techniczny i Doświadczalny Budownictwa na minimum 80 lat.  Trwałość konstrukcji Hali AW-POLu potwierdziliśmy 10-letnią gwarancją.

Dach hali, nachylony pod kątem 7° wykonany jest z wysokoprofilowej blachy stalowej, trapezowej, ocynkowanej na gorąco, folii PE jako izolacji paroszczelnej, wełny mineralnej o grubości 200 mm układanej warstwowo z przesunięciem spoin i folii dachowej o grubości 1.5 mm. Jasnoszary dach przygotowany został pod montaż fotowoltaiki.

Ściany pokryte są od zewnątrz płytami warstwowymi z rdzeniem z wełny mineralnej o grubości 180 mm w układzie poziomym. Grubość blach okładzinowych zewnętrznych i wewnętrznych wynosi 0.5 mm. Długie ściany hali są ścianami oddzielenia pożarowego. Ściany zewnętrzne i obróbki pionowe na łączeniu płyt są koloru szarego 9006/7024.

Wyposażenie hali stanowią: drzwi, bramy w kolorze srebrnym 9007, świetliki kalenicowe, drabina aluminiowa, rynny i rury spustowe barwy szarografitowej 7024 oraz uchwyty na dachu mocowane do świetlików służące do zaczepienia linki asekuracyjnej.

Llentab to nie tylko hale produkcyjne. Równie mocni jesteśmy w obszarze hal magazynowych.

PL4935 JASKON

Magazyn artykułów BHP powstał w Koninie (woj. wielkopolskie). Obiekt o wymiarach 30.0×100.0x8.0 m (szerokość x długość x wysokość) i powierzchni 3000 m2 wybudowaliśmy dla Firmy Jaskon Dystrybutor Artykułów BHP.

Projektując i konstruując hale magazynowe bierzemy pod uwagę branżę, dla której hala magazynowa jest tworzona. Każda charakteryzuje się określonymi przepisami oraz restrykcjami, które muszą zostać spełnione. Równie istotne są pozostałe kwestie, takie jak wielkość magazynu, czas i rodzaj przechowywanych w nim materiałów, stopień oraz rodzaj prowadzonych działań oraz procesów.

Szary dach hali Jaskon, w typie 6 izolacji, pokryty jest płytą warstwową wypełnioną pianką poliuretanową o grubości 120 mm z okładzinami z blachy stalowej ocynkowanej i lakierowanej. Kąt nachylenia dachu wynosi 7°.

Srebrne (9007) ściany w typie 7 izolacji, z płytami w układzie poziomym, wypełnione są pianką poliuretanową o grubości 100 mm. Od wewnątrz słupy hali są widoczne.

Przygotowaliśmy otwory pod drzwi i bramy z systemem przeładunkowym. Magazyn ma pasmo świetlne Essmann, drabinę i system rynien i rur spustowych po obu stronach budynku. Rynny, rury i opierzenia są srebrne (9007). Rampy i kurtyny czarne.

PL5057 BROWAR FORTUNA

Historia miłosławskiego piwa sięga 1626 roku. W 1939 roku browar został odebrany prawowitym właścicielom przez hitlerowców, a jedenaście lat później znacjonalizowany przez komunistów. W 1995 zrujnowany obiekt odzyskali spadkobiercy przedwojennych właścicieli. Dwa lata później powstał Browar „Fortuna” Sp. z o.o.. W Miłosławiu (woj. wielkopolskie) Llentab wybudował wiatę magazynowo-przejazdową.

Hala ma wymiary 12.0×63.0x7.0 m (szerokość x długość x wysokość), jej powierzchnia zajmuje 756 m2.

Konstrukcję nośną hali stanowią poprzeczne ramy stalowe, z ryglem stalowym kratowym jednospadowym o nachyleniu pasa górnego 4° i poziomym pasie dolnym oraz słupy ram połączone węzłami sztywnymi z ryglem oraz przegubowo z fundamentem.

Dach pokryty jest blachą stalową trapezową TP46 o grubości 0.63 mm, ocynkowaną na gorąco i zabezpieczoną lakierem poliestrowym. Blacha zamocowana jest przy pomocy blachowkrętów ze stali nierdzewnej z podkładkami samowulkanizującymi. Wewnętrzna strona blachy jest dodatkowo pokryta materiałem NCD.

Systemowe rynny wykonane z blachy stalowej ocynkowanej i lakierowanej znajdują się po jednej stronie hali.

Zarówno dach, jak i rynny są szare – LL 9006.

Naszą wielką zaletą jest elastyczność. Nie bazujemy wyłącznie na obiektach produkcyjnych i magazynowych, chętnie podejmujemy się innych inwestycji. Zrealizujesz z nami projekt i budowę hali rolniczej, sportowej czy biurowej. Stawiamy także hale handlowe i usługowe. Poniżej opisujemy jeden z takich obiektów.

PL5160 KOSZEWSKI III

Z Centrum Budowlanym PH Koszewski Eugeniusz i Wspólnicy Sp. J. realizujemy trzeci projekt. W Augustowie (woj. podlaskie) postawiliśmy sklep Jysk o powierzchni 1908 m2 i wymiarach 31.8×60.0x4.3 m (szerokość x długość x wysokość). Obiekty oddane przez Llentab dla tego Partnera osiągnęły łączną powierzchnię prawie 7000 m2.

Kąt nachylenia dachu wynosi 2°. Jego wewnętrzna strona wyłożona jest blachą stalową wysoko profilowaną, ocynkowaną na gorąco. Podkonstrukcja umożliwia postawienie na dachu dwóch urządzeń wentylacyjno-grzewczych.

Przygotowaliśmy także otwory pod witryny i drzwi. Ze ściany wychodzi szary (LL 9006) daszek o wymiarze 7.3×2.0 m.

Jesteśmy silną firmą o stabilnym zapleczu i dużych możliwościach usługowych. Zatrudniamy ponad 400 pracowników, działamy na 7 rynkach europejskich, dostarczyliśmy hale o powierzchni ponad 12 000 000 m2. Dane te potwierdzają, że Llentab to wiarygodny i rzetelny partner biznesowy oraz idealny dostawca praktycznie wszystkich rodzajów hal stalowych.