Standardowo proces powstawania hali stalowej LLENTAB składa się z 10 kroków i obejmuje 2 fazy: przygotowanie i realizację.
Zapytanie, pierwszy krok fazy przygotowania to analiza potrzeb w oparciu o wymagania Klienta i wspólne przygotowanie podstawowej dokumentacji. Po jej przeglądzie przygotowujemy ofertę cenową. Dżentelmeńska, ustna umowa z Klientem prowadzi do przygotowania umowy przez LLENTAB. Podpisanie umowy to ostatni krok fazy przygotowania. Klient zatwierdza specyfikację, rysunki i tablicę kolorów. A my aktywnie wspomagamy dokumentację wymaganą do wniosku o pozwolenie na budowę.
Faza realizacji rozpoczyna się od złożenia przez Klienta zamówienia produkcyjnego – zlecenia dostawy hali. Minimalny czas od zlecenia dostawy hali do jej ukończenia to 15 tygodni.
Projekt koordynujemy w dialogu z Klientem. W kroku szóstym planujemy budowę: kupujemy materiały wyspecyfikowane dla obiektu, opracowujemy wykonanie i harmonogram prac montażowych.
W drugim tygodniu rozpoczynamy produkcję elementów do montażu, weryfikujemy warunki na placu budowy i prowadzimy rozmowy w sprawie zatwierdzenia pozwolenia na budowę.
W dziesiątym tygodniu rozpoczynamy montaż. Budowy hal opisywanych w tym artykule rozpoczęły się w lutym – Firma Handlowa Iwona Peterwas, kwietniu  – Hydramet i Aliplast III, w maju – HEATING i Bednarscy III oraz w czerwcu – Chemet.
W piętnastym tygodniu następuje przekazanie hali Klientowi.
Ostatni krok to ocena wewnętrzna i podsumowanie projektu. Celem LLENTAB jest zadowolenie Klientów. Realizujemy go, czego dowodem są między innymi kolejne zamówienia od tych samych Odbiorców.

Przedstawiamy opis hal wybudowanych według scharakteryzowanego powyżej procesu.

PL5738 HYDRAMET

Hydramet Sp. z o.o. produkuje sprzęt rolniczy. Specjalnością spółki są niezawodne i wytrzymałe ładowacze czołowe. Produkcja podnośników hydraulicznych do ciągników wkrótce rozpocznie się w Gajewie (woj warmińsko-mazurskie).
Obiekt o szerokości 14.3 m, długości 72.0 m i wysokości 6.0 m zajmuje powierzchnię 1030 m2. Znajduje się on między innymi halami.
Adekwatnie do warunków środowiska przyjęliśmy obciążenia śniegiem i wiatrem.
Założyliśmy też właściwe wartości obciążeń technologicznych.
Zmontowaliśmy go na przygotowanym przez zamawiającego, zgodnie z naszymi wytycznymi, fundamencie betonowym.
Konstrukcję hali stanowią poprzeczne ramy stalowe z ryglem dwuspadowym o nachyleniu pasa górnego 14° i dolnego 11° oraz słupy ram połączone z ryglem przez zabetonowanie.
Konstrukcja przygotowana została pod montaż dwóch suwnic o udźwigu 2 T.
Użyte materiały spełniają wymogi dla budynków o klasie odporności ogniowej E.
Dach w typie 6 pokryliśmy płytą warstwową wypełnioną pianką PIR z okładzinami z blachy stalowej ocynkowanej i lakierowanej. Izolacja o grubości 120 mm umożliwia osiągnięcie wewnątrz budynku temperatur powyżej 16°C.
Ściany w typie 6 wykonaliśmy z płyty warstwowej mocowanej w układzie pionowym. Płyta wypełniona jest pianką PIR o grubości 100 mm.
Od wewnątrz słupy hali są widoczne.
Zamontowaliśmy drzwi, 2 bramy, daszki wychodzące ze ścian kryte systemem SPH oraz drabinę aluminiową. Halę doświetla pasmo dachowe.
Rynny i rury spustowe zamocowaliśmy po obu stronach hali.
Odważnie prezentuje się kolorystyka obiektu: czerwony dach RAL 3000, szare daszki, ściany zewnętrzne w dwóch kolorach – czerwonym i grafitowym RAL 7016. Rynny i rury są grafitowe, sufit ocynkowany, a ściany wewnętrzne są białe RAL 9010.

PL5970 CHEMET

W Tarnowskich Górach (woj. śląskie) zakończyliśmy budowę hali produkcyjnej o wymiarach 29.8×132.2×7.9 m (szerokość x długość x wysokość) i powierzchni 3940 m2.
Podaliśmy wytyczne do przygotowanie fundamentu.
Konstrukcja składa się z poprzecznych ram stalowych z ryglem dwuspadowym o nachyleniu pasa górnego wynoszącym 6° i poziomym pasie dolnym oraz słupów ram wykonanych ze stali gorącowalcowanej. Konstrukcja przygotowana została pod montaż suwnicy o udźwigu 10 t.
Sprawny, szybki i bardzo dokładny montaż na placu budowy możliwy był dzięki temu, że wszystkie profile LLENTAB mają odpowiednie długości oraz przygotowane fabryczne otwory do połączeń śrubowych. Przez wykonanie w fabryce otworów w konstrukcji i pokryciach dachu oraz ścian minimalizujemy konieczność nawiercania i przycinania elementów podczas montażu.
Sufit wyłożyliśmy ocynkowaną blachą wysoko profilowaną. Uwzględniliśmy obciążenie sufitu wełną o grubości 140 mm i membraną z PCV o grubości 1.5 mm. Dach hali jest szary.

Przygotowaliśmy otwór pod pasmo świetlne kalenicowe a konstrukcja umożliwia montaż stolarki drzwiowej i bram.

Rynny i rury spustowe w kolorze srebrnym aluminiowym LL 9006 zamontowaliśmy po obu stronach hali.

Naszym Klientem jest Chemet S.A., od 1992 roku dostarczający zbiorniki LPG dla segmentu grzewczego i na rynek autogazu. To główny produkt Firmy, który zapewnia Jej czołową pozycję wśród producentów krajowych i środkowoeuropejskich. Chemet świadczy też usługi dla rynku LPG, obróbki mechanicznej, CNC i obróbki cieplnej.

PL5970_Chemet_hala produkcyjna___
PL5970_Chemet_hala produkcyjna__