Llentab to doświadczony i rzetelny producent hal stalowych. W naszej ofercie znajdują się hale magazynowe i produkcyjne oraz rolnicze, sportowe, biurowe, handlowe i usługowe. Z powodzeniem stawiamy również obiekty dla przemysłu spożywczego, sortownie i hangary.

Jedną z największych zalet oferowanych przez nas hal jest ich elastyczność. Każdy produkt i każdy Klient traktowany jest indywidualnie, a oferowany budynek dopasowany jest do potrzeb, oczekiwań oraz możliwości Zleceniodawcy. Dlatego też nasze obiekty są bardzo różnorodne, prezentują nieskończoną ilość rozwiązań konstrukcyjnych z pełnym wyborem elementów wyposażenia wykończeniowego.

Na liście hal prezentowanych w tym artykule znajduje się zarówno imponujący kompleks budynków, jaki i niewielka hala produkcyjna.

PL4420 MEBLE OKMED II

Firma Meble-Okmed Demko Sp. J. jest uznanym producentem mebli z ponad 25-letnią tradycją. Podąża za najnowszymi trendami branży i oferuje Klientom meble wysokiej jakości w rozsądnej cenie. Wyróżnia się nowoczesnym designem.

Wspólnie zrealizowaliśmy już drugi projekt. W Braniewie (woj. warmińsko-mazurskie) zakończyliśmy budowę kompleksu hal o łącznej powierzchni 13941 m2. W jego skład wchodzi magazyn, wiata, hala produkcyjna, część socjalna, pomieszczenie techniczne i hala przeładunku trocin.

Llentab przygotował wytyczne do budowy fundamentu.

Konstrukcję nośną hal stanowią poprzeczne ramy stalowe z ryglem stalowym kratowym o różnych nachyleniach pasów górnych: 3°, 4° i 7°. Słupy ram połączone są węzłami sztywnymi z ryglem oraz przegubowo z fundamentem.

Dachy w typie izolacji SPH pokrywają następujące hale: magazynową, produkcyjną, pomieszczenia socjalne i techniczne. Pokryte są membraną z folii PVC Protan o grubości 1.5 mm i izolowane wełną mineralną o grubości 140 mm i 200 mm. Folia paroszczelna znajduje się między wełną a blachą sufitową, a sufity wyłożone są ocynkowaną blachą stalową wysoko profilowaną.

Ściany tych hal zaprojektowano i wykonano w 3 typie izolacji. Użyto blachy trapezowej VP45, izolacji z wełny szklanej o grubości 195 mm i 220 mm, paroszczelnej folii i białoszarej (LL9002) blachy kryjącej ściany od wewnątrz.

Wiata i hala przeładunku trocin mają dachy nieizolowane (typ 0) pokryte blachą trapezową TP46. Od wewnątrz hala przeładunku trocin dodatkowo pokryta została materiałem NCD, który zapobiega wykraplaniu pary wodnej. Ściana tej hali, również nieizolowana (typ 0) wykonana jest z blachy stalowej trapezowej VP45.

Hale wyposażone zostały w drzwi, bramy, okna, doświetla, klapy i kurtyny dymowe oraz daszki.

Podciśnieniowy system służy odprowadzaniu wody z dachów.

Dachy i daszki nad halami oraz blachy ścian zewnętrznych od wysokości 1.5 m są koloru żółtego LL1002. Ściany do tej wysokości i opierzenia są zielone oliwkowe LL6003. Rynny i rury spustowe oraz drzwi, okna i bramy są od zewnątrz białe (9010).

Meble Okmed_hale stalowe w systemie llentab

PL4674 INTER LAND

Kolejny imponujący obiekt, którego budowę zakończyliśmy w czerwcu to magazyn części samochodowych. Powstał on w miejscowości Stawiguda (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie znajduje się centrum logistyczne Spółki Inter Land oferującej części samochodowe.

Obiekt ma wymiary 150.5 x 144.6 x 11.0 m (szerokość x długość x wysokość) i powierzchnię 21 762 m2.

Hala oparta jest na części żelbetowej budynku i 55 słupach ze stali gorącowalcowanej do wysokości 11 m. Konstrukcja umożliwia montaż ogniw fotowoltaicznych oraz uwzględnia ciężar worków śnieżnych. W przyszłości halę można będzie rozbudować, a ścianę szczytową przenieść.

Szary dach obiektu nachylony jest pod kątem 4°. W izolacji typu SPH wykorzystano wełnę mineralną o grubości 160 mm.

Ściany w typie 7 izolacji z płytami warstwowymi zamocowanymi w układzie poziomym wypełnione są wełną mineralną o grubości 120 mm. Ściany zewnętrzne są w dwóch odcieniach szarości RAL 9007 i RAL 7016.

Dzięki zastosowanej izolacji wewnątrz obiektu możliwe będzie uzyskanie temperatury od 8 do 16°C.

Hala jest wyposażona w drzwi, bramy, doki przeładunkowe, klapy i kurtyny dymowe. Dodatkowo posiada drabinę aluminiową i trzy nieizolowane daszki oraz podciśnieniowy system odprowadzania wody z 56 podgrzewanymi wpustami dachowymi. Barwy opierzeń, drzwi i bram zgodne są z kolorem płyt ściennych.

Pozostałe obiekty, których budowę zakończyliśmy w czerwcu to hale produkcyjne. Te oferowane przez Llentab są dobrze zaprojektowane oraz skonstruowane. Zawsze bezpieczne, a zastosowane rozwiązania wpływają korzystnie na dalszy rozwój Firm.

PL4704 FLEXON

W pierwszej z prezentowanych hal odbywać się będzie produkcja etykiet samoprzylepnych. Obiekt powstał w miejscowości Kochcice (woj. śląskie). Wybudowaliśmy go dla Drukarni FlexOn, która specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości etykiet dedykowanym klientom indywidualnym i przedsiębiorcom. Firma ta istnieje prawie 30 lat, posiada duże doświadczenie w obsłudze firm z wielu branż: spożywczej, chemicznej, przemysłowej, logistycznej, kosmetycznej i medycznej.

Oddana hala ma wymiary: 20.5 x 38.3 x 5.0 m (szerokość x długość x wysokość) i powierzchnię 785 m2.

Jednospadowy, jasnoszary (LL 7035) dach, nachylony pod kątem 4°, wzmocniony został pod montaż fotowoltaiki. Pokryty jest on blachą stalową trapezową ocynkowaną i lakierowaną. Wewnętrzną stronę blachy wyłożono materiałem zapobiegającym wykraplaniu pary wodnej. Dach izolowany jest granulatem wełny szklanej o grubości 250 mm i folią polietylenową stanowiącą paroizolację. Sufit wyłożono białoszarą blachą IP18.

Rozwiązanie takie, charakterystyczne dla naszych hal powoduje, że konstrukcja stropodachu jest niewidoczna od wewnątrz hali, dając estetyczny wygląd. Dodatkową zaletą jest położenie izolacji dachu na suficie, co zmniejsza koszty ogrzewania obiektu.

Od strony zewnętrznej obiekt wyłożono płytą warstwową w układzie poziomym w kolorze jasnoszarym LL 7035, z wypełnieniem z pianki poliuretanowej o grubości 100 mm.

Hala nie posiada jednej ściany szczytowej, gdyż została dobudowana do budynku murowanego.

W obiekcie są dwa pasy doświetli połaciowych, bramy, drzwi, drabina, asekuracyjna rurka dachowa i przejście dachowe oraz daszek z orynnowaniem będący przedłużeniem połaci dachu.

Rynny i rury spustowe w kolorze srebrnym LL 9006 znajdują się po jednej stronie budynku.

Zgodnie z możliwościami, jakie daje system Llentab obiekt został przygotowany do rozbudowy w przyszłości: po szerokości do hali dwuspadowej i po długości.

hala produkcyjna w systemie Llentab
hala produkcyjna w systemie Llentab

PL5178 MADROG

Madrog Construction Sp. z o.o. produkuje maszyny drogowe od prawie 30 lat. Prowadzi także serwis na terenie całego kraju oraz dostarcza części zamienne do wielu typów rozkładarek mas bitumicznych i maszyn drogowych.

W Stargardzie (woj. zachodniopomorskie) zakończyliśmy budowę hali produkcyjnej o wymiarach 20.7 x 39.8 x 6.4 m (szerokość x długość x wysokość) i powierzchni 824 m2.

Hala przylega do budynku biurowego.

Dostarczyliśmy konstrukcję wsporczą pod suwnicę o udźwigu 5T, pracującą docelowo na całej długości hal. Słupki podsuwnicowe znajdują się przy wszystkich słupach nośnych.

Dach w typie 5 izolacji nachylony jest pod kątem 7°. Do izolacji użyto wełnę szklaną o grubości 250 mm i folię paroszczelną. Wykorzystano blachy trapezowe ocynkowane i lakierowane, od strony zewnętrznej w kolorze szarym aluminiowym RAL 9007.

Do izolacji ścian w typie 7 wykorzystano płyty PIR z izolacją w postaci pianki poliuretanowej o grubości 120 mm oraz z izolacją z wełny mineralnej o grubości 200 mm.

Hala jest wyposażona w bramy, drzwi, okna, świetlik kalenicowy, drabinę wyłazową oraz rynny i rury spustowe.

Opierzenia koloru grafitowego RAL 7024 bardzo ładnie prezentują się na tle jaśniejszych ścian, RAL 9007.

PL5303 EURO-TECH PLUS

W miejscowości Siekierzyce (woj. dolnośląskie) wybudowaliśmy halę, w której odbywać się będzie produkcja elementów z granitu. Obiekt o powierzchni 556 m2 ma wymiary 18.4 x 30.2 x 4.5 m (szerokość x długość x wysokość).

Hala jest izolowana: dach w typie SPH, a ściany w typie 7.

Nachylenie dachu wynosi 7°, a dolnego pasa kratownicy 4°, co pozwoliło zwiększyć wysokość wewnętrzną hali. Zastosowanie jako izolacji wełny mineralnej o grubości 200 mm umożliwiło osiągniecie w obiekcie temperatury powyżej 16°C.

Jedną ze ścian szczytowych tworzy istniejący budynek murowany o szerokości hali. Płyty warstwowe zamocowane w układzie poziomym przy pomocy ocynkowanych wkrętów samowiercących izolowane są pianką PIR o grubości 100 mm.

Wyposażenie hali stanowi 6 okien PCV, drzwi, 2 bramy, świetlik dachowy, drabina oraz rynny i rury spustowe po obu stronach budynku.

Dach hali jest szary, ściany od zewnątrz, opierzenia, drzwi i bramy ciemnoszare RAL 9007, ściany od środka białoszare RAL 9002.

hala produkcyjna dla Euro-Tech Plus
hala produkcyjna dla Euro-Tech Plus_

PL5021 PLANBOX

Produkcja biokominków na gaz i olej wkrótce ruszy w hali wybudowanej przez Llentab dla Planbox w Bydgoszczy.  Obiekt o powierzchni 4280 m2 posiada wymiary 40.0×107.0x4.5 m (szerokość x długość x wysokość).

Kąt nachylenia dachu w typie izolacji SPH wynosi 4°. Użyto wełny mineralnej o grubości 200 mm i folii paroszczelnej. Ściany w typie 7 izolacji wypełniono pianką poliuretanową o grubości 100 mm. Zastosowana izolacja umożliwi osiągnięcie wewnątrz budynku temperatury powyżej 16°C.

Użyte materiały spełniają wymogi dla budynków o klasie odporności ogniowej E.

Obiekt wyposażony został w 9 okien, 5 drzwi, 5 bram, system przeładunkowy, pasmo świetlne dachowe i 8 ścian działowych. Dodatkowo w drabinę, domek dokowy skośny i 16 przejść przez ścianę. Po obu stronach hali znajdują się systemowe rynny i rury spustowe.

Hala przylega do budynku biurowego. W przyszłości będzie można rozbudować ją po szerokości o kolejne nawy.

W kolorystyce dominuje szary antracytowy 7016, dach obiektu jest szary.

Powyższe opisy udowadniają, że hale w systemie Llentab są rewelacyjnie dopasowane do bardzo różnorodnych potrzeb i wymagań Klientów. Jednocześnie gwarantują wysoką jakość materiałów i wykonania oraz bezpieczeństwo użytkowników.