Dobrze zaprojektowana i skonstruowana hala produkcyjna to znaczący element sukcesu każdego Inwestora. To w niej bowiem odbywa się cała produkcja oraz wszelkie procesy odpowiadające za powodzenie przedsięwzięcia. Z tych właśnie powodów budowa hali produkcyjnej powinna zostać powierzona nam – posiadamy odpowiednią wiedzę i ogromne doświadczenie w tym zakresie.
Poniższy artykuł przedstawi hale produkcyjne wybudowane w październiku.
Na zakończenie opiszemy też halę produkcyjno-magazynową i handlową.

PL4892 RUBO-KONSTRUKCJE

Rubo-Konstrukcje Sp. z o.o. to firma produkcyjna, oferująca bezpieczne produkty o najwyższej jakości. W jej ofercie znajdują się systemy rusztowań modułowych i hale namiotowe oraz produkty stworzone z użyciem specjalistycznych membran – zbiorniki elastyczne i wanny wychwytowe.

W Rumii (woj. pomorskie) wybudowaliśmy halę, w której odbywać się będzie produkcja konstrukcji. Ma ona wymiary 35.8×60.2×9.4 m (szerokość x długość x wysokość) oraz powierzchnię 2155 m2.

Llentab przygotował wytyczne do budowy fundamentu. Dookoła hali znajduje się cokół betonowy o wysokości 30 cm.

Konstrukcję nośną hali stanowią poprzeczne ramy stalowe, z ryglem stalowym kratowym dwuspadowym o nachyleniu pasa górnego 3° i poziomym pasie dolnym oraz słupy ram. Połączone są one węzłami sztywnymi z ryglem oraz przez utwierdzenie z fundamentem.

Słupy do wysokości belki podsuwnicowej wykonane są ze stali gorącowalcowanej.

Konstrukcja przygotowana jest do montażu suwnic o udźwigu do 8.0 ton.

Oferowane przez nas hale produkcyjne wykonane są z wysokiej jakości materiałów dzięki temu, że wszystkie elementy konstrukcji są prefabrykowane w zautomatyzowanych zakładach zlokalizowanych w Europie. Zgodnie ze standardem Llentab wszystkie profile mają odpowiednie długości oraz przygotowane fabryczne otwory do połączeń śrubowych. Umożliwia to sprawny, szybki i bardzo dokładny montaż elementów na placu budowy.

Dach w typie SPH izolacji z zewnątrz pokryty jest folią o grubości 1.5 mm. Izolację stanowi pianka o grubości 100 mm i folia paroszczelna. Wewnętrzna strona dachu wyłożona jest blachą stalową wysoko profilowaną, ocynkowaną na gorąco.

W ścianach w typie 7 izolacji użyto pianki poliuretanowej o grubości 120 mm.

Obiekt posiada 4 drzwi, 4 bramy o szerokości 6 m podnoszone elektrycznie, 8 pasm świetlnych i drabinę aluminiową, a woda odprowadzana jest z dachu za pomocą systemu rynien i rur spustowych.

PL5091 Lubcon Polska Sp. z o.o.

W Świdniku (woj. lubelskie) wybudowaliśmy halę, w której odbywa się produkcja specjalnych środków smarnych. Użytkownikiem jest Lubcon Polska Sp. z o.o.. To polski oddział wiodącego na świecie projektanta oraz producenta smarów specjalnych i urządzeń do smarowania.

Hala ma powierzchnię 2076 m2. Jej wymiary to 25.6×81.1×6.8 m (szerokość x długość x wysokość).

Konstrukcję nośną hali stanowią poprzeczne ramy stalowe, z ryglem stalowym kratowym dwuspadowym o nachyleniu pasa górnego 4° i poziomym pasie dolnym oraz słupy ram. Ramy połączone są przegubowo ze słupem żelbetowym. Krzyżulce, słupy ram i rygli wykonane są z profili giętych na zimno.

Izolowany dach od wewnątrz wyłożony jest blachą stalową wysoko profilowaną ocynkowaną na gorąco.

Konstrukcja umożliwiła montaż okien, drzwi, bram, wywietrzaków dachowych i pasm świetlnych.

Wyposażenie dodatkowe stanowi drabina aluminiowa zamontowana od poziomu 2.0 m powyżej poziomu posadzki hali i daszki wychodzące ze ścian.

Uwzględniono wzmocnienia pod attykę na jednej z długich ścian.

Hala Lubcon to jedna z ponad 3000 hal produkcyjnych, które wybudowaliśmy. Posiadane doświadczenie pozwala nam tworzyć najlepsze rozwiązania, satysfakcjonujące nawet najbardziej wymagających Klientów.

PL4978 FLOORPOL

Hala, w której odbywać się będzie produkcja wyrobów z drewna iglastego powstała w miejscowości Lubienia (woj. świętokrzyskie). Zamawiający to czołowy producent desek elewacyjnych i drewnianych elementów konstrukcyjnych FLOORPOL SP. Z O.O.

Obiekt ma szerokość 34.9 m, długość 48.2 m i wewnętrzną wolną wysokość przy długiej ścianie 6.0 m. Jego powierzchnia wynosi 1683 m2.

Wytyczne do budowy fundamentu zostały przygotowane przez Llentab. Dostarczyliśmy też śruby wklejane do osadzania kotew filarów.

Konstrukcję nośną hali stanowią poprzeczne ramy stalowe, z ryglem stalowym kratowym dwuspadowym oraz słupy ram. Pas górny ram nachylony jest pod kątem 4°. Słupy ram połączone są węzłami sztywnymi z ryglem oraz przegubowo z fundamentem.

Hale Llentab wywodzą się ze Szwecji, z rejonu o trudnych warunkach klimatycznych. Potrafimy spełnić najwyższe wymagania środowiska także dzięki temu, że do produkcji elementów konstrukcyjnych stosujemy blachę obustronnie ocynkowaną ogniowo. W przypadku elementów o grubości ≥3 mm grubość warstwy cynku wynosi 450 g/m2, dla cieńszych profili to 275 g/m2.

W dachu w typie SP izolacji zastosowano membranę z folii, wełnę mineralną o grubości 220 mm, folię paroszczelną oraz blachę stalową trapezową SP45 ocynkowaną na gorąco i zabezpieczoną lakierem poliestrowym w kolorze białym LL9002.

Ściana w typie 7 izolacji wypełniona jest pianką poliuretanową o grubości 100 mm. Płyty warstwowe zamocowane są w układzie poziomym przy pomocy ocynkowanych wkrętów samowiercących.

Obiekt ma 13 okien, 3 drzwi, 3 bramy, 5 pasm świetlnych dachowych.

Wyposażenie dodatkowe to drabina aluminiowa i daszek o wymiarach 48.0×10.0 m.

Rynny i rury spustowe wykonane z blachy stalowej ocynkowanej i lakierowanej znajdują się po obu stronach hali.

PL4182 METATECH II

Zgodnie z oczekiwaniami Klienta i możliwościami Llentab budowane hale mogą łączyć w sobie różne funkcje. Halę magazynowo-produkcyjną postawiliśmy dla Firmy Metatech Sp. z o.o..

Produkcja i magazyn elementów metalowych do przemysłu meblowego i motoryzacyjnego odbywać się będzie w obiekcie o powierzchni 963 m2, usytuowanym w miejscowości Orzesze (woj. śląskie).

To drugi projekt realizowany z tym Partnerem. Łączna powierzchnia wybudowanych hal wynosi 3324 m2.

Oddana hala składa się z dwóch części: dwuspadowej wiaty (hala A) i jednospadowej ocieplanej hali B.

Oba dachy pokryte są blachą stalową trapezową i nachylone pod kątem 4°.

Przygotowaliśmy wytyczne do budowy fundamentu.

Ściany hali B izolowane są płytami z waty szklanej o grubości 225 mm, typ izolacji 4. Od strony wewnętrznej izolacja ścian wyłożona jest folią paroizolacyjną, a od zewnątrz powłoką wiatroszczelną.

Izolacja dachu – granulat waty szklanej o grubości 250 mm – leży na suficie, co powoduje znaczne zmniejszenie kubatury budynku, a co za tym idzie, wyraźne obniżenie kosztów ogrzewania.

Ściany wewnętrzne i sufit wyłożone są blachą trapezową w kolorze białoszarym (LL9002).

W strefie myjni ściany i sufit wyłożone są od wewnątrz panelem PUR.

Konstrukcja stropodachu jest niewidoczna od wewnątrz hali dając estetyczny wygląd charakteryzujący hale Llentab. Zdajemy sobie sprawę, że estetyka jest bardzo ważnym elementem nowoczesnego budownictwa. Wysokiej jakości materiały, stosowane także do obudowy hal pozwalają uzyskać oczekiwany efekt końcowy.

W obu halach znajdują się pasy doświetli połaciowych.

Rynny i rury spustowe do poziomu zerowego znajdują się po dwóch stronach hali A i z jednej strony hali B. Wykonane są ze stali ocynkowanej powlekanej lakierem.

Wzdłuż kalenicy obu hal umocowana jest rurka dachowa do asekuracji.

Metetech II - hala stalowa
Metetech II - hala stalowa
Metetech II - hala stalowa

PL4927 BUDMARKET II

W Chrzanowie (woj. małoplskie) wybudowaliśmy market budowlany Mrówka o powierzchni 1103 m2 i wymiarach 30.9×35.7×6.0. To nasza druga budowa realizowana dla Firmy Budmarket. Poprzednio oddana hala ma powierzchnię 2432 m2.

Obiekt w Chrzanowie to typ S7HR – dwuspadowy dach nachylony jest pod kątem 7°, pas dolny jest poziomy, a słup dwugałęziowy tworzą dwa profile C.

Market powstał na styku z istniejącą hal.

Spełnia wymagania D klasy odporności ogniowej.

Pod planowany w przyszłości montaż paneli fotowoltaicznych zastosowano mocniejsze słupy, krzyżulce, pasy kratownic i płatwie.

Dach pokryty jest blachą trapezową TRP46 ocynkowaną na gorąco i zabezpieczoną lakierem poliestrowym. Granulat wełny skalnej użyty do jego izolacji ma grubość 275 mm.

Ściany od zewnątrz wyłożone są blachą o niższym profilu IP18. Izolacja ścian ma grubość 220 mm. Ściana szczytowa przełożona została z istniejącego wcześniej obiektu.

Sufit i ściany wewnętrzne wyłożone są blachą trapezową o profilu 18 mm, ocynkowaną i pomalowaną lakierem poliestrowym w kolorze białoszarym LL9002.

Hala posiada bramę i drzwi oraz okap skrzynkowy w kolorze żółtym RAL1021 na dwóch długich ścianach. Prosty daszek wystaje ze ściany, a system rynien i rur spustowych zamontowany jest po dwóch stronach budynku. Wzdłuż całej długości dachu umocowano rurkę asekuracyjną.

Llentab kontroluje cały proces dostawy hal – od szkicu Klienta na papierze po produkcję elementów i montaż obiektu. Dzięki temu możemy zagwarantować wysoką jakość na każdym etapie realizacji zamówienia. Przekonali się o tym powyżej opisani Klienci. Wielu realizuje z nami kolejne już projekty, co jest najlepszym dowodem na to, że jesteśmy partnerem solidnym, odpowiedzialnym i godnym zaufania.