Korzenie grupy LLENTAB sięgają Bohuslän – najbardziej wysuniętej na zachód prowincji Szwecji. Tamtejszy krajobraz jest skalisty i nierówny. Ląd styka się z morzem, a klimat zmienia z gorącego latem na zimny i śnieżny zimą. To tworzy najtrudniejsze, a zarazem najlepsze warunki do testowania naszych hal. Surowy klimat oceaniczny wymaga trwałości, jakości i niezawodności. Właśnie te cechy spełniają oferowane przez nas hale.

PL4577 BALTIC METAL

Wybudowaliśmy już ponad 4000 hal magazynowych. Projektujemy, produkujemy i montujemy – dzięki temu możemy zagwarantować wysoką jakość na każdym etapie zamówienia.

Baltic Metal, Firma z sektora elementów złącznych, swoje wyroby dostarcza do zakładów produkcyjnych z branży maszynowej, meblowej, budowlanej, metalowej, motoryzacyjnej, energetycznej i elektrotechnicznej na terenie całego kraju oraz za granicą. Obsługuje hurtownie i sklepy detaliczne.

Dla niej, w Załężu (woj. pomorskie) wybudowaliśmy magazyn elementów stalowych.

Ma on wymiary 28.5 x 55.1 x 7.2 m (szerokość x długość x wysokość). Zajmuje powierzchnię 1570 m2.

Obiekt zmontowaliśmy na przygotowanym przez zamawiającego gotowym fundamencie betonowym oraz – w części biurowej wydzielonej wewnątrz hali – na słupach żelbetowych.

Konstrukcję nośną hali stanowią poprzeczne ramy stalowe z ryglem stalowym kratowym dwuspadowym o nachyleniu pasa górnego 7° oraz słupy ram.

Użyte materiały zapewniają hali odporność ogniową klasy E.

Szary dach, w typie SPH izolacji, pokryliśmy membraną z folii PVC Protan o grubości 1.5 mm.

Izolacja cieplna z wełny mineralnej o grubości 200 mm spełnia wymogi dla obiektów z temperaturą wewnątrz ≥16°C. Sufit wyłożyliśmy ocynkowaną blachą stalową wysoko profilowaną.

Ściany w typie 7 izolacji wykonaliśmy z płyty warstwowej wypełnionej pianką poliuretanową z okładzinami z blachy stalowej ocynkowanej i lakierowanej. Płyta zamocowana jest w układzie poziomym przy pomocy ocynkowanych wkrętów samowiercących. Izolacja o grubości 120 mm zapewnia w obiekcie temperaturę ≥16°C.

Ściany PPOŻ wykonane są z płyty warstwowej mocowanej w układzie poziomym i wypełnionej wełną mineralną o grubości 180 mm.

Zewnętrzne ściany hali są koloru grafitowego RAL 7016, a ściany biura srebrne aluminiowe RAL 9006.

Ściany od środka są białe RAL 9010.

Zamocowaliśmy 6 okien, 4 drzwi, 2 bramy z systemem przeładunkowym i pasmo świetlne dachowe.

Przygotowaliśmy podkonstrukcję stalową umożliwiająca w przyszłości montaż jeszcze dwóch bram.

Dodatkowo wyposażyliśmy magazyn w drabinę aluminiową.

Po obu stronach hali zamontowaliśmy grafitowe rynny i rury spustowe, RAL 7016.

Opierzenia są w dwóch odcieniach szarego: LL 7016 i 9006.

PL5145 CEZAR 

Przedsiębiorstwo Produkcyjne Cezar jest jednym z kluczowych producentów materiałów wykończeniowych. Ofertę Firmy stanowią między innymi listwy przypodłogowe, profile do boazerii, podkłady podłogowe, panele ścienne i opaski drzwiowe.

W Ełku zakończyliśmy budowę kompleksu magazynu wyrobów gotowych z łącznikiem o powierzchni 6258 m2 i konstrukcji mieszanej z elementami zimnogiętymi i gorącowalcowanymi.

Dachy hali i łącznika nachylone są pod kątem 4°.

Dach hali w typie 5 izolacji i kolorze srebrnym LL 9006, pokryliśmy blachą trapezową TP46 i ociepliliśmy wełną o grubości 250 mm. Pomiędzy wełną a blachą sufitową znajduje się folia stanowiąca izolację paroszczelną. Sufit wyłożyliśmy blachą trapezową ocynkowaną na gorąco i zabezpieczoną lakierem w kolorze białoszarym LL 9002.

Ściany w typie 7 pokryte są płytą warstwową z izolacją z wełny o grubości 180 mm.

System LLENTAB daje możliwość dopasowania wyposażenia hal do potrzeb i oczekiwań Klientów. W hali dla Przedsiębiorstwa Cezar zamontowaliśmy drzwi i okna aluminiowe, bramy i doki oraz klapy dymowe sterowane pneumatycznie z systemem przewietrzania. Kurtyny dymowe wykonane zostały z białoszarej blachy trapezowej IP18 mocowanej do konstrukcji przy pomocy blachowkrętów ocynkowanych ogniowo.

Wyposażenie dodatkowe stanowi drabina aluminiowa i systemowy uchwyt asekuracyjny wzdłuż kalenicy służący do przypinania lin zabezpieczających przed upadkiem z dachu.

Po obu stronach hali i z jednej strony łącznika zamocowaliśmy rynny i rury spustowe.

Ściany od zewnątrz, rynny i rury spustowe oraz opierzenia są w dwóch odcieniach szarego: LL 9007 i LL 7016.

PL5538 FARMER

Farmer Spółka Jawna to wiodący podmiot na rynku polskim w zakresie technicznego zaopatrzenia rolnictwa. Oferuje części zamienne do ciągników i maszyn rolniczych.

Magazyn zaopatrzenia rolnictwa wybudowaliśmy w miejscowości Fabianów (woj. wielkopolskie).

To nieizolowana hala typu S4HR o powierzchni 2897 m2.

Rozbudowaliśmy istniejący obiekt. Powiększyliśmy go o dodatkowe słupy.

Dach w typie 0 z blachy trapezowej TP46 nachylony jest pod kątem 4°. Wewnętrzna strona blachy pokryta jest materiałem NCD, który zapobiega wykraplaniu pary wodnej.

Ściany, także w typie 0 izolacji, zrobiliśmy z ocynkowanej na gorąco blachy VP45 od wewnątrz zabezpieczonej farbą podkładową w kolorze szarym.

Jedną z zalet hal w systemie LLENTAB jest ich szybki, sprawny i dokładny montaż na placu budowy. Umożliwia go między innymi właściwe przygotowanie wszystkich elementów konstrukcji: profile mają odpowiednie długości oraz przygotowane fabryczne otwory do połączeń śrubowych. Minimalizujemy w ten sposób konieczność nawiercania i przycinania elementów w trakcie montowania hal.

Obiekt w Fabianowie zaopatrzyliśmy w doświetla, bramy i dok.

Wyposażenie dodatkowe to systemowy uchwyt asekuracyjny wzdłuż kalenicy służący do przypinania lin zabezpieczających przed upadkiem z dachu oraz attyka na ścianie szczytowej.

Rynny i rury spustowe zamontowaliśmy po jednej stronie hali.

Dla LLENTAB estetyka jest istotnym elementem nowoczesnego budownictwa. Wysokiej jakości materiały, z jakich wykonane są obudowy hal pozwalają uzyskać oczekiwany efekt końcowy. Stawiane przez nas magazyny nie tylko spełniają wymagane funkcje użytkowe, są też trwałe i estetyczne.

Wspaniale prezentuje się także hala Spółki Farmer: dach jest koloru szarego jedwabistego LL 7044, ściany zewnętrzne, opierzenia i bramy są zielone oliwkowe LL 6003, a rynny i rury spustowe brązowe LL 8017.

PL5186 POLI IV

Najlepszym potwierdzeniem dla dostawcy, że oferowane przez niego produkty są dobre i spełniają wymagania odbiorców są kolejne zamówienia od tych samych, zadowolonych Klientów. Tak właśnie jest w przypadku Firmy Poli, producenta opakowań z tworzyw sztucznych z wieloletnim doświadczeniem w technologii termoformowania, która realizuje z nami już czwarty wspólny projekt.

W Inowrocławiu (woj. kujawsko-pomorskie) wybudowaliśmy hale do produkcji i magazynowania opakowań z tworzyw sztucznych. Hala produkcyjna ma wymiary 44.2×70.9×5.0 m, a magazynowa 30.6×44.2×8.8 m (szerokość x długość x wysokość). Zajmują one łączną powierzchnię 4486 m2.

Dach, w typie SP izolacji, nachylony jest pod kątem 1°. Pokryty został membraną z folii PVC Protan mocowaną mechanicznie łącznikiem teleskopowym i zgrzewaną na zakładach oraz blachą wysoko profilową. Jako izolatora użyliśmy wełny mineralnej o grubości 200 mm. Pomiędzy wełną a blachą sufitową zamontowaliśmy folię paroszczelną. Białoszary sufit, LL9002, wykonany jest z ocynkowanej i lakierowanej blachy trapezowej SP45.

Ściany w typie 7 izolacji wykonaliśmy z płyty warstwowej w układzie poziomym wypełnionej pianką PIR o grubości 120 mm.

Od wewnątrz słupy hali są widoczne.

Ścianę oddzielenia pożarowego zaizolowaliśmy płytą z rdzeniem z wełny mineralnej o grubości 120 mm.

Hale wyposażyliśmy w 22 okna, 4 drzwi, 6 bram, system przeładunkowy, 20 doświetli wypełnionych 5-komorową płytą poliwęglanową oraz 12 klap dymowych. Postawiliśmy dwie ściany działowe z płyty warstwowej mocowanej poziomo wypełnionej pianką PIR o grubości 100 mm. Dodatkowo zamontowaliśmy drabinę i attyki na wszystkich ścianach.

Odprowadzeniu wody z dachu służy podciśnieniowy system z podgrzewanymi wpustami.

Dachy hal są szare, ściany też, ale w nieco innym odcieniu 9006.

Wszystkie obiekty wybudowane przez LLENTAB dla Poli – magazyny opakowań i hale produkcyjne – zajmują łączną powierzchnię 12312 m2.

PL5638 STALREM

Spółka Stalrem powstała na bazie zakładu remontowego Huty Stalowa Wola S.A. Posiada doświadczoną kadrę, wykwalifikowaną w zadaniach związanych z remontami oraz awaryjnymi naprawami maszyn i urządzeń.

Dla tego Klienta wybudowaliśmy halę, w której odbywać się będzie produkcja i obróbka maszynowa – frezowanie, wytaczanie, toczenie i wiercenie. Obiekt powstał w Stalowej Woli (woj. podkarpackie). Ma wymiary 21.2×32.7×10.8 m (szerokość x długość x wysokość) i powierzchnię 693 m2.

Konstrukcję przygotowaliśmy pod montaż suwnicy o udźwigu 16 t.

Dach, nachylony pod kątem 4°, wykonaliśmy w typie SP izolacji. Od zewnątrz pokryty jest membraną z folii. Zaizolowaliśmy go pianką PIR o grubości 130 mm, która zapewni wewnątrz obiektu temperaturę powyżej 16°C. Sufit wyłożyliśmy białoszarą blachą trapezową – ocynkowaną i lakierowaną. Zamocowaliśmy ją przy pomocy blachowkrętów ocynkowanych ogniowo.

Ściany w typie 7 izolacji dociepliliśmy pianką poliuretanową o grubości 120 mm o współczynniku przenikania ciepła Uc wynoszącym 0.18 W/ (m2 x K).

Obiekt posiada drzwi, bramy podnoszone przy pomocy silnika elektrycznego, 4 pasma świetlne dachowe, drabinę aluminiową i 8 przejść przez dach.

Po obu jego stronach znajdują się rynny i rury spustowe.

Do budowy hali, z wyjątkiem sufitu i ścian wewnętrznych, wykorzystaliśmy blachy w kolorze szarym 9006.

stalrem hala produkcyjna

PL5588 KOMA

Projektujemy i budujemy również różnego rodzaju sortownie: owoców i warzyw (chłodnie i mroźnie), odpadów, zakłady utylizacji, kompostownie i dojrzewalnie.

W Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) zakończyliśmy budowę sortowni kruszywa o powierzchni 3081 m2 i wymiarach 40.7×75.7×10.0 m (szerokość x długość x wysokość).

Konstrukcja zmontowana została ze słupów kratowych, bez słupa środkowego mimo rozpiętości obiektu wynoszącej 40 m.

W założeniach projektowych, oprócz obciążeń śniegiem, wiatrem i technologicznych, przyjęliśmy dodatkowe obciążenie od paneli fotowoltaicznych wynoszące 0.2 kN/m2.

Dach, w typie izolacji SPH i nachyleniu wynoszącym 1° ociepliliśmy wełną mineralną o grubości 100 mm. Zapewni to w obiekcie temperaturę w przedziale 8-16°C. Od zewnątrz pokryty jest on membraną z folii PVC Protan, a od strony sufitu folią paroszczelną.

Przy ścianach w typie 7 izolację stanowi wełna mineralna o grubości 100 mm będąca wypełnieniem płyt warstwowych.

Zapewniliśmy także izolację akustyczną na poziomie min 30 dB.

Łączna powierzchnia doświetlenia obiektu wynosi 388.8 m2.

Wyposażyliśmy halę w bramy i drabinę aluminiową.

Odprowadzaniu wody z dachu służy podciśnieniowy system z podgrzewanymi wpustami, 170 m rurociągów i dwa podejścia kanalizacyjne.

Dach hali jest szary, sufit ocynkowany, ściany zewnętrzne srebrne aluminiowe RAL 9006, ściany wewnętrzne białe alpejskie RAL 9010, opierzenia są w dwóch odcieniach szarego: LL 9006 i 9007.

PL5158 ELEKTRO-JAREX II

W grudniu zakończyliśmy też budowę toru gokartowego. Powstał w Chorzowie.

Ma kształt wieloboku o szerokości 66.3 m, długości 63.4 m i wysokości 7.8 m. Ma 6 ścian i 3 poziomy jezdne.

Konstrukcję nośną hali stanowią poprzeczne ramy stalowe z ryglem stalowym kratowym dwuspadowym o nachyleniu pasa górnego 4° i słupy ram. Krzyżulce, słupy ram i rygli wykonane są z profili giętych na zimno, a słupy środkowe z materiału gorącowalcowanego.

Zasadą LLENTAB jest łączenie elementów konstrukcji przy użyciu ocynkowanych śrub klasy 8.8.

Nie stosujemy spawów, które mogłyby spowodować uszkodzenie powłoki cynkowej.

Użyte materiały spełniają wymogi dla budynków o klasie odporności ogniowej D. Słupy zabezpieczone są do R30 oraz R60.

Szary dach w typie SPH izolacji ociepliliśmy wełną mineralną o grubości 140 mm.

Ściany w typie 7 izolacji wypełnione są pianką PIR i wełną mineralną, obie grubości 120 mm.

Ściany zewnętrzne mają kolory szare RAL 9006 i RAL 9007.

Przygotowaliśmy otwory pod bramy i drzwi. Dodatkowo wyposażyliśmy obiekt w drabinę aluminiową, uchwyt asekuracyjny, daszki barwy szarej LL 9006 wychodzące ze ścian, attykę wspierającą reklamę i antresolę. Słupy, które ją podtrzymują obudowane są płytą ogniochronną.

Szare stalowe RAL 7011 rynny i rury spustowe zamontowaliśmy po obu stronach hali.

Ze Spółką Elektro-Jarex zrealizowaliśmy drugi tego typu projekt. Pierwszy tor, o powierzchni 2406 m2, powstał w Skórzewie (woj. wielkopolskie).