Llentab oferuje różnego rodzaju hale stalowe. Doświadczenie i wiedza wynikające z wybudowania ponad 4000 hal magazynowych i ponad 3000 hal produkcyjnych to dobre argumenty za wyborem naszej Firmy jako dostawcy tego typu obiektów. Poniżej opisujemy budowy zakończone w lipcu – charakteryzujemy hale, pokazujemy ich zalety i to, w jaki sposób spełniają specyficzne wymagania Klientów.

PL3273 ZAGRABA

Pierwszy z prezentowanych magazynów do obiekt pod wynajem. Powstał w Lublinie.

Jego szerokość wynosi 12.0 m, długość 18.6 m, wysokość 4.2 m, a powierzchnia 223 m2.

Hala zmontowana została na przygotowanym przez zamawiającego gotowym fundamencie betonowym wykonanym zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez Llentab.

Wszystkie profile mają odpowiednie długości oraz fabryczne otwory do połączeń śrubowych. Takie przygotowanie konstrukcji umożliwia sprawny, szybki i bardzo dokładny montaż na placu budowy.

Dach, w typie 5 izolacji, nachylony jest pod kątem 4°. Od zewnątrz pokryty jest blachą trapezową TP46 o grubości 0.63 mm. Izolacja cieplna z wełny szklanej o grubości 200 mm spełnia wymogi dla obiektów z temperaturą wewnątrz od 8 do 16°C. Izolację paroszczelną stanowi folia między wełną a blachą sufitową. Sufit wyłożony jest blachą trapezową w kolorze białoszarym LL 9002 zamocowaną przy pomocy blachowkrętów ocynkowanych ogniowo.

Ściany, w typie 3 izolacji, wykonane zostały z blachy VP45 o grubości 0.5 mm mocowanej z użyciem wkrętów ze stali nierdzewnej z uszczelką samowulkanizującą. Do izolacji użyto wełny szklanej o grubości 195 mm. Od strony wewnętrznej izolacji znajduje się folia stanowiąca izolację paroszczelną. Wewnętrzną stronę ścian stanowi białoszara blacha trapezowa IP18.

Przygotowano dwa otwory pod bramy, okno, dwoje drzwi.

Wyposażenie dodatkowe stanowi uchwyt asekuracyjny wzdłuż kalenicy służący do przypinania lin zabezpieczających przed upadkiem z dachu, okap skrzynkowy na dwóch ścianach długich i jednej ścianie szczytowej i dwa wywietrzaki grawitacyjne.

Po obu stronach hali znajdują się rynny i rury spustowe.

Dach obiektu jest szary LL7044, ściany zewnętrzne szare i zielone LL9006 i LL6021, rynny i rury spustowe w ciemniejszym z odcieni szarego, RAL 9006.

PL5490 KARMAK

W miejscowości Pielgrzymka, powstał nieizolowany magazyn narzędzi i urządzeń dla Firmy Karmak.

Ma on wymiary 10.2 x 28.0 x 5.0 m (szerkość x długość x wysokość) i powierzchnię 286 m2.

Konstrukcję nośną hali stanowią poprzeczne ramy stalowe z ryglem stalowym kratowym dwuspadowym o nachyleniu pasa górnego wynoszącym 21°. Nachylenie pasa dolnego ma kąt 14°. Elementy konstrukcji łączone są za pomocą  ocynkowanych śrub klasy 8.8.

Nie stosujemy spawów, aby nie uszkodzić powłoki cynkowej profili i blach.

Użyte materiały spełniają wymogi dla budynków o klasie odporności ogniowej E.

Dach, w typie 0 izolacji, pokryty jest blachą trapezową w kolorze szarym stalowym LL7011. Wewnętrzna strona blachy dodatkowo wyłożona została materiałem NCD, który zapobiega wykraplaniu pary wodnej.

Ściany, również nieizolowane, wykonano z blachy trapezowej VP45 koloru LL7011.

Na połączeniu z halą produkcyjną oraz budynkiem pomocniczym nie ma obudowy z blachy.

Ściany wewnętrzne i sufit są szare.

Magazyn posiada drzwi, bramy, drabinę aluminiową, uchwyt asekuracyjny, rynny i rury spustowe.

magazyn w systemie llentab
magazyn w systemie llentab

PL5118 GOSPODARSTWO ROLNE ŁUKASZ WRONKOWSKI

W miejscowości Budzów (woj. dolnośląskie) zakończyliśmy budowę magazynu materiału siewnego o szerokości 39.9 m, długości 100.0 m i wysokości 10.9 m oraz powierzchni 3990 m2.

Dwuspadowy dach nachylony jest pod kątem 7°.

Dach z blachy trapezowej TP46 i ściany z blachy VP45 są nieocieplane.

Wewnętrzna strona blachy dachowej pokryta jest materiałem zapobiegającym wykraplaniu pary wodnej.

Zastosowane rozwiązanie konstrukcyjne pozwoliło wyeliminować słupy wewnątrz magazynu mimo prawie czterdziestometrowej rozpiętości budynku.

Wyposażenie magazynu stanowią bramy, doki i drzwi. Dodatkowo posiada drabinę aluminiową i uchwyt służący do przypinania lin zabezpieczających przed upadkiem z dachu.

Rynny i rury spustowe w kolorze LL 9006 znajdują się po obu stronach hali.

Dobrze prezentują się na tle jaśniejszego dachu i ścian – LL 7035.

magazyn materialu siewnego_hala llentab

PL5472 OM KOŁO II

Izolowaną halę produkcyjną postawiliśmy dla OM Sp. z o.o. Sp. K. z Koła  (woj. wielkopolskie). Wkrótce w hali rozpocznie się produkcja i magazynowanie łożysk, pasów napędowych i zębatych oraz taśm transportujących.

W miejscowości Czołowo Kolonia powstał budynek o wymiarach 32.7 x 27.0 x 9.9 (szerokość x długość x wysokość).

Jest to obiekt o konstrukcji stalowo-żelbetowej.

Szary dach nachylony pod kątem 4°, typ izolacji SPH, pokryty jest membraną z folii PVC Protan o grubości 1.5 mm. Izolowany jest wełną mineralną o łącznej grubości 200 mm, spełniającą wymogi dla obiektów z temperaturą wewnątrz ≥16°C. Sufit wyłożony jest ocynkowaną blachą stalową wysoko profilowaną.

Ściany w typie 7 izolacji i kolorze szarym 9006, wykonane są z płyt warstowych zamocowanych w układzie poziomym. Wypełnione zostały wełną o grubości 150 mm.

Od wewnątrz słupy hali są widoczne.

Zamontowano bramy, okna i drzwi oraz rynny i rury spustowe.

Budowa stanowiła rozbudowę wcześniejszej  inwestycji – postawiliśmy halę o wymiarach zbliżonych do pierwotnej – łącznie obiekty zajmują powierzchnię 1808 m2.

PL5282 BIOX

W Gajewie (woj. warmińsko-mazurskie), postawiliśmy halę do produkcji mieszadeł do oczyszczalni ścieków.

Szerokość obiektu wynosi 18.1 m, długość 54.4 m, a wysokość 4.3 m.

Hala zajmuje powierzchnię 985 m2.

Budynek oparto na istniejącym biurowcu.

Do izolacji dachu w typie 5, nachylonego pod kątem 7°, wykorzystaliśmy materiał o grubości 250 mm, ściany w typie 7 zaizolowano pianką PIR o grubości 100 mm.

Izolacje spełniają wymogi dla obiektów z temperaturą wewnątrz ≥16°C.

Blacha na dachu i ścianach ma kolor szary aluminiowy LL 9007.

Bezpieczeństwo jest proprytetem Llentab. Dbamy o to, żeby nasze obiekty spełniały wszelkie wymagane normy. Przyjmujemy odpowiednie obciążenia śniegiem, wiatrem i technologiczne, dzięki temu użytkownicy hal mogą w nich bezpiecznie pracować.

Hala standardowo wyposażona została w drzwi, bramy, okna oraz doświetle kalenicowe.

Dodatkowo zamontowano drabinę aluminiową i utworzono 3 stalowe przejścia dachowe.

Rynny i rury spustowe w kolorze grafitowym RAL 7016 znajdują sie po obu stronach budynku.

hala produkcyjna BIOX

PL4666 NATURAL SWEET GOOD

Produkcja wyrobów cukierniczych uruchomiona zostanie wkrótce w izolowanej hali o powierzchni 4386 m2. Powstała ona w Żurominie (woj. mazowieckie).

To obiekt 3-nawowy z bardzo szeroką środkową nawą wynoszącą 45 m. Szerokość ta wynika z wymogów technologii produkcji. Część chłodnicza obiektu połączona została z magazynową i produkcyjną.

Dach hali nachylony jest pod kątem 4° i pokryty blachą stalowa trapezową montowaną z zakładem wzdłużnym 1.5 fali. Sufit, w typie izolacji 6W, wyłożony jest płytą z rdzeniem PIR o grubości 160 mm.

Ściany zewnętrzne pokryte są płytą warstwową w układzie poziomym – typ 7 izolacji z rdzeniem PIR o grubości 120 mm.

Przygotowano wzmocnione otwory pod okna, bramy i drzwi oraz otwory w dachu pod wentylację.

Uchwyt asekuracyjny do przypinania lin, drabina ocynkowana i doświetla dachowe poliwęglanowe o łącznej powierzchni 50 m2 stanowią wyposażenie dodatkowe.

Rynny i rury spustowe znajdują sie po jednej stronie hali.

Dach, ściany zewnętrzne, rynny, rury i opierzenia są w kolorze szarym aluminiowym 9007, a sufit i ściany wewnątrz białoszare RAL 9002.

PL5216 NOWY STYL

Produkcja foteli, krzeseł i mebli biurowych rozpocznie się w Jaśle (woj. podkarpackie). Dla Firmy Nowy Styl Sp. z o.o., lidera w zakresie kompleksowych rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych oraz miejsc użyteczności publicznej, stawiamy izolowaną halę w wymiarach 86.4×105.6×9.4 m (szerokość x długość x wysokość) i powierzchni 9124 m2.

Szary dach nachylony będzie pod kątem 1°. Zastosowano izolację typu SP. Użyto folii Protan o grubości 1.5 mm, wełny mineralnej o grubości 200 mm i folii stanowiącej izolację paroszczelną. Sufit wyłożono białoszarą blachą trapezową.

Srebrne (9006) ściany w typie 7 izolacji ocieplono wełną mineralną light o grubości 180 mm.

Izolacje dachu i ścian spełniają wymogi dla budynków z temperaturą wewnątrz ≥16°C.

Słupy rozstawione będą co 7.5 m, a w osiach środkowych co 15.0 m.

Przygotowano otwory pod bramy, drzwi, okna, taśmociągi i przejście z łącznika.

Hala posiada pasmo świetlne dachowe z klapami dymowymi i kurtyny dymowe.

Wyposażona jest w domki dokowe i rampy przeładunkowe oraz kurtyny uszczelniające.

Zamontowano dwie drabiny aluminiowe i system rynien i rur spustowych.

Nowy Styl hala produkcyjna
Nowy Styl hala produkcyjna

Jako Llentab jesteśmy producent hal „szytych na miarę”. Oferowane przez nas rozwiązania systemowe są bardzo zróżnicowane i służą wielu celom. Każdy Klient traktowany jest indywidualnie, a finalny produkt to zawsze składowa Jego pomysłów i potrzeb oraz wiedzy i doświadczenia naszych pracowników.