Polski oddział jest największym zagranicznym oddziałem szwedzkiej grupy LLENTAB – został on założony w Gdańsku w maju 1992 roku. Od tego czasu powstało ponad 1900 hal stalowych. Polska gospodarka rozwijała się najszybciej w ciągu ostatnich sześciu lat. Głównie dzięki wysokiej konsumpcji krajowej i ożywieniu inwestycji. Kamień milowy 2000 hal w systemie LLENTAB zostanie wkrótce osiągnięty.

Z liczbą ludności wynoszącą 38 milionów, Polska jest dziś ósmym co do wielkości krajem w Europie, a jej gospodarka odniosła w ostatnich latach ogromny sukces – polski produkt krajowy brutto w ubiegłym roku wzrósł o 4,6%. Bezrobocie spadło do 6,3% w kwietniu 2018 r – jest to najniższy poziom od 1990 r. Polska, podobnie jak cała Europa Środkowa, przeżywa wzrost gospodarczy, ale cierpi na niedobór pracowników.

Jakie są szczegóły rynku konstrukcji stalowych w Polsce? Jaka jest struktura polskiego oddziału LLENTAB i kim są jego typowi klienci?

„Struktura organizacyjna jest podobna do innych krajów w których działa LLENTAB. Nasza firma ma własny dział sprzedaży, projektowania i montażu. Centrala znajduje się w Gdańsku, zaś biura regionalne rozsiane po całej Polsce znajdują się w następujących miastach: Białystok, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Stargard, Toruń, Warszawa, Wrocław i Zielona Góra. Polska ma silną pozycję w produkcji mebli i poligrafii, a wiele magazynów powstaje dla firm z tych dwóch branż. Nasi typowi klienci to właściciele firm, którzy muszą zbudować halę. Budujemy dla nich najczęściej hale magazynowe i produkcyjne. Największą szansą na rozwój naszej firmy w Polsce jest dobra i sprawdzona marka LLENTAB, wynikająca z dobrej pracy w poprzednich latach. Naszym celem jest zaspokojenie potrzeb naszych klientów, a nasze dobre usługi biznesowe, niezawodność i specjalizacja zawsze były naszą siłą”.

Piotr Śniadek, Dyrektor Handlowy LLENTABHALLEN Polska