Llentab to silna firma obecna od wielu lat na rynku międzynarodowym. Jesteśmy partnerem w zakresie dostaw hal stalowych. Nasze działania tworzą wartość dla Klientów, Właścicieli, Dostawców i Pracowników, przyczyniają się także do zrównoważonego rozwoju. Sukcesy osiągamy dzięki zdolności do spełniania wymagań dotyczących jakości, bezpieczeństwa i efektywności środowiskowej podczas wszystkich etapów procesu: sprzedaży, planowania, projektowania, produkcji i dostarczania produktów i usług. Reagujemy na potrzeby naszych Klientów i dokładamy wszelkich starań, by znaleźć dogodne rozwiązania w oparciu o system Llentab.

Najlepszym dowodem potwierdzającym skuteczność naszej strategii są kolejne zamówienia składane przez zadowolonych Inwestorów. W kwietniu aż połowa zakończonych budów to drugi lub trzeci projekt realizowany z naszym stałym Klientem.

PL5064 STARCO II

Starco Polska, spółka zadowolona ze współpracy z Llentab, kontynuuje z nami rozbudowę swojej powierzchni produkcyjno-magazynowej. W Mielcu (woj. podkarpackie) wybudowaliśmy magazyn opon i wiatę. Obiekt ma powierzchnię 4123 m2.

Dachy hali i wiaty nachylone są pod kątem 4°.
Dach hali wykonany jest z blachy stalowej ocynkowanej na gorąco i zabezpieczonej lakierem poliestrowym w kolorze białoszarym LL 9002; folii PE, jako izolacji paroszczelnej i membrany dachowej o grubości 1.5 mm. Materiał izolacyjny – wełna mineralna o grubości 200 mm – ułożona została dwuwarstwowo z przesunięciem spoin.
Dach wiaty koloru srebrnego 9006, pokryty jest ocynkowaną i lakierowaną blachą trapezową z zakładem wzdłużnym na 1.5 fali. Wewnętrzna strona blachy wyłożona jest dodatkowo materiałem, który zapobiega wykraplaniu pary wodnej.

Do pokrycia ścian zewnętrznych wykorzystano blachę trapezową TRP45 o grubości 0.5 mm w kolorze grafitowym 7011. Ściany ocieplone są wełną szklaną o grubości 220 mm. Od środka wyłożono folię stanowiącą izolację paroszczelną.
Ściany od wewnątrz hali są z blachy trapezowej IP18, ocynkowanej na gorąco i lakierowanej w kolorze białoszarym LL 9002.

Wybudowana hala – na styku z budynkiem postawionym wcześniej – nie ma jednej ściany szczytowej.
Magazyn posiada doświetla dachowe z klapami dymowymi.
Wiata powstała bez jednej ściany szczytowej wraz z podciągiem eliminującym jeden słup. Ma 3 pasy doświetli dachowych.

Obiekt posiada 2 doki przeładunkowe, bramy i drzwi. Drzwi, bramy i ich opierzenia są srebrne 9006.
Rynny i rury spustowe znajdujące się po obu stronach hali, wykonane są z blachy ocynkowanej i powlekanej koloru grafitowego 7024.
Wyposażenie dodatkowe stanowi 30 uchwytów (służących do zaczepienia linki asekuracyjnej) mocowanych do świetlików dachowych.

Łączna powierzchnia obiektów postawionych przez Llentab dla Starco Polska wynosi prawie 8000 m2.

PL5114 KMK AGRO II

KMK Agro producent maszyn do warzyw, materiałów sypkich i pakowania, to Klient, dla którego wybudowaliśmy już jeden magazyn. Tym razem postawiliśmy halę magazynowo-produkcyjną o powierzchni 1101 m2. Obiekt o wymiarach 16.0×68.8×6.5 m (szerokość x długość x wysokość) usytuowany jest w Pałczynie (woj. wielkopolskie). Hala połączona jest z murowanym budynkiem biurowym.

 Konstrukcję nośną stanowią poprzeczne ramy stalowe z ryglem stalowym kratowym dwuspadowym o nachyleniu pasa górnego 7° i słupy ram połączone węzłami sztywnymi z ryglem i przegubowo z fundamentem. Konstrukcja przewiduje obciążenie pod suwnicę o masie 5T.

Użyte materiały spełniają wymogi dla budynków o klasie odporności ogniowej E.

Szary dach z płyt warstwowych mocowanych przy pomocy ocynkowanych wkrętów samowiercących izolowany jest pianką poliuretanową o grubości 120 mm.
Płyty warstwowe w kolorze szarym grafitowym RAL 7024, zamocowane są na ścianach w układzie poziomym z izolacją z pianki o grubości 100 mm.
Izolacje spełniają wymogi dla obiektów z temperaturą wewnątrz ≥16°C.

Hala posiada drzwi, bramy, pasmo świetlne dachowe, ocieplaną ścianę działową i drabinę.
Rynny i rury spustowe znajdują się po obu stronach budynku.

Łączna powierzchnia obiektów postawionych przez Llentab dla KMK Agro wynosi 1701 m2.

PL5310 STORK II

Stork Transport i Spedycja to dynamicznie rozwijająca się firma z branży TSL. Świadczy ona kompleksowe usługi transportowo-spedycyjne w obrocie krajowym i międzynarodowym.

W Grębocinie (woj. kujawsko-pomorskie) postawiliśmy halę, w której serwisowane będą maszyny budowlane marki Volvo. Hala ma wymiary 26.0×24.0x7.2 m (szerokość x długość x wysokość)  i powierzchnię 624 m2.

Hala zmontowana została na fundamencie przygotowanym przez zamawiającego zgodnie z wytycznymi Llentab. Stanowi ona przedłużenie istniejącego obiektu. Elementy konstrukcji połączone są przy użyciu śrub w klasie 8.8. Nie stosujemy spawów, które mogłyby uszkodzić powłokę cynkową profili.
Wykonanie w fabryce otworów w konstrukcji i pokryciach dachu i ścian minimalizuje konieczność nawiercania i przycinania elementów podczas montażu, co znacznie skraca czas jego trwania.

Dach koloru szarego, w typie SP, nachylony jest pod kątem 4°. Z zewnątrz pokryty jest membraną z folii PVC mocowaną mechanicznie łącznikiem teleskopowym i zgrzewaną na zakładach. Izolacja z pianki ma łączną grubość 140 mm. Pomiędzy blachą a pianką znajduje się izolacja paroszczelna w postaci folii. Sufit wyłożony jest białoszarą blachą trapezową, ocynkowaną ogniowo i lakierowaną.

Ściany koloru szarego antracytowego RAL 7016, w typie 7 izolacji, wykonane zostały z płyt warstwowych w układzie poziomym.  Wypełnione są one pianką PIR o grubości 120 mm.
Zastosowane materiały izolacyjne umożliwiają osiągnięcie temperatury powyżej 16°C wewnątrz obiektu.
Zgodnie z możliwościami, jakie daje system Llentab, zdemontowano istniejącą ścianę szczytową i przeniesiono płyty na nową. Zdemontowano i ponownie wykorzystano też stolarkę.

Przygotowano otwory pod drzwi, okna i witryny. Hala posiada pasma świetlne dachowe, ocieplaną ścianę działową i 5 bram.
Na wszystkich ścianach znajduje się attyka (o wysokości 1 m) zakrywająca spadek dachu.

Odprowadzeniu wody z dachu służy podciśnieniowy system z czterema podgrzewanymi wpustami dachowymi, 80 m rurociągów i 2 podejścia kanalizacyjne.

Opierzenia i bramy od zewnątrz są w kolorze ścian, RAL 7016.

Łączna powierzchnia obiektów, które wybudowaliśmy dla Stork wynosi 1633 m2.

PL5093 PRYZMET II

Kolejnym przykładem długoletniej współpracy jest nasza relacja z Firmą Pryzmet – hurtownią okuć budowlanych. Zakończyliśmy rozbudowę pierwszego etapu projektu, jakim była hala produkcyjno-magazynowa okuć budowlanych oraz akcesoriów stosowanych przy produkcji okien i drzwi aluminiowych. W Lublinie powstał izolowany magazyn o wymiarach 29.1×24.4×6.0 m (szerokość x długość x wysokość) i powierzchni 710 m2.

Nasze hale dostosowane są do indywidualnych potrzeb i wymagań Klientów. W projekcie i jego realizacji uwzględniono wzmocnienia i konstrukcję wsporczą pod dwa aparaty grzewcze i dwa wentylatory dachowe.

Dach w typie 5 izolacji nachylony jest pod kątem 4°. Blacha TP46 ocynkowana i lakierowana przykrywa izolację z  wełny szklanej o grubości 250 mm. Kolejne warstwy stanowi folia PE i blacha sufitowa (także TP46) w kolorze białoszarym LL9002.

Ściana w typie 3 izolacji z płytami warstwowymi ułożonymi pionowo, izolowana jest wełną szklaną o grubości 220 mm i folią stanowiącą izolację paroszczelną.

Na połączeniu z budynkiem murowanym nie ma obudowy z blachy.

Hala wyposażona jest w 6 okien, 2 drzwi, 2 bramy, 2 pasma świetlne i 6 klap dymowych.

Rynny i rury spustowe znajdują się po jednej stronie hali.

Na tle dachu i ścian zewnętrznych koloru srebrnego LL 9007 pięknie prezentują się nieco ciemniejsze okna, bramy i drzwi oraz ich opierzenia –  RAL 7016.

PL4871 NRC III

NRC po raz trzeci zaprosiło nas do kooperacji. Po chłodni i magazynie odzieży przyszedł czas na budowę hali, w której produkowane będzie obuwie. Izolowany obiekt powstał w miejscowości Brody (woj. małopolskie). Hala ma wymiary 22.2×65.8×4.5 m (szerokość x długość x wysokość) i powierzchnię 1461 m2.
Łączna powierzchnia hal NRC wybudowanych przez Llentab wynosi 4257 m2.

Dach hali jest dwuspadowy, nachylony pod kątem 7° i pokryty ocynkowaną i lakierowaną blachą trapezową.
Od strony zewnętrznej ściany hali wyłożone są blachą trapezową TRP45 o grubości 0.5 mm.
Blachy na dachu i ścianach, w kolorze szarym aluminiowym 9007, zamocowano przy użyciu śrub nierdzewnych.

Do izolacji ścian (typ 3)  wykorzystano płyty z waty szklanej o grubości 225 mm, a do izolacji dachu –(typ 5) – wełnę o grubości 250 mm. Od strony wewnętrznej izolacja ścian i sufitu wyłożona jest folią paroizolacyjną o grubości 0.2 mm, natomiast strona zewnętrzna izolacji ścian zaopatrzona jest w welon szklany będący wiatroizolacją.
Od strony wewnętrznej na ścianach i suficie hali użyto blachy trapezowej IP18 w kolorze białoszarym. Blachy wewnętrzne i zetowniki z demontowanej ściany hali wcześniej postawionej zostały przełożone i wykorzystane w trakcie zakończonej w kwietniu budowy.

W obiekcie znajdują się 2 bramy i 3 drzwi. Hala wyposażona została w drabinę ocynkowaną, 3 pasy doświetli kalenicowych z konsolami asekuracyjnymi oraz 4 pasy doświetli ściennych, daszek na ścianie szczytowej i daszek na całej długości hali. Oba daszki są orynnowane.

Rynny i rury spustowe w kolorze srebrnym aluminiowym 9006 zostały przełożone z hali istniejącej i znajdują się po jednej stronie nowego obiektu.

W dalszej części artykułu prezentujemy hale, które postawiliśmy w kwietniu dla naszych nowych Klientów.

PL4957 EW

Profesjonalne hale magazynowe stanowią trzon naszej oferty. Jesteśmy solidnym dostawcą, który blisko współpracuje z Klientem od etapu koncepcji, przez projektowanie i produkcję po montaż.
W miejscowości Ignatki (woj. podlaskie) wybudowaliśmy magazyn pod wynajem. Odbiorcą jest „EW” Firma Handlowa. Obiekt ma szerokość 30.0 m, długość 68.2 m i wysokość 4.5 m oraz powierzchnię 2046 m2.

Dach magazynu jest dwuspadowy o nachyleniu pasa górnego ram stalowych wynoszącym 7° i poziomym pasie dolnym.
Obiekt jest izolowany, dach w typie 5: blacha – wełna – izolacja paroszczelna – blacha, ściany w typie 3: blacha – izolacja – blacha od zewnętrznej strony słupów. Dzięki zastosowaniu wełny szklanej o grubości 250 mm do izolacji dachu i 220 mm do izolacji ścian uzyskano temperaturę wewnątrz pomiędzy 8 a 16°C.

Przygotowano otwory pod bramy i drzwi, zamontowano doświetla dachowe.
Dodatkowo wyposażono magazyn w drabinę aluminiową, uchwyty asekuracyjne zabezpieczające przed upadkiem i 5 przejść przez dach.
Po obu stronach hali znajdują się rynny i rury spustowe.

Budynek ma niecodzienne połączenie kolorów: dach, rynny, rury spustowe i prawie wszystkie opierzenia są białe LL 9010, ściany natomiast oliwkowo-czerwone LL 6003/3000.

PL5274 PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWNICTWA OGÓLNEGO

Magazyn pod wynajem wybudowaliśmy także w Zielonej Górze dla Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego. Ma on wymiary: 24.6×48.5×6.2 m (szerokość x długość x wysokość) i zajmuje powierzchnię 1193 m2. Konstrukcja stalowa połączona została ze słupami żelbetowymi.

Użyte materiały spełniają wymogi dla budynków o klasie odporności ogniowej D.

Szary dach, w typie SPH, nachylony jest pod kątem 7°. Membrana z folii PVC ma grubość 1.5 mm, a izolacja cieplna z wełny mineralnej 200 mm. Folia pomiędzy wełną a blachą sufitową stanowi izolację paroszczelną. Ocynkowany sufit wyłożony jest blachą trapezową wysoko profilowaną.

Ściany w typie 7 izolacji tworzą płyty z rdzeniem o grubości 100 mm, ściana działowa wykonana została w typie 6 izolacji z płytami mocowanym w układzie pionowym. Ściany są w kolorach typowych dla hal stalowych – na zewnątrz w jednym z odcieni szarego (RAL 9007), a od środka białoszare (RAL 9002).

Magazyn ma 2 okna, 3 drzwi, 2 bramy i pasmo świetlne kalenicowe. Wyposażenie dodatkowe to 2 drabiny aluminiowe i 12 kompletów wywietrzaków dachowych.

Po obu stronach hali znajdują się antracytowe (RAL 7016) rynny i rury spustowe.

Opierzenia są szare RAL 9007. Na tle dominujących szarości dobrze prezentuje się czerwona brama (RAL 3000).

PL4399 RADEX

Mocną stroną Llentab jest również gęsta sieć biur regionalnych rozmieszczonych na terenie całej Polski. Klientów z województwa warmińsko-mazurskiego obsługuje nasze Biuro w Olsztynie. W wyniku ich współpracy z firmą Radex w Iławie powstała hala, w której odbywać się będzie produkcja drzwi drewnianych, ościeżnic i schodów strychowych. Obiekt ma powierzchnię 5412 m2.

Część słupów hali opiera się na stropie budynku biurowego. Na styku z nim nie ma ściany z blach.

Nachylenie dachu w typie SPH izolacji wynosi 2°. Zastosowana izolacja w postaci wełny mineralnej o grubości 140 mm spełnia wymogi dla obiektów z temperaturą wewnątrz od 8 do 16°C.
Takie same parametry uzyskano dzięki ociepleniu ścian (typ 7 izolacji) wełną mineralną o grubości 100 mm.

Magazyn ma drzwi i bramy, kurtyny i klapy dymowe sterowane pneumatycznie. Wyposażony został on także w system przeładunkowy, drabinę aluminiową i attykę dookoła hali.

System podciśnieniowy z podgrzewanymi wpustami dachowymi i podejściami kanalizacyjnymi odprowadza wodę z dachu.

Dach z membrany jest jasnoszary, a ściany zewnętrzne w kolorze srebrnym RAL 9007.

PL4967 JANZA

Dla PHUP Janza, Firmy zajmującej się projektowaniem, konstruowaniem i wykonywaniem form wtryskowych, w Aleksandrowie Łódzkim postawiliśmy halę do obróbki metali o wymiarach 25.0×50.0x6.3 m (szerokość x długość x wysokość). Obiekt ma powierzchnię 1250 m2 i dach nachylony pod kątem 7°.

Do izolacji dachu (typ 5) wykorzystano wełnę szklaną o grubości 250 mm, a do izolacji ścian (typ 7) piankę poliuretanową o grubości 120 mm.

Hala przylega do budynku biurowego, nie ma zatem jednej ściany szczytowej z blach.
Konstrukcja hali przygotowana została do montażu dwóch suwnic o udźwigu do 5T każda.

Hala ma 25 okien zewnętrznych i 5 okien wewnętrznych oraz 2 bramy, 2 drzwi zewnętrznych i 7 wewnętrznych.
Znajduje się tam też pasmo świetlne dachowe z klapami przewietrzającymi. Postawiliśmy 7 ścian działowych.
Wyposażenie dodatkowe stanowią słupki podsuwnicowe wzdłuż ściany długiej.

Po obu stronach hali znajdują się rynny i rury spustowe.

Dominującym kolorem jest srebrny 9006.

PL4433 IZOTERM

Produkcja płyt styropianowych może już rozpocząć się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Firma „Izoterm” Mariusz Wałek powstała w 1993 roku. Produkuje i sprzedaje płyty styropianowe. Stosuje nowoczesne technologie przetwórstwa polistyrenu do spienienia. Jest także producentem maszyn i urządzeń do produkcji styropianu.

Wybudowany obiekt o powierzchni 6331 m2 ma dach nachylony pod kątem 7°.

Konstrukcja przygotowana została do montażu suwnicy o udźwigu do 1 tony.

Do izolacji dachu w typie SP wykorzystano piankę o łącznej grubości 120 mm. Folia pełni rolę izolacji paroszczelnej, a sufit wyłożony jest blachą trapezową SP45 w kolorze białoszarym LL9002.

Ściany w typie 7 izolacji wypełniono pianką poliuretanową o grubości 100 mm. Płyty warstwowe zamontowano w układzie poziomym.

W hali zamontowano 6 drzwi, 8 pasm świetlnych dachowych, 5 bram, drabinę oraz rynny i rury spustowe.

Blachy, zarówno na dachu, jak i ścianach są koloru szarego.

Oferowane przez nas rozwiązania systemowe są bardzo zróżnicowane i służą wielu celom. Doświadczenie, które zdobyliśmy w trakcie budowania ponad 10.000 hal, wykorzystujemy na wszystkich etapach pracy. Aktywnie uczestniczymy we wstępnych konsultacjach z Klientami i Inwestorami, efektywnie projektujemy, produkujemy i montujemy. Oferujemy także serwis pogwarancyjny oddanych obiektów.