LLENTAB to silna firma obecna od wielu lat na rynku międzynarodowym. Jesteśmy partnerem w zakresie dostaw hal stalowych. Nasze działania tworzą wartość dla Klientów, Właścicieli, Dostawców i Pracowników, przyczyniają się także do zrównoważonego rozwoju. Sukcesy osiągamy dzięki zdolności do spełniania wymagań dotyczących jakości, bezpieczeństwa i efektywności środowiskowej podczas wszystkich etapów procesu: sprzedaży, planowania, projektowania, produkcji i dostarczania produktów i usług. Reagujemy na potrzeby naszych Klientów i dokładamy wszelkich starań, by znaleźć dogodne rozwiązania w oparciu o system LLENTAB.

Najlepszym dowodem potwierdzającym skuteczność naszej strategii są kolejne zamówienia składane przez zadowolonych Inwestorów. W kwietniu aż połowa zakończonych budów to drugi lub trzeci projekt realizowany z naszym stałym Klientem.

PL5064 STARCO II

Starco Polska, spółka zadowolona ze współpracy z LLENTAB, kontynuuje z nami rozbudowę swojej powierzchni produkcyjno-magazynowej. W Mielcu (woj. podkarpackie) wybudowaliśmy magazyn opon i wiatę. Obiekt ma powierzchnię 4123 m2.

Dachy hali i wiaty nachylone są pod kątem 4°.
Dach hali wykonany jest z blachy stalowej ocynkowanej na gorąco i zabezpieczonej lakierem poliestrowym w kolorze białoszarym LL 9002; folii PE, jako izolacji paroszczelnej i membrany dachowej o grubości 1.5 mm. Materiał izolacyjny – wełna mineralna o grubości 200 mm – ułożona została dwuwarstwowo z przesunięciem spoin.
Dach wiaty koloru srebrnego 9006, pokryty jest ocynkowaną i lakierowaną blachą trapezową z zakładem wzdłużnym na 1.5 fali. Wewnętrzna strona blachy wyłożona jest dodatkowo materiałem, który zapobiega wykraplaniu pary wodnej.

Do pokrycia ścian zewnętrznych wykorzystano blachę trapezową TRP45 o grubości 0.5 mm w kolorze grafitowym 7011. Ściany ocieplone są wełną szklaną o grubości 220 mm. Od środka wyłożono folię stanowiącą izolację paroszczelną.
Ściany od wewnątrz hali są z blachy trapezowej IP18, ocynkowanej na gorąco i lakierowanej w kolorze białoszarym LL 9002.

Wybudowana hala – na styku z budynkiem postawionym wcześniej – nie ma jednej ściany szczytowej.
Magazyn posiada doświetla dachowe z klapami dymowymi.
Wiata powstała bez jednej ściany szczytowej wraz z podciągiem eliminującym jeden słup. Ma 3 pasy doświetli dachowych.

Obiekt posiada 2 doki przeładunkowe, bramy i drzwi. Drzwi, bramy i ich opierzenia są srebrne 9006.
Rynny i rury spustowe znajdujące się po obu stronach hali, wykonane są z blachy ocynkowanej i powlekanej koloru grafitowego 7024.
Wyposażenie dodatkowe stanowi 30 uchwytów (służących do zaczepienia linki asekuracyjnej) mocowanych do świetlików dachowych.

Łączna powierzchnia obiektów postawionych przez LLENTAB dla Starco Polska wynosi prawie 8000 m2.

PL5114 KMK AGRO II

KMK Agro producent maszyn do warzyw, materiałów sypkich i pakowania, to Klient, dla którego wybudowaliśmy już jeden magazyn. Tym razem postawiliśmy halę magazynowo-produkcyjną o powierzchni 1101 m2. Obiekt o wymiarach 16.0×68.8×6.5 m (szerokość x długość x wysokość) usytuowany jest w Pałczynie (woj. wielkopolskie). Hala połączona jest z murowanym budynkiem biurowym.

 Konstrukcję nośną stanowią poprzeczne ramy stalowe z ryglem stalowym kratowym dwuspadowym o nachyleniu pasa górnego 7° i słupy ram połączone węzłami sztywnymi z ryglem i przegubowo z fundamentem. Konstrukcja przewiduje obciążenie pod suwnicę o masie 5T.

Użyte materiały spełniają wymogi dla budynków o klasie odporności ogniowej E.

Szary dach z płyt warstwowych mocowanych przy pomocy ocynkowanych wkrętów samowiercących izolowany jest pianką poliuretanową o grubości 120 mm.
Płyty warstwowe w kolorze szarym grafitowym RAL 7024, zamocowane są na ścianach w układzie poziomym z izolacją z pianki o grubości 100 mm.
Izolacje spełniają wymogi dla obiektów z temperaturą wewnątrz ≥16°C.

Hala posiada drzwi, bramy, pasmo świetlne dachowe, ocieplaną ścianę działową i drabinę.
Rynny i rury spustowe znajdują się po obu stronach budynku.

Łączna powierzchnia obiektów postawionych przez LLENTAB dla KMK Agro wynosi 1701 m2.

PL5310 STORK II

Stork Transport i Spedycja to dynamicznie rozwijająca się firma z branży TSL. Świadczy ona kompleksowe usługi transportowo-spedycyjne w obrocie krajowym i międzynarodowym.

W Grębocinie (woj. kujawsko-pomorskie) postawiliśmy halę, w której serwisowane będą maszyny budowlane marki Volvo. Hala ma wymiary 26.0×24.0x7.2 m (szerokość x długość x wysokość)  i powierzchnię 624 m2.

Hala zmontowana została na fundamencie przygotowanym przez zamawiającego zgodnie z wytycznymi LLENTAB. Stanowi ona przedłużenie istniejącego obiektu. Elementy konstrukcji połączone są przy użyciu śrub w klasie 8.8. Nie stosujemy spawów, które mogłyby uszkodzić powłokę cynkową profili.
Wykonanie w fabryce otworów w konstrukcji i pokryciach dachu i ścian minimalizuje konieczność nawiercania i przycinania elementów podczas montażu, co znacznie skraca czas jego trwania.

Dach koloru szarego, w typie SP, nachylony jest pod kątem 4°. Z zewnątrz pokryty jest membraną z folii PVC mocowaną mechanicznie łącznikiem teleskopowym i zgrzewaną na zakładach. Izolacja z pianki ma łączną grubość 140 mm. Pomiędzy blachą a pianką znajduje się izolacja paroszczelna w postaci folii. Sufit wyłożony jest białoszarą blachą trapezową, ocynkowaną ogniowo i lakierowaną.

Ściany koloru szarego antracytowego RAL 7016, w typie 7 izolacji, wykonane zostały z płyt warstwowych w układzie poziomym.  Wypełnione są one pianką PIR o grubości 120 mm.
Zastosowane materiały izolacyjne umożliwiają osiągnięcie temperatury powyżej 16°C wewnątrz obiektu.
Zgodnie z możliwościami, jakie daje system LLENTAB, zdemontowano istniejącą ścianę szczytową i przeniesiono płyty na nową. Zdemontowano i ponownie wykorzystano też stolarkę.

Przygotowano otwory pod drzwi, okna i witryny. Hala posiada pasma świetlne dachowe, ocieplaną ścianę działową i 5 bram.
Na wszystkich ścianach znajduje się attyka (o wysokości 1 m) zakrywająca spadek dachu.

Odprowadzeniu wody z dachu służy podciśnieniowy system z czterema podgrzewanymi wpustami dachowymi, 80 m rurociągów i 2 podejścia kanalizacyjne.

Opierzenia i bramy od zewnątrz są w kolorze ścian, RAL 7016.

Łączna powierzchnia obiektów, które wybudowaliśmy dla Stork wynosi 1633 m2.

PL5093 PRYZMET II

Kolejnym przykładem długoletniej współpracy jest nasza relacja z Firmą Pryzmet – hurtownią okuć budowlanych. Zakończyliśmy rozbudowę pierwszego etapu projektu, jakim była hala produkcyjno-magazynowa okuć budowlanych oraz akcesoriów stosowanych przy produkcji okien i drzwi aluminiowych. W Lublinie powstał izolowany magazyn o wymiarach 29.1×24.4×6.0 m (szerokość x długość x wysokość) i powierzchni 710 m2.

Nasze hale dostosowane są do indywidualnych potrzeb i wymagań Klientów. W projekcie i jego realizacji uwzględniono wzmocnienia i konstrukcję wsporczą pod dwa aparaty grzewcze i dwa wentylatory dachowe.

Dach w typie 5 izolacji nachylony jest pod kątem 4°. Blacha TP46 ocynkowana i lakierowana przykrywa izolację z  wełny szklanej o grubości 250 mm. Kolejne warstwy stanowi folia PE i blacha sufitowa (także TP46) w kolorze białoszarym LL9002.

Ściana w typie 3 izolacji z płytami warstwowymi ułożonymi pionowo, izolowana jest wełną szklaną o grubości 220 mm i folią stanowiącą izolację paroszczelną.

Na połączeniu z budynkiem murowanym nie ma obudowy z blachy.

Hala wyposażona jest w 6 okien, 2 drzwi, 2 bramy, 2 pasma świetlne i 6 klap dymowych.

Rynny i rury spustowe znajdują się po jednej stronie hali.

Na tle dachu i ścian zewnętrznych koloru srebrnego LL 9007 pięknie prezentują się nieco ciemniejsze okna, bramy i drzwi oraz ich opierzenia –  RAL 7016.