W LLENTAB dążymy do generowania optymalnych warunków w zakresie minimalizacji wpływu na środowisko i przyczyniania się do efektywności energetycznej i efektywnego gospodarowania zasobami zarówno w naszych zakładach produkcyjnych, jak i w projektach, w których uczestniczymy.

Jako znaczący wykonawca konstrukcji ponosimy odpowiedzialność za wybór materiałów, które są przyjazne dla środowiska. Wybieramy takie, które można ponownie wykorzystać lub poddać recyklingowi. Pracujemy nad zmniejszeniem wpływu na klimat, ze szczególnym naciskiem na zużycie energii i optymalizację zużycia materiałów i operacji transportowych, przy jednoczesnym zapewnieniu, że wszelkie odpady są przetwarzane w bezpieczny i przyjazny dla środowiska sposób.
Produkcja stali, walcowanie, cięcie i wykrawanie to procesy wymagające największego udziału w zużyciu energii. Dlatego LLENTAB dąży do odzyskiwania ciepła podczas procesów produkcyjnych. Ograniczamy marnotrawstwo materiałów w produkcji.

Pracujemy nieprzerwanie, aby zmniejszyć zużycie energii i podejmować dobre decyzje środowiskowe podczas zakupu nowych maszyn i urządzeń.

Produkty LLENTAB wykonane są głównie ze stali, która jest surowcem występującym w przyrodzie jako ruda żelaza. Budowanie ze stali wiąże się z efektywnym wykorzystaniem zasobów planety, ponieważ stal może być poddawana recyklingowi i ponownie wykorzystywana niemal bez końca. Żaden inny materiał budowlany nie oferuje takiego samego wysokiego poziomu recyklingu, wolnego od szkodliwych substancji i emisji gazów.

Nie ma również ryzyka uszkodzenia stali wilgocią – spełnia ona wszystkie wymagania techniczne i funkcjonalne.

Operacje transportowe stanowią kluczową kwestię w naszej pracy na rzecz ochrony środowiska. Większość surowców, które kupujemy, jest transportowana drogą morską i lądową (ciężarówkami), a my pracujemy nad zminimalizowaniem emisji dwutlenku węgla poprzez wydajną logistykę. Utrzymujemy też dobre relacje z firmami logistycznymi.

Kierując się powyżej opisanymi zasadami w maju rozpoczęliśmy budowę 7 hal stalowych.

PL006864 DRM POLSKA

DrM Polska Sp. z o.o. produkuje i dostarcza do klientów z branż olejowej, gazowniczej i węglowej duże systemy przemysłowe oraz mniejsze jednostki modułowe. Wytwarza też w pełni samodzielnie zbiorniki ciśnieniowe, bezciśnieniowe oraz podobne im urządzenia.

Produkcja systemów przemysłowych rozpocznie się niedługo w hali o szerokości 29.3 m, długości 69.5 m i wysokości 11.9 m. Zajmie ona powierzchnię 2036 m2. Montujemy ją we Włocławku (woj. kujawsko-pomorskie).

Dach nachylony pod kątem 7° wykonany będzie w typie SPH izolacji.
Ściany w typie 7 izolacji wykonamy z płyt warstwowych z pianką PIR o grubości 120 mm.
Konstrukcję hali przygotowaliśmy pod montaż fotowoltaiki i dwóch suwnic o udźwigu 30 t każda.

PL006864 DRM POLSKA Produkcja systemow przemyslowych
PL006864_DRM POLSKA Produkcja systemow przemyslowych

PL005932 EKO-PAK

Producent kartonów i opakowań, firma Eko-Pak, od czasu swego powstania w 1998 roku, specjalizuje się w produkcji opakowań kartonowych i tektury. Produkuje pudła kartonowe, a wśród nich pudła klapowe, pudełka fasonowe, jednostkowe, zbiorcze, kartony do przeprowadzki oraz nietypowe elementy pod indywidualne potrzeby klientów.

Produkcja opakowań z tektury falistej ruszy wkrótce w nowej hali o wymiarach 39.9×50.3×6.5 m (szerokość x długość x wysokość) i powierzchni 2007 m2. Stawiamy ją w miejscowości Niegosław (woj. lubuskie).
Budujemy obiekt nad istniejącą halą namiotową z liną produkcyjną.
Dostarczamy i montujemy konstrukcję stalową nadziemną z podciągami w osi wewnętrznej oraz słupy żelbetowe.

Ściany wykonamy w typie 7 z izolacją z poliuretanu o grubości 120 m.
Dach, nachylony pod kątem 4°, w typie 5 izolacji ocieplimy wełną mineralną o grubości 270 mm.

Użyte materiały zapewnią hali klasę D odporności ogniowej.
Hala przygotowana jest pod dalszą rozbudowę.

PL005932_EKO-PAK Produkcja opakowań z tektury falistej
PL005932 EKO-PAK Produkcja opakowań z tektury falistej

PL005622 MUSZYNIANKA 4

Historia Firmy sięga 1951 roku. Prowadziła działalność w zakresie szerokiej gamy usług. Początek lat 90. to rozkwit branży produkcji wód mineralnych. Wykorzystując nowe wzorce żywienia oraz modę na zdrową żywność i zwiększone zapotrzebowanie na wodę mineralną, rozpoczęto zakrojoną na dużą skalę modernizację Zakładu Eksploatacji Wody Mineralnej w Muszynie. Obecnie Muszynianka Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji wody.

W ofercie LLENTAB znajdują się też hale łączące w sobie funkcje produkcyjno-magazynowe.

Rozlewnię i magazyn wody mineralnej o wymiarach 40.1×158.4×5.3 m (szerokość x długość x wysokość) i powierzchni 6352 m2 budujemy w Muszynie (woj. małopolskie).
Dach w typie 5 izolacji nachylony będzie pod kątem 6°. Ocieplimy go wełną szklaną grubości 250 mm. Na dachu, nad bramami na ścianie długiej, zamontujemy trzy płotki śniegowe.
Ściany w typie 6 wykonamy z płyt warstwowych z pianką poliuretanową o grubości 120 mm. Ze ścian, dookoła hali wystawać będą okapy.

PL005622_MUSZYNIANKA
PL005622 MUSZYNIANKA 4 Rozlewnia i magazyn wody mineralnej

PL006541 WEZI-TEC

Magazyn wyrobów z tworzyw sztucznych będzie miał dach nachylony pod kątem 2° i ściany w typie 3 izolacji, z wełną szklaną o grubości 220 mm, od zewnątrz pokryte blachą SIN ułożoną w poziomie.

 PL006604 DEKORGLASS 2

Nieizolowany magazyn butelek szklanych o wymiarach 24.8×108.7×8.2 m (szerokość x długość x wysokość) to nasz drugi projekt realizowany dla DEKORGLASS. Wcześniej postawiliśmy halę do produkcji butelek.

PL006784 STOKROTKA MIGROLA

Mamy w ofercie także hale handlowe. Sklep Stokrotka wyposażony w ciekawe witryny, daszek nad nimi, daszek będący przedłużeniem przybudówki oraz attyki na wszystkich ścianach stawiamy w Podolu (woj. lubelskie).

PL006407 SCAN-PARTNER

Warsztat samochodów ciężarowych TIR budujemy w miejscowości Łazisko (woj. łódzkie).

Dach o kacie nachylenia 5° w typie 5 izolacji ocieplimy wełną szklaną 270 mm, zaś ściany w typie 7 pianką PIR 120 mm.