Historia LLENTAB rozpoczęła się prawie 50 lat temu w regionie Bohuslän na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Oferta rozszerzała się od fundamentów pod domy rodzinne i małe roboty budowlane, przez produkcję i montaż łukowych budynków o lekkiej konstrukcji i aluminiowej obudowie, po hale ze stalowej konstrukcji nośnej z obudową z płyt trapezowych.

Pierwsze międzynarodowe biuro powstało w Norwegii. W 1992 roku rozpoczęliśmy działalność w Polsce, a od 2009 roku działamy w siedmiu krajach europejskich.

Celem wszystkich spółek Grupy LLENTAB jest zostać marką wzorcową w halach stalowych w Europie. Realizujemy go z pasją, wykorzystując ogromną wiedzę i duże doświadczenie naszych pracowników. Budujemy hale różnych typów, dla stałych oraz nowych Klientów.

W sierpniu zakończyliśmy budowę dwóch: w Grudziądzu i Chwaszczynie.

PL5063 PWM

PWM Produkcja Wynajem Maszyn Żaneta Wróblewska zajmuje się obróbką skrawaniem, obróbką plastyczną blach, obróbką elektroerozyjną, spawaniem metali, montażem elementów złącznych oraz znakowaniem detali.

W Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie) postawiliśmy halę produkcyjną o szerokości 25.0 m, długości 50.0 m i wysokości 4.2 m. Zajmuje ona powierzchnię 1250 m2.
Zmontowana została na przygotowanym przez zamawiającego gotowym fundamencie betonowym wykonanym zgodnie z naszymi wytycznymi.
Projekt i konstrukcja uwzględniły obciążenia śniegiem i wiatrem oraz obciążenia technologiczne.

Dają także możliwość rozbudowy hali w przyszłości – po szerokości o kolejną nawę.

Użyte materiały spełniają wymogi dla budynków o klasie odporności ogniowej E.

Nachylenie pasa górnego dwuspadowego dachu wynosi 7°, pas dolny jest poziomy.

Zewnętrzna strona szarego dachu w typie izolacji SPH pokryta została membraną z folii PVC o grubości 1.5 mm. Do izolacji użyto wełny mineralnej o grubości 200 mm. Pomiędzy wełną a blachą sufitową znajduje się folia stanowiąca izolację paroszczelną. Sufit wyłożono blachą stalową wysoko profilowaną, ocynkowaną na gorąco.
Ściany w typie 6 izolacji, wykonano z płyty warstwowej wypełnionej pianką PIR o grubości 100 mm z okładzinami z blachy stalowej ocynkowanej i lakierowanej. Płyty zamocowano w układzie pionowym.
Zastosowane materiały izolacyjne pozwolą uzyskać w obiekcie temperaturę przekraczajacą 16°C.

Hala posiada okna, drzwi, bramę, pasma świetlne dachowe i drabinę aluminiową.

Systemowe rynny i rury spustowe wykonane z blachy stalowej ocynkowanej i lakierowanej znajdują się po obu stronach budynku.

W kolorystyce obiektu dominuje grafitowy 7016.

PWM hala produkcyjna
PWM hala produkcyjna

PL3203 DOMINATOR

Produkcja i magazyn artykułów budowlanych wkrótce ruszą w Chwaszczynie (woj. pomorskie).

Ukończona w sierpniu hala ma wymiary 18.0 x 25.5 x 5.4 m (szerokość x długość x wysokość), a budynek biurowy 12.7 x 17.0 x 6.4 m (szerokość x długość x wysokość). Łącznie zajmują powierzchnię 675 m2.

Nad częścią biurową kratownica opiera się na konstrukcji żelbetowej.

Nachylenie dachów wynosi 7°.

Dach hali w typie 5 izolacji, pokryty jest blachą stalową trapezową TP46 mocowaną przy pomocy nierdzewnych blachowkrętów z podkładkami samowulkanizującymi. Izolacja cieplna z wełny szklanej o grubości 250 mm spełnia wymogi dla obiektów z temperaturą wewnątrz ≥16°C. Między wełną a blachą sufitową znajduje się izolacja paroszczelna.

Sufit także wyłożony został blachą TP46 w kolorze białoszarym LL9002.

Nad częścią biurową znajduje się dach w typie SPH izolacji z wełną mineralną o grubości 200 mm.

Zewnętrzna strona ścian, w typie 3 izolacji, wykonana jest z: blachy trapezowej VP45 w układzie pionowym na ścianach długich i VP18H w układzie poziomym na ścianie szczytowej. Do ocieplenia ścian zastosowano wełnę mineralną o grubości 220 mm. Od strony wewnętrznej izolacji znajduje się folia, która stanowi izolację paroszczelną, a od strony zewnętrznej izolacja jest wentylowana.

Wewnętrzna strona ścian zrobiona została z blachy stalowej trapezowei IP18 koloru białoszarego LL9002.

Przygotowano otwory pod bramy i drzwi oraz dwa pasma świetlne dachowe.

Ściana działowa izolowana jest wełną szklaną o grubości 195 mm i obłożona z obu stron blachą trapezową w układzie poziomym.

Wyposażenie dodatkowe stanowią: drabina aluminiowa zamontowana pomiędzy halą i częścią biurową umożliwiająca przejście z dachu hali na dach biura, attyka na ścianie szczytowej, otwory w dachu nad częścią biurową i przejście stalowe przez dach pod turbowentylatory.

Po obu stronach hali znajdują się rynny i rury spustowe.

Oba dachy są szare. Ściany zewnętrzne są w dwóch odcieniach szarości LL9007 i LL7035, a rynny, rury spustowe i opierzenia w LL9007.

Trudne warunki pogodowe ukształtowały firmę LLENTAB. Miejsce, gdzie ląd styka się z morzem, krajobraz jest skalisty i nierówny, klimat zmienia się od gorącego latem, przez chłodny, wietrzny i mokry jesienią oraz zimny i śnieżny zimą, tworzy najlepsze laboratorium testujące wytrzymałość budowanych przez nas hal. Z pełnym przekonaniem możemy zatem gwarantować ich wysoką jakość. Dopasowane są także do potrzeb odbiorców i sprawiają satysfakcję z użytkowania.