Każdy inwestor, przystępując do budowy hali stalowej, stawia sobie wiele pytań. Jednym z nich jest to o wysokość planowanej konstrukcji. Trudno udzielić na nie jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od przeznaczenia budynku oraz tego, jakie wymagania ma on spełniać. Na szczęście istnieje dość proste rozwiązanie tej kwestii – sprawdźcie sami!

Wybór wysokości, czyli hale stalowe szyte na miarę

Jak już wspomnieliśmy, wysokość hali stalowej powinna być dopasowana do potrzeb inwestycji. By więc zbudować obiekt o optymalnych parametrach, trzeba je dobrze przemyśleć. Na szczęście inwestor nie musi sam podejmować tych często trudnych, a przecież kluczowych dla funkcjonalności budynku decyzji. Wystarczy, że zdecyduje się na usługi doświadczonego producenta hal stalowych, który zatrudnia specjalistów. Przeanalizują oni potrzeby przyszłego projektu i dobiorą najlepszą wysokość konstrukcji.

Swoje kroki do sprawdzonej firmy z elastycznym podejściem powinni skierować także ci, którzy już wiedzą, że ich hala stalowa powinna być wyjątkowo wysoka. Najlepsi producenci dysponują systemami, z których z łatwością można wznieść między innymi:

hala wysokiego skladowania
hangar lotniczy

Magazyny wysokiego składowania – zalety hal stalowych od najlepszych

Budowa magazynów wysokiego składowania wymaga rzetelnego podejścia, od jakości konstrukcji zależy bowiem bezpieczeństwo ludzi i towarów. Ewentualne błędy w szkielecie hali czy montażu regałów narażają pozostających na dużych wysokościach pracowników na urazy, a produkty na zniszczenie. To zdecydowanie powód, aby zaufać fachowcom. Na tym jednak lista przesłanek do wyboru doświadczonej firmy budowlanej i stali jako materiału się nie kończy.

Hale stalowe można w przyszłości łatwo rozbudowywać. Najlepsi producenci tego typu konstrukcji już w fazie wyjściowego projektu mogą założyć taką opcję. Dzięki temu, gdy towarów w Twoim magazynie przybędzie, Ty po prostu zwiększysz swoją przestrzeń. I to zdecydowanie łatwiej niż w przypadku hal murowanych!

Nie bez znaczenia jest także fakt, że doświadczona firma wzniesie dla Ciebie budynek stalowy przystosowany do przechowywania nawet wrażliwych i wymagających produktów.

hala wysokiego skladowania
hala wysokiego skladowania w systemie Llentab

Hangary lotnicze i inne wymagające przestrzeni konstrukcje stalowe

Ogromną zaletą konstrukcji stalowej jest jej lekkość. Sprawia ona, że hale stalowe mogą być nie tylko bardzo wysokie, ale i jednocześnie przestronne – rozpiętość jednej nawy, bez dodatkowych podpór, może przekroczyć nawet ponad 70 m. Konstrukcje stalowe świetnie sprawdzają się więc wtedy, gdy potrzebujemy dużej, nieprzedzielonej niczym przestrzeni, np. w hangarach lotniczych czy halach produkcyjnych dla przemysłu ciężkiego.

hangar lotniczy
hangar lotniczy

Stalowe hale widowiskowo-sportowe

Hale stalowe często wykorzystywane są także jako kompleksy widowiskowo-sportowe. One również powinny być wysokie – łatwiej wtedy pomieścić w nich trybuny i zaaranżować przestrzeń tak, by była funkcjonalna. Odpowiednia wysokość hali nierzadko jest też warunkiem dopuszczenia obiektu do goszczenia ważnych turniejów sportowych, np. siatkarskich.

Nowoczesne, stalowe hale rekreacyjne będą również przyciągać wzrok sportowej czy rozrywkowej publiczności, szczególnie jeśli nad ich projektem pochyli się zespół doświadczonych architektów.

hala sportowa