Budowa sortowni odpadów i kompostowni

W naszej ofercie znajduje się sprawdzony i unikalny system hal, który był testowany w niekorzystnych i najbardziej surowych warunkach krajów skandynawskich. Dzięki niemu możliwa jest budowa sortowni odpadów w niemal każdej lokalizacji.

Gospodarka komunalna potrzebuje specjalnych rozwiązań, które z powodzeniem daje system prefabrykowanych hal stalowych LLENTAB. Obiekty te mogą być użytkowane przez sortownie odpadów komunalnych, oczyszczalnie ścieków, przechowalnie, czy kompostownie odpadów komunalnych. System LLENTAB sprawia, że budowa kompostowni jest szybka i bezproblemowa, a składowanie odpadów zintegrowane z wymaganymi technologiami oraz standardami bezpieczeństwa.

Budowa sortowni odpadów i kompostowni odpadów komunalnych w trudnych warunkach

Budowa sortowni odpadów czy też budowa kompostowni odpadów w systemie hal stalowych LLENTAB to bardzo dobry wybór, gdyż system ten został stworzony w Szwecji, w której lokalne, niesprzyjające warunki klimatyczne panujące w latach 70-tych XX wieku, dały firmie inspirację do opracowania nowoczesnej koncepcji. Skandynawia jest surowym miejscem, w którym latem słońce świeci długo, a zimą prawie wcale. Zmiany pogody powodują duże opady deszczu oraz silne wiatry w różnych kierunkach. Dodatkowo wichury przenoszą słoną wodę z morza na ląd i powierzchnię budynków. Momentami jest bardzo ekstremalnie. Właśnie w takich warunkach firma LLENTAB opracowywała system, który mógłby im sprostać. Udało się wygrać z klimatem i zaprojektować idealne rozwiązania.

Sortownie odpadów i kompostownie odpadów komunalnych dostosowane do potrzeb

Skandynawski system hal LLENTAB jest bardzo elastyczny. Dzięki temu budowa sortowni odpadów oraz budowa kompostowni odpadów odbywa się na podstawie indywidualnych projektów, które są odpowiedzią na potrzeby oraz oczekiwania prywatnych przedsiębiorstw lub publicznych spółek. Każda sortownia odpadów może posiadać inną powierzchnię i charakterystykę rozmieszczenia pomieszczeń i niezbędnych urządzeń. Możliwe jest dowolne zaaranżowanie wnętrza oraz dostosowanie go w taki sposób, aby było jak najbardziej bezpieczne i funkcjonalne.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu systemu LLENTAB. Wiemy, co zrobić, aby budowa sortowni odpadów przebiegała sprawnie i efektywnie. Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszymi przedstawicielami handlowymi w celu omówienia szczegółów oferty i indywidualnych projektów.

Przykłady zastosowań hal w gospodarce odpadami

 • sortownie odpadów

 • zakłady utylizacji

 • kompostownie

 • dojrzewalnie

 • wiaty

 • magazyny operacyjne

10000+
wybudowanych hal
50
lat doświadczenia
420+
pracowników
92
własnych projektantów

Dlaczego warto wybrać LLENTAB jako dostawcę sortowni odpadów lub innej hali?

LLENTAB jest jedną z nielicznych firm na rynku, która kontroluje cały proces dostarczania budynków stalowych od wstępnego szkicu pomysłu Klienta na papierze do produkcji i montażu hali. Dzięki temu może zagwarantować wysoką jakość na każdym etapie zamówienia.

Korzenie systemu hal stalowych LLENTAB znajdują się w Kungshamn, mieście w regionie Bohuslän na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Lokalny klimat ukształtował LLENTAB od czasu jego powstania w 1972 roku. Słońce świeci tutaj często i mocno. Gdy dochodzi jednak do zmiany pogody to pojawia się silny wiatr i deszcz. Dodając do tego słoną wodę stanie się jasne, że lokalny klimat stworzył wyzwanie, przed którym LLENTAB musiał stawić czoła.

System zawsze kładł nacisk na elastyczność i rozsądną cenę, dlatego jest to obecnie rozwiązanie również dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dowodem popularności tego systemu jest liczba zrealizowanych hal, która przekracza 10 000 w Europie i 2400 w Polsce

Hale stalowe w systemie LLENTAB można rozbudowywać, zmieniać ich układ lub przeznaczenie.
Można budować je w kilku etapach dostosowując do aktualnych warunków i potrzeb. Zmienimy układ hali czy też przeznaczenie Twojego obiektu jeśli zajdzie taka potrzeba.

System konstrukcji hal stalowych LLENTAB umożliwia również demontaż i montaż hali w innym miejscu.

Przykładem może tutaj być odporność korozyjna konstrukcji w budynkach, których elementy konstrukcyjne są stale narażone na warunki atmosferyczne, np. otwarte wiaty magazynowe czy chłodnie, gdzie konstrukcja nie jest osłonięta.
Oczywistym dla nas jest spełnianie wymogów norm obciążenia wiatrem i śniegiem w zależności od lokalizacji hali.

Ponad 400 pracowników, działających na siedmiu rynkach europejskich, dostarczyło w Europie hale o powierzchni ponad 12 000 000 m2.

Zbieranie stali do recyklingu jest doskonale zorganizowane, a duża część wyprodukowanej stali pochodzi ze stali odpadowej, co zmniejsza wpływ na środowisko.

LLENTAB nawiązuje współpracę z wiodącymi firmami w dziedzinie technik magazynowania, chłodnictwa, ochrony pożarowej, usług dotacyjnych, finansów, ubezpieczeń itp. Kooperacja ta ma na celu ułatwienie naszym Klientom działań podczas fazy przygotowania i realizacji projektu. Korzyściami tutaj mogą być oszczędność pieniędzy i czasu, mniejsza ilość dokumentów oraz wiele innych w zależności od możliwości partnera.

W celu usprawnienia kontaktu z Klientami stworzyliśmy w Polsce rozbudowaną sieć handlową. Posiadamy 14 biur handlowych w następujących miastach: Białystok, Gdańsk, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Stargard, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra.

Nasi handlowcy zaoferują takie rozwiązania, które znakomicie spełnią swoją rolę i będą zgodne z Państwa potrzebami i oczekiwaniami

Każdego naszego Klienta traktujemy indywidualnie. Finalny produkt to zawsze składowa pomysłów Klienta i naszego wieloletniego doświadczenia.
Do dyspozycji jest:

 • 9 typów obudowy dachu
 • 7 typów obudowy ścian
 • 14 kolorów standardowych
 • nieskończona ilość wariantów rozwiązań konstrukcyjnych
 • pełen wybór elementów wyposażenia wykończeniowego

Estetyka jest bardzo istotnym elementem nowoczesnego budownictwa. Wysokiej jakości materiały z jakich wykonane są obudowy hal pozwalają uzyskać oczekiwany efekt końcowy.

Dzięki ocynkowanej konstrukcji oferujemy Tobie wysokiej trwałości produkt.
W naszych fabrykach w Gdańsku i Kungshamn (w  Szwecji) produkujemy profile gięte na zimno z których powstaje konstrukcja nośna ocynkowanych hal.

Od 2011 roku nasze produkty posiadają znak CE. Deklarujemy tym samym, że przestrzegamy dyrektyw unijnych związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną środowiska i zdrowia.
Nasi inżynierowie na bieżąco kontrolują każde zlecenie pod względem zgodności z powyższymi wymogami.

Zalety hal stalowych LLENTAB

Hale stalowe LLENTAB

Dlaczego klienci LLENTAB są usatysfakcjonowani i dlaczego wracają do nas wielokrotnie, gdy pojawią się u nich potrzeby budowlane?

Potrafimy łączyć wymagania dotyczące jakości, warunków technicznych i cen. Uważnie słuchamy potrzeb naszych Klientów podczas standardowego, 10-etapowego procesu realizacji ich hali magazynowej – tj. od pierwszego spotkania do ostatecznego przekazania ukończonego budynku. Co więcej, przekazanie budynku nie jest końcem współpracy. Wszystkie projekty są przechowywane w naszej bazie danych na zawsze. Dzięki temu możemy szybko reagować, gdy klienci chcą na przykład docieplić halę lub ją rozbudować.

Naszym celem jest budowanie nie tylko dobrych długoterminowych relacji z Klientami, ale także prowadzenie przyjaznej dla środowiska produkcji i praktyk. Oprócz indywidualnego podejścia podstawą naszego sukcesu jest przemyślany, wydajny i elastyczny system budowlany. Jeśli interesują Cię szczegóły, zapoznaj się z naszymi informacjami technicznymi i filmami. Projektujemy wydajną konstrukcję hal dla sortowni odpadów. Jesteśmy w stanie skutecznie spełnić wszystkie wymagania Klientów dotyczące tego typu budynków.

Wideo z montażu magazynu i związana z nim opinia Klienta

The course of the construction of warehouse hall CZ0757

 „Od samego początku projektu, przez produkcję do końcowego montażu, projekt dosłownie przewyższył wszystkie nasze oczekiwania.

   Miłą niespodzianką dla nas było to, że ekipa montażowa byli w stanie i chciała pracować nawet w temperaturach znacznie poniżej zera. Przede wszystkim dzięki ich podejściu termin realizacji nie został odroczony, co było dla nas bardzo ważne, biorąc pod uwagę dalsze zobowiązania „.

Josef Vondráček, Budynek magazynowy CZ0757

Jeden system – wiele różnych sortowni odpadów

Mamy dla Was coś więcej

Niezależnie kim jesteś - Inwestorem, Generalnym Wykonawcą czy Architektem - mamy dla Ciebie więcej niż tylko hale stalowe