Budowa hangarów stalowych i lotniczych

W wielu obszarach gospodarki hangary blaszane mogą okazać się naprawdę przydatnym i skutecznym rozwiązaniem. Znakomitym przykładem dziedziny, w której tego rodzaju konstrukcje spisują się optymalnie jest lotnictwo. Główną zaletą systemu LLENTAB podczas budowy hangarów jest możliwość zastosowania dużej rozpiętości budynku (do 70 m) bez wewnętrznych słupów wsporczych i o nieograniczonej długości. Świetnie rozumiemy, że hangar lotniczy ma swoją specyfikę, podobnie jak dziedzina, w ramach której funkcjonuje. Budowane obiekty są wyposażone w drzwi przesuwne ze sterowaniem elektrycznym. W razie potrzeby może być zastosowany dźwig mostowy dla lepszej kontroli.

Dlaczego warto wybrać LLENTAB jako dostawcę hangaru lub innej hali?

Nasza firma posiada ogromne doświadczenie, dzięki któremu jest w stanie realizować rozmaite zlecenia. Także te, które można uznać za skomplikowane lub wymagające ze strony wykonawcy wyjątkowych kompetencji. Z naszego punktu widzenia budowa hangaru na rzecz Klienta nie stanowi wielkiego wyzwania, choć obiektywnie to poważne przedsięwzięcie. Lata doświadczeń i zaplecze techniczne, którym dysponujemy sprawiają, że działania w tym zakresie są wyjątkowo skuteczne. Przekonuje się o tym niemałe grono partnerów.

Oczywiście nie tylko hangary stanowią dla nas obszar zainteresowania. Budowa hangarów dla lotnictwa lub innych form aktywności zajmuje pewną przestrzeń w realizowanych działaniach. Poza tym jesteśmy w stanie przygotować halę o praktycznie dowolnej specyfice, co przekłada się na elastyczność. Korzystamy z rozwiązań modułowych, co przyspiesza wszystkie realizowane prace i powoduje, że czas oczekiwania Klientów na gotowe obiekty skraca się znacząco.

Magazyny lotnicze i nie tylko

Trzeba podkreślić, że hangary blaszane zaliczają się do konstrukcji relatywnie lekkich, co naturalnie jest doskonałą okolicznością. Upraszcza bowiem logistykę budowy, co z punktu widzenia zainteresowanych wiąże się z ograniczeniem wydatków. Ogólnie rzecz biorąc LLENTAB może się pochwalić świetnym stosunkiem cen usług do jakości. Każda z hal ma pożądane walory użytkowe, a często w niewielkim stopniu obciąża budżet Klientów. Same hangary stalowe zaskakują przy tym trwałością. Wynika ona z bardzo starannej selekcji materiałów. Wykorzystujemy stal odporną na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki temu gotowa hala może świetnie funkcjonować przy zmiennych warunkach pogodowych i to przez lata.

Potrzeby lotnictwa są charakterystyczne, jednakże zakres przeznaczeń dla gotowych obiektów jest zależny w stu procentach od oczekiwań zamawiającego. Coraz więcej budowanych przez nas konstrukcji sprawdza się jako hangar na łodzie. Przybywa bowiem osób posiadających na własność tego typu pojazdy wodne – podobnie jak w przypadku samolotów należy im zapewnić odpowiednie miejsce na przechowywanie. Hangar samolotowy w sferze technicznej niewiele odbiega od tego dedykowanego łodziom. Naturalnie posiada adekwatnie dostosowane gabaryty i w razie konieczności elementy do obsługi pojazdów lotniczych.

Solidne hangary lotnicze na miarę potrzeb

Dla zainteresowanych zapewniamy indywidualne podejście oraz wycenę każdej z realizacji, co jest doskonałą wiadomością. Oznacza to, że Klienci mogą być spokojni o pełną rzetelność, ale także troskę o swoje potrzeby ekonomiczne. LLENTAB szanuje swoich Klientów, dlatego budowa hangarów samolotowych oraz innych obiektów przebiega zawsze tak, by zaspokoić oczekiwania. Wybierają nas podmioty gospodarcze, organizacje oraz osoby indywidualne. Duża liczba zadowolonych Klientów przemawia za tym, aby postawić na nasze usługi konstrukcyjne i projektowe.

Przykłady zastosowań hangarów
• przestrzeń do przechowywania samolotów różnych rozmiarów, w tym szybowców sportowych i awionetek
• hangary dla helikopterów
• przestrzeń na przechowywanie elementów infrastruktury lotnisk i lądowisk wymagających krytych warunków
• miejsce prowadzenia prac serwisowych i produkcyjnych związanych z samolotami lub helikopterami
• magazyny dla przechowywania łodzi, jachtów, kutrów oraz innych pojazdów wodnych.

Przykłady zastosowań hangarów:

  • magazyn lotniczy

  • prywatny hangar lotniczy

  • hala do obsługi lotniska

10000+
wybudowanych hal
50
lat doświadczenia
420+
pracowników
92
własnych projektantów

Dlaczego warto wybrać LLENTAB jako dostawcę hangaru lub innej hali?

LLENTAB jest jedną z nielicznych firm na rynku, która kontroluje cały proces dostarczania budynków stalowych od wstępnego szkicu pomysłu Klienta na papierze do produkcji i montażu hali. Dzięki temu może zagwarantować wysoką jakość na każdym etapie zamówienia.

Korzenie systemu hal stalowych LLENTAB znajdują się w Kungshamn, mieście w regionie Bohuslän na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Lokalny klimat ukształtował LLENTAB od czasu jego powstania w 1972 roku. Słońce świeci tutaj często i mocno. Gdy dochodzi jednak do zmiany pogody to pojawia się silny wiatr i deszcz. Dodając do tego słoną wodę stanie się jasne, że lokalny klimat stworzył wyzwanie, przed którym LLENTAB musiał stawić czoła.

System zawsze kładł nacisk na elastyczność i rozsądną cenę, dlatego jest to obecnie rozwiązanie również dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dowodem popularności tego systemu jest liczba zrealizowanych hal, która przekracza 10 000 w Europie i 2300 w Polsce

Hale stalowe w systemie LLENTAB można rozbudowywać, zmieniać ich układ lub przeznaczenie.
Można budować je w kilku etapach dostosowując do aktualnych warunków i potrzeb. Zmienimy układ hali czy też przeznaczenie Twojego obiektu jeśli zajdzie taka potrzeba.

System konstrukcji hal stalowych LLENTAB umożliwia również demontaż i montaż hali w innym miejscu.

Przykładem może tutaj być odporność korozyjna konstrukcji w budynkach, których elementy konstrukcyjne są stale narażone na warunki atmosferyczne, np. otwarte wiaty magazynowe czy chłodnie, gdzie konstrukcja nie jest osłonięta.
Oczywistym dla nas jest spełnianie wymogów norm obciążenia wiatrem i śniegiem w zależności od lokalizacji hali.

Ponad 400 pracowników, działających na siedmiu rynkach europejskich, dostarczyło w Europie hale o powierzchni ponad 12 000 000 m2.

Zbieranie stali do recyklingu jest doskonale zorganizowane, a duża część wyprodukowanej stali pochodzi ze stali odpadowej, co zmniejsza wpływ na środowisko.

LLENTAB nawiązuje współpracę z wiodącymi firmami w dziedzinie technik magazynowania, chłodnictwa, ochrony pożarowej, usług dotacyjnych, finansów, ubezpieczeń itp. Kooperacja ta ma na celu ułatwienie naszym Klientom działań podczas fazy przygotowania i realizacji projektu. Korzyściami tutaj mogą być oszczędność pieniędzy i czasu, mniejsza ilość dokumentów oraz wiele innych w zależności od możliwości partnera.