Projektowanie hal sportowych i krytych boisk

Łatwość modyfikacji systemu LLENTAB i dopasowanie do indywidualnych potrzeb Klienta sprawiają, iż budowa hali sportowej lub innego obiektu dedykowanego aktywnościom rekreacyjnym czy widowiskom nie stanowi dla naszego przedsiębiorstwa kłopotu.

Hale sportowe – budowa i przeznaczenie

Wśród realizacji dominują w tym momencie wszelkiego rodzaju hale do uprawiania sportu, a także pływalnie o różnych gabarytach.

Projektowanie, produkcja i montaż

Walory naszych realizacji to nie przypadek. Wynikają one z faktu, że projektowanie, produkcja i montaż są w „jednych rękach”. Projektowanie naszych budynków odbywa się w biurze konstrukcyjnym firmy LLENTAB w Gdańsku. Stalowe elementy konstrukcji produkujemy w Szwecji oraz w Polsce z wykorzystaniem precyzyjnie sterowanych linii wytwórczych. Montaż realizują nasi doświadczeni polscy pracownicy, mający za sobą szkolenia. Tym samym projektowanie hal sportowych, jak również ich realizacja mogą stać na świetnym poziomie i w pełni zadowalać Klientów.

Obiekty opierają się na przygotowanym wcześniej fundamencie. Budowa hal sportowych jest jednak znacznie oszczędniejsza, ponieważ fundament nie musi być tak masywny. To walor ekonomiczny i duże uproszczenie.

Słupy hal mocowane są do fundamentu za pomocą śrub wklejanych. Wszystko obywa się bez łączników w ramach fundamentów. Każdy element do konstrukcji bazuje na stali ocynkowanej w wysokiej temperaturze. Dzięki temu stalowe hale sportowe są wyjątkowo trwałe.

Prace montażowe przebiegają bez konieczności spawania. Wszystkie połączenia są wykonywane jako śrubowe.

Od strony zewnętrznej dach i ściany mogą być pokryte są ocynkowaną na gorąco i lakierowaną blachą trapezowo-falistą o wysokości profilu 45 mm, płytami elewacyjnymi „Steni” bądź ścianami wykonanymi w technologii tradycyjnej, o ile jest to uzasadnione i dopuszczalne przepisami. Z kolei od wewnątrz ściany oraz sufit są pokryte płytami Fermacell. Wszystkie elementy są produkowane w fabryce w odpowiednich rozmiarach, łącznie z ukosowaniem szczytu oraz mają przygotowane otwory do łączenia śrubami ze szkieletem konstrukcji.

Łączniki mocujące obudowę zewnętrzną są wykonane ze stali nierdzewnej. Elementy obróbki blacharskiej kalenicy, krawędzi połaci dachu, odprowadzenia wody, narożników, opierzeń itp. wykonane są z ocynkowanej i lakierowanej blachy stalowej Dla doświetlenia wnętrza budynku proponujemy zastosowanie przeźroczystych płyt poliwęglanowych ze świetnym wskaźnikiem przenikania ciepła oraz odpornością na uszkodzenia. Znika konieczność ochrony szyb przed stłuczeniem za pomocą stalowych siatek – niezbyt estetycznych.

Nowoczesne hale sportowe – budowa naszym systemem

Solidne hale sportowe w Polsce budowane przez naszą firmę są świetnie izolowane termicznie. To efekt zastosowania wysokiej klasy materiałów izolacyjnych o doskonałych parametrach.

Z uwagi na swą lekkość nasze konstrukcje stalowe doskonale nadają się do posadowienia na słabych gruntach oraz na terenach szkód górniczą.

Każdy realizowany projekt hali sportowej wyróżnia szybkość montażu. Pierwszy z brzegu przykład – sala sportowa w miejscowości Żory z infrastrukturą sanitarną i szatniową powstała w zaledwie osiem tygodni. Z kolei salę w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach oddaliśmy po pięciu tygodniach. Podobnie, gdy chodzi o projekty hal sportowych w Polsce realizowane w Piekarach Śląskich, Chorzowie czy w Wodzisławiu Śląskim-Marklowicach. Tutaj na wykonanie potrzebowaliśmy zaledwie siedem tygodni.

Dlaczego warto wybrać LLENTAB jako dostawcę hali sportowej lub innego budynku do celów sportowych?

Każdy nasz projekt budowy hali sportowej przygotowujemy indywidualnie, a następnie wytwarzamy oraz montujemy moduły konstrukcyjne.

LLENTAB jako jeden z nielicznych podmiotów sprawuje kontrolę nad całym zakresem realizowania obiektów – począwszy od wstępnych szkiców aż do wytwarzania elementów konstrukcji oraz wznoszenia hali. Skutkiem jest jakość na każdym etapie działań.

Wypróbowany system prosto ze Szwecji:

• Zyskaliśmy doświadczenia w budowie ponad 10 tysięcy hal na terenie Europy i ponad 2000 w Polsce
• Stosowany system można modyfikować
• Potrafimy dostosować wymagania terenowe wobec docelowych obiektów
• Jesteśmy firmą o mocnej pozycji, z zapleczem i dużym potencjałem do działania
• Wykorzystywana stal podlega recyklingowi – nasze rozwiązania są przyjazne naturze i środowisku
• Nasi partnerzy to przedsiębiorstwa z różnych sektorów biznesu
• Dysponujemy dużą liczbą przedstawicieli handlowych
• Hale dostosowane do oczekiwań Klienta
• Obiekty wyglądają estetycznie
• Każdą halę cechuje solidność
• Jakość potwierdza certyfikat CE.

Przykłady wykorzystania budynków sportowych:

• Hale sportowe w miastach i gminach
• Obiekty do gry w piłkę halową
• Korty do tenisa oraz pływalnie kryte
• Pozostałe obiekty sportowe.

Rodzaje hal sportowych

Przykłady wykorzystania budynków sportowych

  • Miejskie hale sportowe
  • Stadiony piłkarskie
  • Kryte lodowiska i korty tenisowe
  • Inne budynki sportowe
600000+
m2 hal sportowych
50
lat doświadczenia
500+
ukończonych hal sportowych
92
projektantów

Dlaczego warto wybrać LLENTAB jako dostawcę hali sportowej lub innego budynku do celów sportowych?

LLENTAB jest jedną z nielicznych firm na rynku, która kontroluje cały proces dostarczania budynków stalowych od wstępnego szkicu pomysłu Klienta na papierze do produkcji i montażu hali. Dzięki temu może zagwarantować wysoką jakość na każdym etapie zamówienia.
Korzenie systemu hal stalowych LLENTAB znajdują się w Kungshamn, mieście w regionie Bohuslän na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Lokalny klimat ukształtował LLENTAB od czasu jego powstania w 1972 roku. Słońce świeci tutaj często i mocno. Gdy dochodzi jednak do zmiany pogody to pojawia się silny wiatr i deszcz. Dodając do tego słoną wodę stanie się jasne, że lokalny klimat stworzył wyzwanie, przed którym LLENTAB musiał stawić czoła.