Projektowanie i budowa hal magazynowych dla rolnictwa

Jeśli prowadzić gospodarstwo, to tylko z dostosowanym zapleczem magazynowym. Miejsce do przechowywania przydaje się zawsze – bez względu na porę roku. Służymy naszym wsparciem w tym zakresie. Specjalizujemy się w projektowaniu oraz montowaniu hal zbożowych dla rolnictwa. Firmę LLENTAB wyróżnia nowoczesne podejście do budowania. Korzystamy ze szwedzkich rozwiązań technicznych, które zawsze dostosowujemy do potrzeb naszych klientów. Jesteśmy w stanie dopasować projekt hali ze względu na gabaryty, rodzaj przechowywanych materiałów (w tym zbóż, owoców, warzyw) oraz typ prowadzonej działalności. Możemy przygotować zarówno izolowane, jak i nieizolowane obiekty, które od razu po montażu oddajemy do użytku.

Magazyn na zboże – projekt

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak wszechstronne zastosowanie powinna posiadać hala magazynowa dla rolnictwa. Jej funkcja zmienia się w zależności od pory roku lub pogody. Może służyć do przechowywania warzyw, owoców oraz zbóż, sortowania zbiorów, jako budynek inwentarski czy wiata dla maszyn oraz sprzętów rolniczych. Dlatego tak istotne jest, aby konstrukcja była na tyle solidna i funkcjonalna, aby można było korzystać z niej w miarę zmieniających się potrzeb.

Do projektowania i budowy magazynów zbożowych stosujemy wysokiej jakości ocynkowane ogniowo profile stalowe ze szwedzkich fabryk, które od lat sprawdzają się przy budowie hal. Dzięki temu obiekty, takie jak hale dla rolnictwa, należą do stabilnych i wytrzymałych konstrukcji odpornych na działanie czynników zewnętrznych. Jednocześnie dbamy o bezpieczeństwo korzystania z obiektów ze stalowych profili – wykorzystujemy do tego sprawdzone rozwiązania w zakresie montażu. Nasi specjaliści są w stanie postawić nawet bardziej skomplikowane konstrukcje o zróżnicowanej wielkości i wysokości, a wszystko za sprawą tak elastycznego, uniwersalnego, a do tego przyjaznego naturze tworzywa, jakim jest ocynkowana stal zimnogięta. A wszystko to nawet w miesiąc – system LLENTAB pozwala nam na szybkie stawianie konstrukcji i zarazem realizację zlecenia w satysfakcjonujący dla klienta sposób.

Hale magazynowe dla rolnictwa

Zachęcamy do współpracy – projektujemy i montujemy hale rolnicze zgodnie z potrzebami. Skupiamy się przy tym, na tym aby były to konstrukcje solidne i funkcjonalne, wykonane z niezawodnych materiałów, takich jak stalowe ocynkowane ogniowo profile ze szwedzkich fabryk. Gwarantujemy solidne zaplecze wykonawcze oraz projektowe. Jesteśmy obecni na każdym etapie prac nad magazynem na zboże: od wstępnej koncepcji, przez wybór wyposażenia, po specjalistyczny montaż.

350000+
m2 hal rolniczych
50
lata doświadczenia
300+
ukończonych hal rolniczych
92
projektantów

Dlaczego powinieneś wybrać LLENTAB jako dostawcę Twojej hali rolniczego?

LLENTAB jest jedną z nielicznych firm na rynku, która kontroluje cały proces dostarczania budynków stalowych od wstępnego szkicu pomysłu Klienta na papierze do produkcji i montażu hali. Dzięki temu może zagwarantować wysoką jakość na każdym etapie zamówienia.

Korzenie systemu hal stalowych LLENTAB znajdują się w Kungshamn, mieście w regionie Bohuslän na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Lokalny klimat ukształtował LLENTAB od czasu jego powstania w 1972 roku. Słońce świeci tutaj często i mocno. Gdy dochodzi jednak do zmiany pogody to pojawia się silny wiatr i deszcz. Dodając do tego słoną wodę stanie się jasne, że lokalny klimat stworzył wyzwanie, przed którym LLENTAB musiał stawić czoła.

System zawsze kładł nacisk na elastyczność i rozsądną cenę, dlatego jest to obecnie rozwiązanie również dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dowodem popularności tego systemu jest liczba zrealizowanych hal, która przekracza 10 000 w Europie i 2300 w Polsce

Hale stalowe w systemie LLENTAB można rozbudowywać, zmieniać ich układ lub przeznaczenie.
Można budować je w kilku etapach dostosowując do aktualnych warunków i potrzeb. Zmienimy układ hali czy też przeznaczenie Twojego obiektu jeśli zajdzie taka potrzeba.
System konstrukcji hal stalowych LLENTAB umożliwia również demontaż i montaż hali w innym miejscu.

Przykładem może tutaj być odporność korozyjna konstrukcji w budynkach, których elementy konstrukcyjne są stale narażone na warunki atmosferyczne, np. otwarte wiaty magazynowe czy chłodnie, gdzie konstrukcja nie jest osłonięta.
Oczywistym dla nas jest spełnianie wymogów norm obciążenia wiatrem i śniegiem w zależności od lokalizacji hali.

Ponad 400 pracowników, działających na siedmiu rynkach europejskich, dostarczyło w Europie hale o powierzchni ponad 12 000 000 m2.

Zbieranie stali do recyklingu jest doskonale zorganizowane, a duża część wyprodukowanej stali pochodzi ze stali odpadowej, co zmniejsza wpływ na środowisko.

LLENTAB nawiązuje współpracę z wiodącymi firmami w dziedzinie technik magazynowania, chłodnictwa, ochrony pożarowej, usług dotacyjnych, finansów, ubezpieczeń itp. Kooperacja ta ma na celu ułatwienie naszym Klientom działań podczas fazy przygotowania i realizacji projektu. Korzyściami tutaj mogą być oszczędność pieniędzy i czasu, mniejsza ilość dokumntów oraz wiele innych w zależności od możliwości partnera.

W celu usprawnienia kontaktu z Klientami stworzyliśmy w Polsce rozbudowaną sieć handlową. Posiadamy 14 biur handlowych w następujących miastach: Białystok, Gdańsk, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Stargard, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra.
Nasi handlowcy zaoferują takie rozwiązania, które znakomicie spełnią swoją rolę i będą zgodne z Państwa potrzebami i oczekiwaniami

Każdego naszego Klienta traktujemy indywidualnie. Finalny produkt to zawsze składowa pomysłów Klienta i naszego wieloletniego doświadczenia.
Do dyspozycji jest:

  • 9 typów obudowy dachu
  • 7 typów obudowy ścian
  • 14 kolorów standardowych
  • nieskończona ilość wariantów rozwiązań konstrukcyjnych
  • pełen wybór elementów wyposażenia wykończeniowego
Estetyka jest bardzo istotnym elementem nowoczesnego budownictwa. Wysokiej jakości materiały z jakich wykonane są obudowy hal pozwalają uzyskać oczekiwany efekt końcowy.

Dzięki ocynkowanej konstrukcji oferujemy Tobie wysokiej trwałości produkt.
W naszych fabrykach w Gdańsku i Kungshamn (w Szwecji) produkujemy profile gięte na zimno z których powstaje konstrukcja nośna ocynkowanych hal.

Od 2011 roku nasze produkty posiadają znak CE. Deklarujemy tym samym, że przestrzegamy dyrektyw unijnych związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną środowiska i zdrowia.
Nasi inżynierowie na bieżąco kontrolują każde zlecenie pod względem zgodności z powyższymi wymogami.

Zalety hal stalowych LLENTAB

Zalety hal stalowych LLENTAB

Dlaczego rolnicy wielokrotnie budują z nami?

Łączymy wymagania dotyczące jakości, terminów i cen. Słuchamy potrzeb Klienta podczas standardowego, 10-etapowego procesu realizacji budynku rolniczego , tj. od pierwszego kontaktu do przekazania ukończonego budynku. Ponadto przekazanie budynku rolniczego nie jest ostatnią częścią współpracy. Wszystkie dane są przechowywane w naszej bazie danych na zawsze, dlatego możemy szybko reagować, gdy Klienci chcą później na przykład docieplić budynek, dokonać rozszerzenia lub zmienić układ.

Dążymy do dobrych długoterminowych relacji z Klientami. Oprócz otwartego podejścia, kolejnym fundamentem naszego sukcesu jest przemyślany, wydajny i elastyczny system budowlany. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz informacje techniczne i filmy z produkcji i montażu. Projektujemy wydajne budynki dla sektora rolniczego i polecimy jeden z odpowiednich typów okładzin ściennych i dachowych. Rozumiemy i spełniamy wszystkie wymagania klientów z sektora rolniczego.

Opinie klientów dla których wybudowaliśmy halę rolniczą LLENTAB

The construction of a fertiliser storage facility in Hostouň

Ukończony budynek precyzyjnie spełnił nasze oczekiwania. Cała współpraca, od projektu po produkcję i faktyczną budowę, przebiegła sprawnie w oparciu o pisemne i werbalne warunki uzgodnione z wyprzedzeniem z przedstawicielem handlowym LLENTAB. Powrócimy do LLENTAB ponownie z naszym kolejnym planowanym projektem..”

Milan Novotný, właściciel, Hala rolnicza CZ0712

Jeden system – wiele różnych budynków dla rolnictwa

Mamy dla Was coś więcej

Niezależnie kim jesteś - Inwestorem, Generalnym Wykonawcą czy Architektem - mamy dla Ciebie więcej niż tylko hale stalowe