Budowa wiat i projekty hal rolniczych

Jako LLENTAB projektujemy i budujemy również hale rolnicze. Obiekty nasze bazują na odpornej konstrukcji, która jest bezpieczna w użytkowaniu.

Myśląc o budowie hali  ważne jest, aby pamiętać o poniższych elementach:

 • przeznaczenie,
 • gabaryty,
 • charakter działalności,
 • typ składowanych materiałów i okres przechowywania.

Nasze stalowe hale rolnicze sprawdzą się w każdym wymiarze

Stosowane technologie pozwalają nam na stworzenie przestrzeni do przechowywania i składowania wielu surowców. Budujemy nieizolowane oraz izolowane hale rolnicze. Profile ze stali dają nieograniczony potencjał. Elastyczność technologii pozwala wznosić małe, średnie i duże obiekty. Mamy na swoim koncie realizacje dla takich gigantów jak Trefl, Omega Pilzno czy Swedwood. Ważnym Klientem dla nas są też rolnicy.

Hala rolnicza – typowe zalety

W obiektach rolniczych w systemie LLENTAB przechowywać można miedzy innymi pojazdy i maszyny rolnicze. Są one wtedy zabezpieczone, osłonięte od czynników atmosferycznych. Zapewniamy wytrzymałe hale rolnicze z niezawodnych materiałów.

W naszych halach można przechować rozmaite typy surowców. Budujemy hale o dowolnych wskazanych przez Klienta wymiarach. Hale dla rolnictwa są funkcjonalne i praktyczne. Warto wspomnieć o szybkim czasie budowy hali rolniczej, jej lekką konstrukcję można postawić już w miesiąc, a jeśli zajdzie taka potrzeba można ją także szybko zdemontować i przenieść w inne miejsce.

Produkcja

Sięgamy po technologie oraz tworzywa dopasowane do wymagań. Zawsze celem jest skuteczna ochrona składowanych dóbr. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, mamy wiedzę w zakresie budowania hal magazynowych dla rolnictwa. Doskonale znamy zróżnicowane potrzeby naszych klientów, co pozwala na wznoszenie budynków, które są praktyczne i spełniają swoją rolę przez lata. Posiadamy rozbudowane systemy prefabrykatów, dzięki którym możemy budować hale rolnicze o różnym zastosowaniu, takie jak magazyny na zboże, garaże do przechowywania maszyn rolniczych, sortownie, przechowalnie owoców i warzyw, budynki inwentarskie i wiele innych.

Projekt

Wszystkie hale dla rolnictwa są projektowane zgodnie ze standardami w budownictwie. Precyzja pomaga nam uniknąć nieprzewidzianych sytuacji w trakcie montażu obiektu czy jego użytkowania. Ograniczamy koszty, używając specjalistycznego sprzętu.

Solidna hala rolnicza – dlaczego warto wybrać LLENTAB jako dostawcę obiektu?

LLENTAB nadzoruje cały proces tworzenia hal – począwszy od fazy projektowania po realizację. Skutkuje to najwyższą jakością.

 • Szwedzka technologia
 • Ponad 10 000 hal w Europie i ponad 2000 w Polsce
 • Elastyczny system
 • Solidne zaplecze wykonawcze
 • Stal – materiał łatwy do recyklingu – przyjazny naturze
 • Renomowani partnerzy
 • Doświadczenie handlowe
 • Hale rolnicze zgodne z potrzebami
 • Solidność
 • Znak jakości CE.

Za wyborem hal stalowych rolniczych od LLENTAB stoi nie tylko najwyższa jakość, ale także doświadczenie, wiedza oraz indywidualne podejście do każdego projektu. Wszystkie zlecenia są dla nas priorytetowe, dlatego dbamy o najmniejsze szczegóły, starając się dostarczyć klientom hale rolnicze spełniające ich oczekiwania.

Budynki LLENTAB dla rolnictwa

 • magazyny płodów rolnych, pasz, nawozów,
 • sortownie, przechowalnie owoców i warzyw (chłodnie, mroźnie)

 • budynki inwentarskie (obory, chlewnie, kurniki, indyczniki)
 • garaże dla sprzętu rolniczego
 • ujeżdżalnie

350000+
m2 hal rolniczych
50
lata doświadczenia
300+
ukończonych hal rolniczych
92
projektantów

Dlaczego powinieneś wybrać LLENTAB jako dostawcę Twojej hali rolniczej?

LLENTAB jest jedną z nielicznych firm na rynku, która kontroluje cały proces dostarczania budynków stalowych od wstępnego szkicu pomysłu Klienta na papierze do produkcji i montażu hali. Dzięki temu może zagwarantować wysoką jakość na każdym etapie zamówienia.

Korzenie systemu hal stalowych LLENTAB znajdują się w Kungshamn, mieście w regionie Bohuslän na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Lokalny klimat ukształtował LLENTAB od czasu jego powstania w 1972 roku. Słońce świeci tutaj często i mocno. Gdy dochodzi jednak do zmiany pogody to pojawia się silny wiatr i deszcz. Dodając do tego słoną wodę stanie się jasne, że lokalny klimat stworzył wyzwanie, przed którym LLENTAB musiał stawić czoła.

System zawsze kładł nacisk na elastyczność i rozsądną cenę, dlatego jest to obecnie rozwiązanie również dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dowodem popularności tego systemu jest liczba zrealizowanych hal, która przekracza 10 000 w Europie i 2400 w Polsce

Hale stalowe w systemie LLENTAB można rozbudowywać, zmieniać ich układ lub przeznaczenie.
Można budować je w kilku etapach dostosowując do aktualnych warunków i potrzeb. Zmienimy układ hali czy też przeznaczenie Twojego obiektu jeśli zajdzie taka potrzeba.
System konstrukcji hal stalowych LLENTAB umożliwia również demontaż i montaż hali w innym miejscu.

Przykładem może tutaj być odporność korozyjna konstrukcji w budynkach, których elementy konstrukcyjne są stale narażone na warunki atmosferyczne, np. otwarte wiaty magazynowe czy chłodnie, gdzie konstrukcja nie jest osłonięta.
Oczywistym dla nas jest spełnianie wymogów norm obciążenia wiatrem i śniegiem w zależności od lokalizacji hali.

Ponad 400 pracowników, działających na siedmiu rynkach europejskich, dostarczyło w Europie hale o powierzchni ponad 12 000 000 m2.

Zbieranie stali do recyklingu jest doskonale zorganizowane, a duża część wyprodukowanej stali pochodzi ze stali odpadowej, co zmniejsza wpływ na środowisko.

LLENTAB nawiązuje współpracę z wiodącymi firmami w dziedzinie technik magazynowania, chłodnictwa, ochrony pożarowej, usług dotacyjnych, finansów, ubezpieczeń itp. Kooperacja ta ma na celu ułatwienie naszym Klientom działań podczas fazy przygotowania i realizacji projektu. Korzyściami tutaj mogą być oszczędność pieniędzy i czasu, mniejsza ilość dokumntów oraz wiele innych w zależności od możliwości partnera.

W celu usprawnienia kontaktu z Klientami stworzyliśmy w Polsce rozbudowaną sieć handlową. Posiadamy 14 biur handlowych w następujących miastach: Białystok, Gdańsk, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Stargard, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra.
Nasi handlowcy zaoferują takie rozwiązania, które znakomicie spełnią swoją rolę i będą zgodne z Państwa potrzebami i oczekiwaniami

Każdego naszego Klienta traktujemy indywidualnie. Finalny produkt to zawsze składowa pomysłów Klienta i naszego wieloletniego doświadczenia.
Do dyspozycji jest:

 • 9 typów obudowy dachu
 • 7 typów obudowy ścian
 • 14 kolorów standardowych
 • nieskończona ilość wariantów rozwiązań konstrukcyjnych
 • pełen wybór elementów wyposażenia wykończeniowego
Estetyka jest bardzo istotnym elementem nowoczesnego budownictwa. Wysokiej jakości materiały z jakich wykonane są obudowy hal pozwalają uzyskać oczekiwany efekt końcowy.

Dzięki ocynkowanej konstrukcji oferujemy Tobie wysokiej trwałości produkt.
W naszych fabrykach w Gdańsku i Kungshamn (w Szwecji) produkujemy profile gięte na zimno z których powstaje konstrukcja nośna ocynkowanych hal.

Od 2011 roku nasze produkty posiadają znak CE. Deklarujemy tym samym, że przestrzegamy dyrektyw unijnych związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną środowiska i zdrowia.
Nasi inżynierowie na bieżąco kontrolują każde zlecenie pod względem zgodności z powyższymi wymogami.

Zalety hal stalowych LLENTAB

Zalety hal stalowych LLENTAB

Dlaczego rolnicy wielokrotnie budują z nami?

Łączymy wymagania dotyczące jakości, terminów i cen. Słuchamy potrzeb Klienta podczas standardowego, 10-etapowego procesu realizacji budynku rolniczego , tj. od pierwszego kontaktu do przekazania ukończonego budynku. Ponadto przekazanie budynku rolniczego nie jest ostatnią częścią współpracy. Wszystkie dane są przechowywane w naszej bazie danych na zawsze, dlatego możemy szybko reagować, gdy Klienci chcą później na przykład docieplić budynek, dokonać rozszerzenia lub zmienić układ.

Dążymy do dobrych długoterminowych relacji z Klientami. Oprócz otwartego podejścia, kolejnym fundamentem naszego sukcesu jest przemyślany, wydajny i elastyczny system budowlany. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz informacje techniczne i filmy z produkcji i montażu. Projektujemy wydajne budynki dla sektora rolniczego i polecimy jeden z odpowiednich typów okładzin ściennych i dachowych. Rozumiemy i spełniamy wszystkie wymagania klientów z sektora rolniczego.

Opinie klientów dla których wybudowaliśmy halę rolniczą LLENTAB

Budowa magazynu nawozów w miejscowości Hostouň

Ukończony budynek precyzyjnie spełnił nasze oczekiwania. Cała współpraca, od projektu po produkcję i faktyczną budowę, przebiegła sprawnie w oparciu o pisemne i werbalne warunki uzgodnione z wyprzedzeniem z przedstawicielem handlowym LLENTAB. Powrócimy do LLENTAB ponownie z naszym kolejnym planowanym projektem..”

Milan Novotný, właściciel, Hala rolnicza CZ0712

Jeden system – wiele różnych budynków dla rolnictwa

Mamy dla Was coś więcej

Niezależnie kim jesteś - Inwestorem, Generalnym Wykonawcą czy Architektem - mamy dla Ciebie więcej niż tylko hale stalowe