Manufacturing plant CZ0552 Matrix

Jeden solidny dostawca od koncepcji przez projektowanie i produkcję po montaż

Dostarczamy więcej niż hale produkcyjne

Production building LLENTAB

Ponad 3000 wybudowanych hal produkcyjnych

Ponad 3 000 000 m2 zmontowanych powierzchni produkcyjnych

SPRAWDŹ NASZE REFERENCJE – HALE PRODUKCYJNE

Silna i wiarygodna firma z dobrą ofertą

Budowa i projektowanie hal produkcyjnych

Przemysł jest jedną z najważniejszych gałęzi współczesnej gospodarki. Nic zatem dziwnego, że rozwija się bardzo szybko i w wielu miastach powstają coraz to nowsze fabryki oraz hale produkcyjne. Bardzo ważne jest jednak, żeby wszystkie wykorzystywane rozwiązania były przede wszystkim bezpieczne, a jednocześnie umożliwiały dalszy rozwój. Właśnie to zapewniamy wszystkim Inwestorom, którzy zdecydują się powierzyć nam projekt hali produkcyjnej przeznaczonej do różnych branż oraz celów.

Dobrze zaprojektowana oraz skonstruowana hala produkcyjna to połowa sukcesu każdego Inwestora. To w nich odbywa się cała produkcja oraz wszelkie procesy, odpowiadające za powodzenie przedsięwzięcia. Właśnie dlatego budowa hali produkcyjnej powinna zostać powierzona specjalistom, którzy posiadają odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie w tym zakresie.

Specjalizujemy się w dostarczaniu najlepszych rozwiązań dla naszych Klientów, które z powodzeniem spełniają wszystkie obowiązujące normy, w zależności od swojego przeznaczenia. Naszym głównym obszarem działań są hale stalowe, w tym hale produkcyjne przeznaczone dla różnych gałęzi przemysłu. Oferujemy nie tylko projekt oraz budowę hali dla przemysłu lekkiego, ale także rozwiązania dla wymagającej branży spożywczej, a kończąc na przemyśle ciężkim.

Wszystkim naszym Klientom oraz Inwestorom proponujemy kompleksowe projektowanie hal produkcyjnych oraz ich budowę. Tym, co nas wyróżnia to duża elastyczność naszej technologii, dzięki której możemy zrealizować nawet najbardziej zaawansowane i wymagające projekty naszych Klientów

Realizujemy hale produkcyjne z suwnicą z transportem podpartym, czyli takim, w którym deski podsuwnicowe oparte są na słupach oraz z suwnicą z transportem podwieszanym, gdzie belki podwieszone są na konstrukcji dachu.

Hala produkcyjna – projekt oraz budowa

Przed rozpoczęciem realizacji każdego nowego zlecenia staramy się poznać potrzeby naszych Klientów. Na tej podstawie przygotowujemy projekt hali produkcyjnej, która będzie nie tylko odpowiedzią na oczekiwania Inwestorów, ale równocześnie będzie nowoczesną oraz funkcjonalną przestrzenią do realizacji celów obranych przez firmy produkcyjne.

Nasze hale produkcyjne wykonane są z wysokiej jakości materiałów, a to dzięki temu, że wszystkie elementy konstrukcji są prefabrykowane w zautomatyzowanych zakładach zlokalizowanych w Europie. Co więcej, poszczególne części są testowane w trudnych warunkach, dzięki temu możemy zagwarantować, że sprawdzą się one podczas wieloletniego użytkowania.

Projektując, a następnie stawiając hale produkcyjną nie możemy zapomnieć o bezpieczeństwie wszystkich osób, które będą w niej przebywać i pracować na co dzień. Właśnie dlatego projekt hali produkcyjnej musi uwzględniać wszystkie aktualne przepisy związane z konstrukcją budynku, ale również ochroną osób, które się w nim znajdują.

Przed projektowaniem każdej hali produkcyjnej sprawdzamy oraz określamy stopień obciążenia ogniowego, dzięki czemu możemy dobrać najbardziej odpowiednie materiały do produkcji całej konstrukcji. Nie bez znaczenia pozostaje także docelowe przeznaczenie hali produkcyjnej, ponieważ niektóre branże wymagają spełnienia określonych wymogów.

Projekt oraz budowa hal produkcyjnych powinny również uwzględniać część socjalną dla pracowników. Są to tak zwane „czyste” pomieszczenia, w których znajdą się biura, szatnie czy miejsce do przechowywania różnego rodzaju materiałów. Każda wyprodukowana przez nas hala produkcyjna spełnia wszystkie normy oraz zasady określone przez system HACCP, ale także przepisy o bezpieczeństwie i higienie pracy.

Nasze hale produkcyjne tworzymy z elementów prefabrykowanych, co oznacza, że czas ich budowy jest bardzo krótki, a ceny niższe niż w przypadku budowy z innych materiałów. Oferowane przez nas konstrukcje są nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim estetyczne i tworzą spójną całość zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Budowa hal produkcyjnych

Każda nasza hala produkcyjna jest zaprojektowana w taki sposób, żeby bez problemów móc rozbudować ją w przyszłości, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Wybudowaliśmy już ponad 3000 hal produkcyjnych w Europie, dzięki czemu posiadamy doświadczenie, które pozwala nam tworzyć najlepsze rozwiązania.

Naszym klientom proponujemy:

 • Hale produkcyjne,
 • Duże hale przemysłowe umieszczone w jednej bryle,
 • Kompleksy budynków stalowych o przeznaczeniu produkcyjnym.

Zagadnienie hala produkcyjna a cena jest dla nas bardzo ważne i zawsze wiąże się z jakością i satysfakcją Klientów. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty oraz zapoznania się z referencjami zadowolonych Klientów.

Rodzaje hal stalowych

Przykłady wykorzystania hal produkcyjnych

 • Fabryki, zakłady produkcyjne

 • Hale przemysłowe

 • Fabryki mrożonych produktów spożywczych

 • Przetwórstwo drewna i materiałów budowlanych

 • Drukarnie

 • Zakłady produkujące meble

3000000+
m2 hal produkcyjnych
50
lat doświadczenia
3000+
wybudowanych hal produkcyjnych
92
własnych projektantów

Dlaczego powinieneś wybrać LLENTAB jako dostawcę hali produkcyjnej lub zakładu przemysłowego?

LLENTAB jest jedną z nielicznych firm na rynku, która kontroluje cały proces dostarczania budynków stalowych od wstępnego szkicu pomysłu Klienta na papierze do produkcji i montażu hali. Dzięki temu może zagwarantować wysoką jakość na każdym etapie zamówienia.

Korzenie systemu hal stalowych LLENTAB znajdują się w Kungshamn, mieście w regionie Bohuslän na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Lokalny klimat ukształtował LLENTAB od czasu jego powstania w 1972 roku. Słońce świeci tutaj często i mocno. Gdy dochodzi jednak do zmiany pogody to pojawia się silny wiatr i deszcz. Dodając do tego słoną wodę stanie się jasne, że lokalny klimat stworzył wyzwanie, przed którym LLENTAB musiał stawić czoła.

System zawsze kładł nacisk na elastyczność i rozsądną cenę, dlatego jest to obecnie rozwiązanie również dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dowodem popularności tego systemu jest liczba zrealizowanych hal, która przekracza 10 000 w Europie i 2400 w Polsce

Hale stalowe w systemie LLENTAB można rozbudowywać, zmieniać ich układ lub przeznaczenie.
Można budować je w kilku etapach dostosowując do aktualnych warunków i potrzeb. Zmienimy układ hali czy też przeznaczenie Twojego obiektu jeśli zajdzie taka potrzeba.
System konstrukcji hal stalowych LLENTAB umożliwia również demontaż i montaż hali w innym miejscu.

Przykładem może tutaj być odporność korozyjna konstrukcji w budynkach, których elementy konstrukcyjne są stale narażone na warunki atmosferyczne, np. otwarte wiaty magazynowe czy chłodnie, gdzie konstrukcja nie jest osłonięta.
Oczywistym dla nas jest spełnianie wymogów norm obciążenia wiatrem i śniegiem w zależności od lokalizacji hali.

Ponad 400 pracowników, działających na siedmiu rynkach europejskich, dostarczyło w Europie hale o powierzchni ponad 12 000 000 m2.

Zbieranie stali do recyklingu jest doskonale zorganizowane, a duża część wyprodukowanej stali pochodzi ze stali odpadowej, co zmniejsza wpływ na środowisko.

LLENTAB nawiązuje współpracę z wiodącymi firmami w dziedzinie technik magazynowania, chłodnictwa, ochrony pożarowej, usług dotacyjnych, finansów, ubezpieczeń itp. Kooperacja ta ma na celu ułatwienie naszym Klientom działań podczas fazy przygotowania i realizacji projektu. Korzyściami tutaj mogą być oszczędność pieniędzy i czasu, mniejsza ilość dokumentów oraz wiele innych w zależności od możliwości partnera.

W celu usprawnienia kontaktu z Klientami stworzyliśmy w Polsce rozbudowaną sieć handlową. Posiadamy 14 biur handlowych w następujących miastach: Białystok, Gdańsk, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Stargard, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra.
Nasi handlowcy zaoferują takie rozwiązania, które znakomicie spełnią swoją rolę i będą zgodne z Państwa potrzebami i oczekiwaniami

Każdego naszego Klienta traktujemy indywidualnie. Finalny produkt to zawsze składowa pomysłów Klienta i naszego wieloletniego doświadczenia.
Do dyspozycji jest:

 • 9 typów obudowy dachu
 • 7 typów obudowy ścian
 • 14 kolorów standardowych
 • nieskończona ilość wariantów rozwiązań konstrukcyjnych
 • pełen wybór elementów wyposażenia wykończeniowego

Estetyka jest bardzo istotnym elementem nowoczesnego budownictwa. Wysokiej jakości materiały z jakich wykonane są obudowy hal pozwalają uzyskać oczekiwany efekt końcowy.

Dzięki ocynkowanej konstrukcji oferujemy Tobie wysokiej trwałości produkt.
W naszych fabrykach w Gdańsku i Kungshamn (w Szwecji) produkujemy profile gięte na zimno z których powstaje konstrukcja nośna ocynkowanych hal.

Od 2011 roku nasze produkty posiadają znak CE. Deklarujemy tym samym, że przestrzegamy dyrektyw unijnych związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną środowiska i zdrowia.
Nasi inżynierowie na bieżąco kontrolują każde zlecenie pod względem zgodności z powyższymi wymogami.

Zalety hal stalowych LLENTAB

Przedstawiamy hale stalowe LLENTAB

Dlaczego Klienci LLENTAB są usatysfakcjonowani i dlaczego ciągle budują z nami hale produkcyjne?

Potrafimy łączyć wymagania co do terminów, ceny i jakości. Uważnie słuchamy potrzeb naszych Klientów podczas standardowego 10-etapowego procesu realizacji hal produkcyjnych – tj. od pierwszego kontaktu do końcowego przekazania ukończonego budynku. Co więcej, przekazanie hali zazwyczaj nie jest ostatnią częścią współpracy. Wszystkie projekty są przechowywane w naszej bazie danych, dlatego możemy szybko reagować, gdy klienci chcą później na przykład, docieplić halę lub ją rozbudować.

Dążymy nie tylko do dobrych długoterminowych relacji z Klientami, ale także do zrównoważonego rozwoju i przyjaznej dla środowiska produkcji i praktyk. Oprócz osobistego podejścia, kolejnym fundamentem naszego sukcesu jest przemyślany, wydajny i elastyczny system budowlany – aby uzyskać więcej szczegółów zobacz informacje techniczne i nagrania wideo z produkcji i montażu.
Rozumiemy i spełniamy wszystkie wymagania Klientów dotyczące hal produkcyjnych. Sprawdź opinie od naszych Klientów!

Opinie Klientów po wielu latach współpracy

„Zaskoczyło mnie również, że w hali, która ma długość 80 m i szerokość 20 m, gdzie każdy element jest docinany i otworowany na etapie produkcji, wszystko pasowało co do milimetra – tak przynajmniej twierdził mój kolega. Trudno było mi w to uwierzyć, bo wiem z własnego doświadczenia, że czasami przy takich konstrukcjach wystarczy niewielka pomyłka i pojawia się łańcuch błędów. Hala na potrzeby hurtowni została wzniesiona w ciągu dwóch tygodni, co też było dla mnie bardzo ważnym argumentem. Oczywiście rozważaliśmy jeszcze propozycje innych firm specjalizujących się w halach stalowych i murowanych, ale oferta LLENTAB była najtańsza i miała najkrótszy termin realizacji. Uważam, że eksperymentowanie z inną firmą po prostu nie miałoby sensu”

Jeden system – wiele różnych hal produkcyjnych

Dwie hale LLENTAB dla „Muszynianki”

Kluczowe wymagania stawiane halom dotyczą np. zadaszonej powierzchni, wysokości czy odległości między wewnętrznymi słupami podporowymi, ale również warunków atmosferycznych. I nie chodzi tu wyłącznie o niskie czy wysokie temperatury, tylko przede wszystkim duże ilości śniegu (w tym nawiewanego), który stanowi dodatkowe – poza podwieszonymi [...]

Nowoczesny wygląd przez lata na równi z trwałością – z perspektywy inwestora

PEKA Sp. z o.o. należy do ścisłej czołówki dostawców wysokiej jakości akcesoriów meblowych. Jej dynamiczny rozwój wiązał się z koniecznością wybudowania w okresie kilkunastu lat aż czterech dużych hal – wszystkie zostały zrealizowane przez firmę LLENTAB. O tym, jak do tego doszło i czym [...]

Nowoczesny wygląd przez lata na równi z trwałością – z perspektywy projektantów firmy LLENTAB

Głównym projektantem LLENTAB, który prowadził prace nad jednym z projektów hali dla firmy PEKA, jest Krzysztof Dudowicz. Jego zdaniem najważniejsza w tym przypadku była efektywna współpraca z głównym projektantem z Pracowni Bieńkowscy Architekci. Pozwalała ona na omawianie w sposób szczegółowy projektu podczas kluczowych spotkań, a [...]

Nowoczesny wygląd przez lata na równi z trwałością – z perspektywy architekta

Kilkanaście lat współpracy pomiędzy Pracownią Bieńkowscy Architekci a LLENTAB zaowocowało 10 dużymi inwestycjami. Jedną z nich były obiekty dla firmy Peka w Swarzędzu. O tym, jakie możliwości architektoniczne daje system LLENTAB, jak przekładają się one na koszt budowy i eksploatacji, a także między innymi [...]

Mamy dla Was coś więcej

Niezależnie kim jesteś - Inwestorem, Generalnym Wykonawcą czy Architektem - mamy dla Ciebie więcej niż tylko hale stalowe