Projektowanie i budowa hal chłodniczych

Dla zachowania świeżości produktów żywnościowych przez jak najdłuższy czas konieczne jest stosowanie sprawdzonych rozwiązań przemysłowych. Takich, które zostały przygotowane z zachowaniem najwyższych standardów jakości w doborze materiałów budowlanych. Mowa w tym miejscu o chłodniach magazynowych wykonanych z płyt warstwowych – obiektach niezbędnych każdemu, kto działa w branży spożywczej i przetwórczej oraz chce zadbać o wysoką jakość swoich produktów.

W ramach współpracy z kontrahentami przygotowujemy projekty chłodni, a następnie przystępujemy do budowy magazynów odpowiednich do przechowywania różnych grup produktowych. Stawiamy przy tym na jakość oraz trwałość obiektów. Do budowy mroźni wykorzystujemy chłodnicze płyty warstwowe montowane po stronie wewnętrznej konstrukcji.

Projektowanie chłodni do magazynowania żywności

Budowa mroźni wymaga kompleksowego podejścia. Zaprojektowanie i postawienie obiektu z płyt warstwowych warto oddać w ręce doświadczonego wykonawcy – takiego, jak LLENTAB. Jesteśmy jedną z nielicznych firm w Polsce, która sprawuje pieczę nad całym procesem  budowy obiektów przemysłowych. Wykorzystujemy do tego szwedzką myśl techniczną, która ponad wszystko stawia na trwałość i stabilność konstrukcji stalowych.

Zawsze dzielimy się naszym doświadczeniem i wspólnie z klientem opracowujemy koncepcję przyszłego magazynu. Opracowujemy również projekt, a następnie przechodzimy do produkcji oraz montażu stalowej mroźni z płyt warstwowych. Każdy etap prac przebiega zgodnie z ustalonym harmonogramem oraz z zachowaniem standardów jakości określonych dla magazynów chłodniczych. Rezultatem naszych działań jest funkcjonalna mroźnia w pełni nadającej się do przechowywania zróżnicowanych grup produktów spożywczych.

Budowa chłodni z płyt warstwowych

O wysokiej jakości projektowanych przez nas mroźni świadczy fakt, że sięgamy wyłącznie po wysokiej klasy materiały. Magazyny przemysłowe, które mają pełnić rolę chłodni spożywczych, muszą zapewniać doskonałą izolacyjność oraz odpowiedni poziom efektywności energetycznej, które zapewniają chłodnicze płyty warstwowe o poprawnie dobranej grubości .

Magazyny chłodnicze muszą spełniać określone warunki projektowe i techniczne, aby mogły być w nich przechowywane produkty żywnościowe. Z tego względu do budowy mroźni stosujemy  chłodnicze płyty warstwowe z rdzeniem z pianki PIR.

Materiały to jednak nie wszystko. Już na etapie projektowania skupiamy się na tym, aby konstrukcja została dokładnie opracowana zgodnie z wymogami. Z tego względu nasi specjaliści są obecni nie tylko na etapie projektowania czy budowy, ale także montażu mroźni z płyt warstwowych. Tylko dobrze przeprowadzone prace gwarantują prawidłowe funkcjonowanie obiektów tego typu.

Chłodnie magazynowe dla branży spożywczej

Warto zaufać naszemu wieloletniemu doświadczeniu w opracowywaniu skutecznych metod przechowywania produktów o zróżnicowanych potrzebach. Współpracuje z nami wielu kontrahentów rozwijających się w branży spożywczej (produkcji i przetwórstwie żywności), szukających sprawdzonego wykonawcy mroźni.

Rodzaje hal magazynowych

5000000+
m2 hal magazynowych
50
lat doświadczenia
4000+
wybudowanych hal magazynowych
92
własnych projektantów

Dlaczego warto wybrać LLENTAB jako dostawcę hali magazynowej, centrum logistycznego lub innej hali?

LLENTAB jest jedną z nielicznych firm na rynku, która kontroluje cały proces dostarczania budynków stalowych od wstępnego szkicu pomysłu Klienta na papierze do produkcji i montażu hali. Dzięki temu może zagwarantować wysoką jakość na każdym etapie zamówienia.

Korzenie systemu hal stalowych LLENTAB znajdują się w Kungshamn, mieście w regionie Bohuslän na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Lokalny klimat ukształtował LLENTAB od czasu jego powstania w 1972 roku. Słońce świeci tutaj często i mocno. Gdy dochodzi jednak do zmiany pogody to pojawia się silny wiatr i deszcz. Dodając do tego słoną wodę stanie się jasne, że lokalny klimat stworzył wyzwanie, przed którym LLENTAB musiał stawić czoła.

System zawsze kładł nacisk na elastyczność i rozsądną cenę, dlatego jest to obecnie rozwiązanie również dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dowodem popularności tego systemu jest liczba zrealizowanych hal, która przekracza 10 000 w Europie i 2 300 w Polsce

Hale stalowe w systemie LLENTAB można rozbudowywać, zmieniać ich układ lub przeznaczenie.
Można budować je w kilku etapach dostosowując do aktualnych warunków i potrzeb. Zmienimy układ hali czy też przeznaczenie Twojego obiektu jeśli zajdzie taka potrzeba.

System konstrukcji hal stalowych LLENTAB umożliwia również demontaż i montaż hali w innym miejscu.

Przykładem może tutaj być odporność korozyjna konstrukcji w budynkach, których elementy konstrukcyjne są stale narażone na warunki atmosferyczne, np. otwarte wiaty magazynowe czy chłodnie, gdzie konstrukcja nie jest osłonięta.
Oczywistym dla nas jest spełnianie wymogów norm obciążenia wiatrem i śniegiem w zależności od lokalizacji hali.

Ponad 400 pracowników, działających na siedmiu rynkach europejskich, dostarczyło w Europie hale o powierzchni ponad 12 000 000 m2.

Zbieranie stali do recyklingu jest doskonale zorganizowane, a duża część wyprodukowanej stali pochodzi ze stali odpadowej, co zmniejsza wpływ na środowisko.

LLENTAB nawiązuje współpracę z wiodącymi firmami w dziedzinie technik magazynowania, chłodnictwa, ochrony pożarowej, usług dotacyjnych, finansów, ubezpieczeń itp. Kooperacja ta ma na celu ułatwienie naszym Klientom działań podczas fazy przygotowania i realizacji projektu. Korzyściami tutaj mogą być oszczędność pieniędzy i czasu, mniejsza ilość dokumentów oraz wiele innych w zależności od możliwości partnera.

W celu usprawnienia kontaktu z Klientami stworzyliśmy w Polsce rozbudowaną sieć handlową. Posiadamy 14 biur handlowych w następujących miastach: Białystok, Gdańsk, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Stargard, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra.

Nasi handlowcy zaoferują takie rozwiązania, które znakomicie spełnią swoją rolę i będą zgodne z Państwa potrzebami i oczekiwaniami

Każdego naszego Klienta traktujemy indywidualnie. Finalny produkt to zawsze składowa pomysłów Klienta i naszego wieloletniego doświadczenia.
Do dyspozycji jest:

  • 9 typów obudowy dachu
  • 7 typów obudowy ścian
  • 14 kolorów standardowych
  • nieskończona ilość wariantów rozwiązań konstrukcyjnych
  • pełen wybór elementów wyposażenia wykończeniowego

Estetyka jest bardzo istotnym elementem nowoczesnego budownictwa. Wysokiej jakości materiały z jakich wykonane są obudowy hal pozwalają uzyskać oczekiwany efekt końcowy.

Dzięki ocynkowanej konstrukcji oferujemy Tobie wysokiej trwałości produkt.
W naszych fabrykach w Gdańsku i Kungshamn (w  Szwecji) produkujemy profile gięte na zimno z których powstaje konstrukcja nośna ocynkowanych hal.

Od 2011 roku nasze produkty posiadają znak CE. Deklarujemy tym samym, że przestrzegamy dyrektyw unijnych związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną środowiska i zdrowia.
Nasi inżynierowie na bieżąco kontrolują każde zlecenie pod względem zgodności z powyższymi wymogami.

Zalety hal LLENTAB

Hale stalowe LLENTAB

Dlaczego Klienci LLENTAB są usatysfakcjonowani i dlaczego wracają do nas wielokrotnie gdy pojawią się u nich potrzeby budowlane?

Potrafimy łączyć wymagania dotyczące jakości, warunków technicznych i cen. Uważnie słuchamy potrzeb naszych Klientów podczas standardowego, 10-etapowego procesu realizacji ich hali magazynowej – tj. od pierwszego spotkania do ostatecznego przekazania ukończonego budynku. Co więcej, przekazanie budynku nie jest końcem współpracy. Wszystkie projekty są przechowywane w naszej bazie danych na zawsze. Dzięki temu możemy szybko reagować, gdy Klienci chcą na przykład docieplić halę lub ją rozbudować.

Naszym celem jest budowanie nie tylko dobrych długoterminowych relacji z Klientami, ale także prowadzenie przyjaznej dla środowiska produkcji i praktyk. Oprócz indywidualnego podejścia podstawą naszego sukcesu jest przemyślany, wydajny i elastyczny system budowlany. Jeśli interesują Cię szczegóły, zapoznaj się z naszymi informacjami technicznymi i filmami. Projektujemy wydajną konstrukcję hal dla obiektów magazynowych. Jesteśmy w stanie skutecznie spełnić wszystkie wymagania Klientów dotyczące magazynów.
Sprawdź opinie od kilkunastu zadowolonych Klientów!

Wideo z montażu magazynu i związana z nim opinia Klienta

The course of the construction of warehouse hall CZ0757

 “Od samego początku projektu, przez produkcję do końcowego montażu, projekt dosłownie przewyższył wszystkie nasze oczekiwania.

   Miłą niespodzianką dla nas było to, że ekipa montażowa byli w stanie i chciała pracować nawet w temperaturach znacznie poniżej zera. Przede wszystkim dzięki ich podejściu termin realizacji nie został odroczony, co było dla nas bardzo ważne, biorąc pod uwagę dalsze zobowiązania “.

Josef Vondráček, Budynek magazynowy CZ0757

Przykładowe hale zrealizowane przez firmę Llentab:

Mamy dla Was coś więcej

Niezależnie kim jesteś - Inwestorem, Generalnym Wykonawcą czy Architektem - mamy dla Ciebie więcej niż tylko hale stalowe