Projektowanie i budowa hal magazynowych

Logistyka oraz transport to prężnie działające gałęzie gospodarki, które nieustannie się rozwijają. W tym celu niezbędne jest szukanie coraz to nowszych rozwiązań, dzięki którym możliwe będzie wdrażanie wyznaczonych celów oraz projektów. Wszystkim Inwestorom oraz firmom, działającym w tej branży oferujemy profesjonalne hale magazynowe, które można wykorzystywać na wiele różnych sposobów.

Nasza firma od lat specjalizuje się w projektowaniu oraz budowie konstrukcji stalowych, w tym właśnie hal magazynowych. To, co wyróżnia oferowane przez nas budynki to przede wszystkim wysoka jakość materiałów oraz solidność. Każda hala magazynowa, którą oddajemy do użytku posiada wytrzymałą na każde warunki atmosferyczne konstrukcję, dzięki czemu możemy zagwarantować bezpieczeństwo wszystkich osób w nich przebywających.

Zależy nam na tym, żeby oferowane przez nas hale magazynowe były nie tylko funkcjonalne, bezpieczne i solidne, ale równocześnie spełniały wszystkie oczekiwania Inwestorów. Właśnie dlatego każdą budową poprzedza projekt hali magazynowej, podczas którego omawiamy wszelkie szczegóły z naszymi Klientami. Dopiero na tej podstawie wybieramy rozwiązanie konstrukcyjne oraz materiały, które zostaną użyte do produkcji hali.

Nie bez znaczenia pozostaje również branża, dla której hala magazynowa jest tworzona. Każda charakteryzuje się bowiem określonymi przepisami oraz restrykcjami, które muszą zostać spełnione. Przeznaczenie hali magazynowej jest zatem kluczowym kryterium, które bierzemy pod uwagę, przygotowując projekt dla Klienta. Nie bez znaczenia pozostają jednak takie kwestie jak:
• wielkość magazynu,
• czas i rodzaj przechowywanych w nim materiałów,
• stopień oraz rodzaj prowadzonych w nich działań oraz procesów.

Wszystkie te dane mają dla nas bardzo ważne znaczenie, tworząc projekt hali magazynowej dla naszego Klienta.

Projekt i budowa hali magazynowej w naszej ofercie

Etap projektowania hali magazynowej jest szczególnie ważny dla późniejszych prac. Rzetelnie przygotowany przez naszych specjalistów pomaga uniknąć późniejszych błędów w trakcie stawiania hali, a także nieprzewidzianych sytuacji podczas ich użytkowania. Właśnie dlatego każda nasza hala magazynowa już w fazie koncepcji jest dokładnie testowana oraz sprawdzana. W tym celu wykorzystujemy profesjonalne oprogramowania, które już na wstępnym etapie pozwalają nam zaaranżować przestrzeń zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku oraz przedstawić koncept Klientowi.

Szczególną wagę przywiązujemy do bezpieczeństwa oferowanych przez nas konstrukcji. Właśnie dlatego nasze projekty hal magazynowych uwzględniają takie aspekty jak ryzyko wystąpienia pożaru, a co za tym idzie ochronę pracowników. Korzystamy z wysokiej jakości tworzyw oraz surowców, z których wykonywane są poszczególne elementy, co pozwala nam zagwarantować solidność oraz trwałość oferowanych przez nas hal magazynowych.

Dysponujemy nowoczesnymi i wydajnymi maszynami, które umożliwiają nam na sprawną oraz szybką realizację zlecenie, bez względu na jego stopień skomplikowania. Nasze technologie produkcyjne umożliwiają nam tworzenie niemal nieograniczonych konstrukcji magazynowych.

Budowa hal magazynowych w naszym wykonaniu obejmuje zarówno nieizolowane budynki jak i w pełni izolowane magazyny np. dla branży elektronicznej oraz chłodnie dla przemysłu spożywczego czy też farmaceutycznego. Co więcej, tworzymy magazyny, których powierzchnia wynosi około 600 m2, a wysokość składowania 6,5 m oraz przemysłowe hale magazynowe o znacznie większych rozmiarach. Wszystko zależy od potrzeb oraz oczekiwań naszych Klientów.

Projekty hal magazynowych – zalety naszych rozwiązań

To, co nas wyróżnia to przede wszystkim wiedza oraz doświadczenie w produkcji hal magazynowych. Stworzyliśmy już ponad 4000 takich obiektów w całej Europie, dzięki czemu możemy zagwarantować Państwu najlepsze rozwiązania dla różnych branż.

Nasze hale magazynowe wyróżniają się wysoką jakością, solidnością oraz wytrzymałością na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Dzięki temu mogą być wykorzystywane na wiele różnych możliwości. Stawiamy obiekty o dowolnych rozmiarach oraz udogodnieniach, według wymogów naszych Klientów. Dzięki temu zyskujecie Państwo bezpieczną przestrzeń dla swoich pojazdów, maszyn, materiałów budowlanych czy innych surowców. Zapewniamy funkcjonalną przestrzeń dla wszystkich potrzebnych materiałów. Co więcej, oferujemy szybki termin realizacji przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów stawiania takiego obiektu. Zachęcamy do kontaktu.

Przykłady wykorzystania hal magazynowych

  • magazyny dla różnego rodzaju towarów

  • wiaty

  • izolowane i nieizolowane centra towarowe

  • magazyny chłodnicze

  • magazyny dla przemysłu farmaceutycznego czy też spożywczego
  • magazyny w wyższej klasie odporności ogniowej

5000000+
m2 hal magazynowych
49
lat doświadczenia
4000+
wybudowanych hal magazynowych
92
własnych projektantów

Dlaczego warto wybrać LLENTAB jako dostawcę hali magazynowej, centrum logistycznego lub innej hali?

LLENTAB jest jedną z nielicznych firm na rynku, która kontroluje cały proces dostarczania budynków stalowych od wstępnego szkicu pomysłu Klienta na papierze do produkcji i montażu hali. Dzięki temu może zagwarantować wysoką jakość na każdym etapie zamówienia.

Korzenie systemu hal stalowych LLENTAB znajdują się w Kungshamn, mieście w regionie Bohuslän na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Lokalny klimat ukształtował LLENTAB od czasu jego powstania w 1972 roku. Słońce świeci tutaj często i mocno. Gdy dochodzi jednak do zmiany pogody to pojawia się silny wiatr i deszcz. Dodając do tego słoną wodę stanie się jasne, że lokalny klimat stworzył wyzwanie, przed którym LLENTAB musiał stawić czoła.

System zawsze kładł nacisk na elastyczność i rozsądną cenę, dlatego jest to obecnie rozwiązanie również dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dowodem popularności tego systemu jest liczba zrealizowanych hal, która przekracza 10 000 w Europie i 1900 w Polsce

Hale stalowe w systemie LLENTAB można rozbudowywać, zmieniać ich układ lub przeznaczenie.
Można budować je w kilku etapach dostosowując do aktualnych warunków i potrzeb. Zmienimy układ hali czy też przeznaczenie Twojego obiektu jeśli zajdzie taka potrzeba.

System konstrukcji hal stalowych LLENTAB umożliwia również demontaż i montaż hali w innym miejscu.