Projektowanie i budowa hal spożywczych

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w budownictwie przemysłowym, w związku z tym wykonujemy różnego rodzaju budynki przemysłowe wykorzystywane np. w branży spożywczej. Naszymi kontrahentami są firmy zajmujące się produkcją oraz przetwórstwem. Każda z nich ma inne wymagania i możliwości, a my jesteśmy w stanie sprostać potrzebom wszystkich naszych zleceniodawców. Innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz przestrzeganie najwyższych standardów produkcyjnych zapewniają o wytrzymałości tworzonych konstrukcji stalowych, a także mają wpływ na rzetelną realizację zlecenia budowy oraz jej terminowe oddanie. W budownictwie przemysłowym  stosujemy bardzo zaawansowane technologie. Znajdują one również zastosowanie, podczas stawiania chłodni, mroźni i hal produkcyjnych dla wielu typów produkcji czy przetwórstwa żywności.

Hale przemysłowe dla produkcji żywności – wymogi techniczne

Spełnienie norm z zakresu zachowania czystości oraz warunków izolacji podczas produkcji żywności wymaga, aby hale przemysłu spożywczego były zmontowane z płyt warstwowych. Z tego powodu stosujemy płyty warstwowe z rdzeniem z poliuretanu lub z rdzeniem z wełny mineralnej. Różnej grubości (od 100 do 240 mm) płyty warstwowe montowane są w układzie poziomym bezpośrednio do ocynkowanego słupa konstrukcji nośnej, zaś płyty warstwowe montowane w układzie pionowym wymagają dodatkowej konstrukcji wsporczej.

Taka budowa chłodni warzyw i owoców, która oparta była o nasze rozwiązania konstrukcyjne dedykowane dla przemysłu spożywczego odbyła się przy realizowaniu zlecenia dla przedsiębiorstwa Consorfrut. Budowa chłodni owoców i warzyw, a także sortowni o łącznej powierzchni 8.191 m2 miała miejsce w Krakowie. Zastosowane zostały tutaj płyty warstwowe zamontowane w układzie pionowym.

Z kolei wykonując zlecenie dla przedsiębiorstwa Masmal z Grudziądza, które specjalizuje się w produkcji serów oraz masła, wybudowaliśmy przemysłową halę ze stali o powierzchni 5.037 m2. Obudowa ścian i sufitu wykonana jest tutaj z płyt warstwowych spełniających wymogi systemu HACCP dotyczącego produkcji żywności. Cały budynek oparty jest o konstrukcję nośną, która znajduje się na zewnątrz. Taka budowa chłodni, czy budowa mroźni jest możliwa, dzięki użyciu znakomitego zabezpieczenia, jakim jest metoda ocynkowania ogniowego.

Montaż

Zajmujemy się montażem budynków przemysłowych na miejscu, pamiętając o przestrzeganiu wcześniejszych zapisów projektowych i harmonogramu. Dzięki temu, że nasze obiekty oparte są na elementach prefabrykowanych, jesteśmy w stanie wznosić je o każdej porze roku. Sama budowa jest o wiele szybsza, co sprawia, że inwestorzy mogą w krótkim czasie rozpocząć swoją działalność.

Zachęcamy Państwa gorąco do kontaktu z jednym z kilkunastu przedstawicieli handlowych firmy LLENTAB, który przekaże Państwu szczegółowe informacje na temat naszej oferty, a także zapozna z możliwościami realizacji Państwa indywidualnego zlecenia. Gwarantujemy najwyższy poziom obsługi Klienta, pełen profesjonalizm oraz atrakcyjne warunki współpracy. Zapraszamy.

Rodzaje hal stalowych

Przykłady wykorzystania hal dla przemysłu spożywczego

  • chłodnie

  • mroźnie

  • przetwórnie żywności

  • hale produkcyjne dla wielu typów produkcji

10000+
wybudowanych hal
50
lat doświadczenia
420+
pracowników
92
własnych projektantów

Dlaczego warto wybrać LLENTAB jako dostawcę hali dla przemysłu spożywczego lub innej hali?

LLENTAB jest jedną z nielicznych firm na rynku, która kontroluje cały proces dostarczania budynków stalowych od wstępnego szkicu pomysłu Klienta na papierze do produkcji i montażu hali. Dzięki temu może zagwarantować wysoką jakość na każdym etapie zamówienia.

Korzenie systemu hal stalowych LLENTAB znajdują się w Kungshamn, mieście w regionie Bohuslän na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Lokalny klimat ukształtował LLENTAB od czasu jego powstania w 1972 roku. Słońce świeci tutaj często i mocno. Gdy dochodzi jednak do zmiany pogody to pojawia się silny wiatr i deszcz. Dodając do tego słoną wodę stanie się jasne, że lokalny klimat stworzył wyzwanie, przed którym LLENTAB musiał stawić czoła.

System zawsze kładł nacisk na elastyczność i rozsądną cenę, dlatego jest to obecnie rozwiązanie również dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dowodem popularności tego systemu jest liczba zrealizowanych hal, która przekracza 10 000 w Europie i 2300 w Polsce

Hale stalowe w systemie LLENTAB można rozbudowywać, zmieniać ich układ lub przeznaczenie.
Można budować je w kilku etapach dostosowując do aktualnych warunków i potrzeb. Zmienimy układ hali czy też przeznaczenie Twojego obiektu jeśli zajdzie taka potrzeba.

System konstrukcji hal stalowych LLENTAB umożliwia również demontaż i montaż hali w innym miejscu.

Przykładem może tutaj być odporność korozyjna konstrukcji w budynkach, których elementy konstrukcyjne są stale narażone na warunki atmosferyczne, np. otwarte wiaty magazynowe czy chłodnie, gdzie konstrukcja nie jest osłonięta.
Oczywistym dla nas jest spełnianie wymogów norm obciążenia wiatrem i śniegiem w zależności od lokalizacji hali.

Ponad 400 pracowników, działających na siedmiu rynkach europejskich, dostarczyło w Europie hale o powierzchni ponad 12 000 000 m2.

Zbieranie stali do recyklingu jest doskonale zorganizowane, a duża część wyprodukowanej stali pochodzi ze stali odpadowej, co zmniejsza wpływ na środowisko.

LLENTAB nawiązuje współpracę z wiodącymi firmami w dziedzinie technik magazynowania, chłodnictwa, ochrony pożarowej, usług dotacyjnych, finansów, ubezpieczeń itp. Kooperacja ta ma na celu ułatwienie naszym Klientom działań podczas fazy przygotowania i realizacji projektu. Korzyściami tutaj mogą być oszczędność pieniędzy i czasu, mniejsza ilość dokumentów oraz wiele innych w zależności od możliwości partnera.