Jeden solidny dostawca od koncepcji przez projektowanie i produkcję po montaż

Dostarczamy więcej niż hale przemysłowe

>>Hale dla przemysłu spożywczego
Hale dla przemysłu spożywczego

Hale dla przemysłu spożywczego

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w budownictwie przemysłowym – wykonujemy m.in. budynki przemysłowe dla branży spożywczej. Współpracowaliśmy z przedsiębiorstwami produkcyjnymi i przetwórczymi o bardzo zróżnicowanych wymaganiach, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać potrzebom wszystkich naszych zleceniodawców. Nowoczesne zaplecze technologiczne oraz najwyższe standardy produkcji są gwarancją solidności przygotowanych konstrukcji stalowych oraz terminowej i rzetelnej realizacji zlecenia budowy. Stosowana przez nas w budownictwie przemysłowym zaawansowana technologia znajduje zastosowanie również przy wznoszeniu chłodni, mroźni i hal produkcyjnych dla wielu typów produkcji czy przetwórstwa żywności.

Wymogi techniczne

Hale przemysłowe dla produkcji żywności wymagają montażu płyt warstwowych zgodnie z wymogami zachowania czystości i warunków izolacji, dlatego w takim przypadku stosujemy płyty warstwowe z rdzeniem z poliuretanu lub z rdzeniem z wełny mineralnej (panele z rdzeniem z wełny mineralnej są naszej produkcji). Płyty warstwowe (o grubości 100-240 mm) w układzie poziomym montujemy bezpośrednio do ocynkowanego słupa konstrukcji nośnej, zaś płyty warstwowe montowane w układzie pionowym wymagają dodatkowej konstrukcji wsporczej.

Tego typu rozwiązanie konstrukcyjne znalazło zastosowanie między innymi przy realizacji inwestycji dla firmy Consorfrut. W Krakowie powstała chłodnia i sortownia owoców i warzyw o powierzchni 8.191 m2. Zastosowaliśmy tutaj płyty warstwowe montowane w układzie pionowym.

Zaś dla firmy Masmal zajmującej się produkcją masła i serów wybudowaliśmy w Grudziądzu stalową halę przemysłową o powierzchni 5.037 m2. Obudowa ścian i sufitu wykonana jest tutaj z płyt warstwowych spełniających wymogi systemu HACCP dotyczącego produkcji żywności. Konstrukcja nośna budynku znajduje się na zewnątrz co jest możliwe dzięki zastosowanemu doskonałemu zabezpieczeniu poszczególnych elementów obiektu metodą ocynkowania ogniowego.

Produkcja

W trakcie produkcji stosowane są specjalne domieszki i odpowiednio spreparowane dodatki do betonu, dzięki którym jesteśmy w stanie bardzo szybko osiągnąć pożądane parametry wytrzymałościowe. To z kolei przekłada się na możliwość o wiele szybszego dostarczenia prefabrykatów na budowę. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym jesteśmy w stanie produkować komponenty o dużej rozpiętości, nawet w granicach 40 metrów oraz o wadze ponad 100 ton.

Przewozimy wykonane elementy na teren budowy, korzystając z różnych środków transportu. Obsługujemy Klientów w całym kraju, nie ma dla nas lokalizacji, w których nie jesteśmy w stanie postawić naszych hal przemysłowych. Profesjonalny sprzęt, który mamy do dyspozycji, pozwala nam sprawnie zorganizować załadunek i wyładunek, niezależnie od gabarytów danej konstrukcji.

Montaż

Zajmujemy się montażem budynków przemysłowych na miejscu, pamiętając o przestrzeganiu wcześniejszych zapisów projektowych i harmonogramu. Dzięki temu, że nasze obiekty oparte są na elementach prefabrykowanych, jesteśmy w stanie wznosić je o każdej porze roku. Sama budowa jest o wiele szybsza, co sprawia, że inwestorzy mogą w krótkim czasie rozpocząć swoją działalność.

Zachęcamy Państwa gorąco do kontaktu z konsultantami firmy LLENTAB, dzięki którym będą Państwo mogli uzyskać szczegółowe informacje na temat naszej oferty, a także zapoznać się z możliwościami realizacji Państwa indywidualnego zlecenia. Gwarantujemy najwyższy poziom obsługi Klienta, pełen profesjonalizm oraz atrakcyjne warunki współpracy. Zapraszamy.

Przykłady wykorzystania hal dla przemysłu spożywczego

  • chłodnie

  • mroźnie

  • przetwórnie żywności

  • hale produkcyjne dla wielu typów produkcji

Hale dla innych branż
10000+
wybudowanych hal
46
lat doświadczenia
420+
pracowników
92
własnych projektantów

Dlaczego warto wybrać LLENTAB jako dostawcę hali dla przemysłu spożywczego lub innej hali?

LLENTAB jest jedną z nielicznych firm na rynku, która kontroluje cały proces dostarczania budynków stalowych od wstępnego szkicu pomysłu Klienta na papierze do produkcji i montażu hali. Dzięki temu może zagwarantować wysoką jakość na każdym etapie zamówienia.

Korzenie systemu hal stalowych LLENTAB znajdują się w Kungshamn, mieście w regionie Bohuslän na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Lokalny klimat ukształtował LLENTAB od czasu jego powstania w 1972 roku. Słońce świeci tutaj często i mocno. Gdy dochodzi jednak do zmiany pogody to pojawia się silny wiatr i deszcz. Dodając do tego słoną wodę stanie się jasne, że lokalny klimat stworzył wyzwanie, przed którym LLENTAB musiał stawić czoła.

System zawsze kładł nacisk na elastyczność i rozsądną cenę, dlatego jest to obecnie rozwiązanie również dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dowodem popularności tego systemu jest liczba zrealizowanych hal, która przekracza 10 000 w Europie i 1900 w Polsce

Hale stalowe w systemie LLENTAB można rozbudowywać, zmieniać ich układ lub przeznaczenie.
Można budować je w kilku etapach dostosowując do aktualnych warunków i potrzeb. Zmienimy układ hali czy też przeznaczenie Twojego obiektu jeśli zajdzie taka potrzeba.

System konstrukcji hal stalowych LLENTAB umożliwia również demontaż i montaż hali w innym miejscu.

Przykładem może tutaj być odporność korozyjna konstrukcji w budynkach, których elementy konstrukcyjne są stale narażone na warunki atmosferyczne, np. otwarte wiaty magazynowe czy chłodnie, gdzie konstrukcja nie jest osłonięta.
Oczywistym dla nas jest spełnianie wymogów norm obciążenia wiatrem i śniegiem w zależności od lokalizacji hali.

Ponad 400 pracowników, działających na siedmiu rynkach europejskich, dostarczyło w Europie hale o powierzchni ponad 12 000 000 m2.

Zbieranie stali do recyklingu jest doskonale zorganizowane, a duża część wyprodukowanej stali pochodzi ze stali odpadowej, co zmniejsza wpływ na środowisko.

LLENTAB nawiązuje współpracę z wiodącymi firmami w dziedzinie technik magazynowania, chłodnictwa, ochrony pożarowej, usług dotacyjnych, finansów, ubezpieczeń itp. Kooperacja ta ma na celu ułatwienie naszym Klientom działań podczas fazy przygotowania i realizacji projektu. Korzyściami tutaj mogą być oszczędność pieniędzy i czasu, mniejsza ilość dokumentów oraz wiele innych w zależności od możliwości partnera.

W celu usprawnienia kontaktu z Klientami stworzyliśmy w Polsce rozbudowaną sieć handlową. Posiadamy 14 biur handlowych w następujących miastach: Białystok, Gdańsk, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Stargard, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra.

Nasi handlowcy zaoferują takie rozwiązania, które znakomicie spełnią swoją rolę i będą zgodne z Państwa potrzebami i oczekiwaniami

Każdego naszego Klienta traktujemy indywidualnie. Finalny produkt to zawsze składowa pomysłów Klienta i naszego wieloletniego doświadczenia.
Do dyspozycji jest:

  • 9 typów obudowy dachu
  • 7 typów obudowy ścian
  • 14 kolorów standardowych
  • nieskończona ilość wariantów rozwiązań konstrukcyjnych
  • pełen wybór elementów wyposażenia wykończeniowego

Estetyka jest bardzo istotnym elementem nowoczesnego budownictwa. Wysokiej jakości materiały z jakich wykonane są obudowy hal pozwalają uzyskać oczekiwany efekt końcowy.

Dzięki ocynkowanej konstrukcji oferujemy Tobie wysokiej trwałości produkt.
W naszych fabrykach w Gdańsku i Kungshamn (w  Szwecji) produkujemy profile gięte na zimno z których powstaje konstrukcja nośna ocynkowanych hal.

Od 2011 roku nasze produkty posiadają znak CE. Deklarujemy tym samym, że przestrzegamy dyrektyw unijnych związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną środowiska i zdrowia.
Nasi inżynierowie na bieżąco kontrolują każde zlecenie pod względem zgodności z powyższymi wymogami.

Zalety hal stalowych LLENTAB

Przedstawiamy hale stalowe LLENTAB

Dlaczego klienci LLENTAB są usatysfakcjonowani i dlaczego wracają do nas wielokrotnie gdy pojawią się u nich potrzeby budowlane?

Potrafimy łączyć wymagania dotyczące jakości, warunków technicznych i cen. Uważnie słuchamy potrzeb naszych Klientów podczas standardowego, 10-etapowego procesu realizacji ich hali magazynowej – tj. od pierwszego spotkania do ostatecznego przekazania ukończonego budynku. Co więcej, przekazanie budynku nie jest końcem współpracy. Wszystkie projekty są przechowywane w naszej bazie danych na zawsze. Dzięki temu możemy szybko reagować, gdy klienci chcą na przykład docieplić halę lub ją rozbudować.

Naszym celem jest budowanie nie tylko dobrych długoterminowych relacji z Klientami, ale także prowadzenie przyjaznej dla środowiska produkcji i praktyk. Oprócz indywidualnego podejścia podstawą naszego sukcesu jest przemyślany, wydajny i elastyczny system budowlany. Jeśli interesują Cię szczegóły, zapoznaj się z naszymi informacjami technicznymi i filmami. Projektujemy wydajną konstrukcję hal dla przemysłu spożywczego. Jesteśmy w stanie skutecznie spełnić wszystkie wymagania Klientów.
Sprawdź opinie od kilkunastu zadowolonych Klientów!

Wideo z montażu magazynu i związana z nim opinia Klienta

The course of the construction of warehouse hall CZ0757

 „Od samego początku projektu, przez produkcję do końcowego montażu, projekt dosłownie przewyższył wszystkie nasze oczekiwania.

   Miłą niespodzianką dla nas było to, że ekipa montażowa byli w stanie i chciała pracować nawet w temperaturach znacznie poniżej zera. Przede wszystkim dzięki ich podejściu termin realizacji nie został odroczony, co było dla nas bardzo ważne, biorąc pod uwagę dalsze zobowiązania „.

Josef Vondráček, Budynek magazynowy CZ0757

Jeden system – wiele różnych hal do przemysłu spożywczego

Mamy dla Was coś więcej

Niezależnie kim jesteś - Inwestorem, Generalnym Wykonawcą czy Architektem - mamy dla Ciebie więcej niż tylko hale stalowe
Inwestorzy
Generalni wykonawcy
Architekci
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. Rozumiem