Projektowanie i budowa hal spożywczych

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w budownictwie przemysłowym, w związku z tym wykonujemy różnego rodzaju budynki przemysłowe wykorzystywane np. w branży spożywczej. Naszymi kontrahentami są firmy zajmujące się produkcją oraz przetwórstwem. Każda z nich ma inne wymagania i możliwości, a my jesteśmy w stanie sprostać potrzebom wszystkich naszych zleceniodawców. Innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz przestrzeganie najwyższych standardów produkcyjnych zapewniają o wytrzymałości tworzonych konstrukcji stalowych, a także mają wpływ na rzetelną realizację zlecenia budowy oraz jej terminowe oddanie. W budownictwie przemysłowym  stosujemy bardzo zaawansowane technologie. Znajdują one również zastosowanie, podczas stawiania chłodni, mroźni i hal produkcyjnych dla wielu typów produkcji czy przetwórstwa żywności.

Hale przemysłowe dla produkcji żywności – wymogi techniczne

Spełnienie norm z zakresu zachowania czystości oraz warunków izolacji podczas produkcji żywności wymaga, aby hale przemysłu spożywczego były zmontowane z płyt warstwowych. Z tego powodu stosujemy płyty warstwowe z rdzeniem z poliuretanu lub z rdzeniem z wełny mineralnej. Różnej grubości (od 100 do 240 mm) płyty warstwowe montowane są w układzie poziomym bezpośrednio do ocynkowanego słupa konstrukcji nośnej, zaś płyty warstwowe montowane w układzie pionowym wymagają dodatkowej konstrukcji wsporczej.

Taka budowa chłodni warzyw i owoców, która oparta była o nasze rozwiązania konstrukcyjne dedykowane dla przemysłu spożywczego odbyła się przy realizowaniu zlecenia dla przedsiębiorstwa Consorfrut. Budowa chłodni owoców i warzyw, a także sortowni o łącznej powierzchni 8.191 m2 miała miejsce w Krakowie. Zastosowane zostały tutaj płyty warstwowe zamontowane w układzie pionowym.

Z kolei wykonując zlecenie dla przedsiębiorstwa Masmal z Grudziądza, które specjalizuje się w produkcji serów oraz masła, wybudowaliśmy przemysłową halę ze stali o powierzchni 5.037 m2. Obudowa ścian i sufitu wykonana jest tutaj z płyt warstwowych spełniających wymogi systemu HACCP dotyczącego produkcji żywności. Cały budynek oparty jest o konstrukcję nośną, która znajduje się na zewnątrz. Taka budowa chłodni, czy budowa mroźni jest możliwa, dzięki użyciu znakomitego zabezpieczenia, jakim jest metoda ocynkowania ogniowego.

Montaż

Zajmujemy się montażem budynków przemysłowych na miejscu, pamiętając o przestrzeganiu wcześniejszych zapisów projektowych i harmonogramu. Dzięki temu, że nasze obiekty oparte są na elementach prefabrykowanych, jesteśmy w stanie wznosić je o każdej porze roku. Sama budowa jest o wiele szybsza, co sprawia, że inwestorzy mogą w krótkim czasie rozpocząć swoją działalność.

Zachęcamy Państwa gorąco do kontaktu z jednym z kilkunastu przedstawicieli handlowych firmy LLENTAB, który przekaże Państwu szczegółowe informacje na temat naszej oferty, a także zapozna z możliwościami realizacji Państwa indywidualnego zlecenia. Gwarantujemy najwyższy poziom obsługi Klienta, pełen profesjonalizm oraz atrakcyjne warunki współpracy. Zapraszamy.

Rodzaje hal stalowych

Przykłady wykorzystania hal dla przemysłu spożywczego

  • chłodnie

  • mroźnie

  • przetwórnie żywności

  • hale produkcyjne dla wielu typów produkcji

10000+
wybudowanych hal
50
lat doświadczenia
420+
pracowników
92
własnych projektantów

Dlaczego warto wybrać LLENTAB jako dostawcę hali dla przemysłu spożywczego lub innej hali?

LLENTAB jest jedną z nielicznych firm na rynku, która kontroluje cały proces dostarczania budynków stalowych od wstępnego szkicu pomysłu Klienta na papierze do produkcji i montażu hali. Dzięki temu może zagwarantować wysoką jakość na każdym etapie zamówienia.

Korzenie systemu hal stalowych LLENTAB znajdują się w Kungshamn, mieście w regionie Bohuslän na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Lokalny klimat ukształtował LLENTAB od czasu jego powstania w 1972 roku. Słońce świeci tutaj często i mocno. Gdy dochodzi jednak do zmiany pogody to pojawia się silny wiatr i deszcz. Dodając do tego słoną wodę stanie się jasne, że lokalny klimat stworzył wyzwanie, przed którym LLENTAB musiał stawić czoła.

System zawsze kładł nacisk na elastyczność i rozsądną cenę, dlatego jest to obecnie rozwiązanie również dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dowodem popularności tego systemu jest liczba zrealizowanych hal, która przekracza 10 000 w Europie i 2400 w Polsce

Hale stalowe w systemie LLENTAB można rozbudowywać, zmieniać ich układ lub przeznaczenie.
Można budować je w kilku etapach dostosowując do aktualnych warunków i potrzeb. Zmienimy układ hali czy też przeznaczenie Twojego obiektu jeśli zajdzie taka potrzeba.

System konstrukcji hal stalowych LLENTAB umożliwia również demontaż i montaż hali w innym miejscu.

Przykładem może tutaj być odporność korozyjna konstrukcji w budynkach, których elementy konstrukcyjne są stale narażone na warunki atmosferyczne, np. otwarte wiaty magazynowe czy chłodnie, gdzie konstrukcja nie jest osłonięta.
Oczywistym dla nas jest spełnianie wymogów norm obciążenia wiatrem i śniegiem w zależności od lokalizacji hali.

Ponad 400 pracowników, działających na siedmiu rynkach europejskich, dostarczyło w Europie hale o powierzchni ponad 12 000 000 m2.

Zbieranie stali do recyklingu jest doskonale zorganizowane, a duża część wyprodukowanej stali pochodzi ze stali odpadowej, co zmniejsza wpływ na środowisko.

LLENTAB nawiązuje współpracę z wiodącymi firmami w dziedzinie technik magazynowania, chłodnictwa, ochrony pożarowej, usług dotacyjnych, finansów, ubezpieczeń itp. Kooperacja ta ma na celu ułatwienie naszym Klientom działań podczas fazy przygotowania i realizacji projektu. Korzyściami tutaj mogą być oszczędność pieniędzy i czasu, mniejsza ilość dokumentów oraz wiele innych w zależności od możliwości partnera.

W celu usprawnienia kontaktu z Klientami stworzyliśmy w Polsce rozbudowaną sieć handlową. Posiadamy 14 biur handlowych w następujących miastach: Białystok, Gdańsk, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Stargard, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra.

Nasi handlowcy zaoferują takie rozwiązania, które znakomicie spełnią swoją rolę i będą zgodne z Państwa potrzebami i oczekiwaniami

Każdego naszego Klienta traktujemy indywidualnie. Finalny produkt to zawsze składowa pomysłów Klienta i naszego wieloletniego doświadczenia.
Do dyspozycji jest:

  • 9 typów obudowy dachu
  • 7 typów obudowy ścian
  • 14 kolorów standardowych
  • nieskończona ilość wariantów rozwiązań konstrukcyjnych
  • pełen wybór elementów wyposażenia wykończeniowego

Estetyka jest bardzo istotnym elementem nowoczesnego budownictwa. Wysokiej jakości materiały z jakich wykonane są obudowy hal pozwalają uzyskać oczekiwany efekt końcowy.

Dzięki ocynkowanej konstrukcji oferujemy Tobie wysokiej trwałości produkt.
W naszych fabrykach w Gdańsku i Kungshamn (w  Szwecji) produkujemy profile gięte na zimno z których powstaje konstrukcja nośna ocynkowanych hal.

Od 2011 roku nasze produkty posiadają znak CE. Deklarujemy tym samym, że przestrzegamy dyrektyw unijnych związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną środowiska i zdrowia.
Nasi inżynierowie na bieżąco kontrolują każde zlecenie pod względem zgodności z powyższymi wymogami.

Zalety hal stalowych LLENTAB

Hale stalowe LLENTAB

Dlaczego klienci LLENTAB są usatysfakcjonowani i dlaczego wracają do nas wielokrotnie gdy pojawią się u nich potrzeby budowlane?

Potrafimy łączyć wymagania dotyczące jakości, warunków technicznych i cen. Uważnie słuchamy potrzeb naszych Klientów podczas standardowego, 10-etapowego procesu realizacji ich hali magazynowej – tj. od pierwszego spotkania do ostatecznego przekazania ukończonego budynku. Co więcej, przekazanie budynku nie jest końcem współpracy. Wszystkie projekty są przechowywane w naszej bazie danych na zawsze. Dzięki temu możemy szybko reagować, gdy klienci chcą na przykład docieplić halę lub ją rozbudować.

Naszym celem jest budowanie nie tylko dobrych długoterminowych relacji z Klientami, ale także prowadzenie przyjaznej dla środowiska produkcji i praktyk. Oprócz indywidualnego podejścia podstawą naszego sukcesu jest przemyślany, wydajny i elastyczny system budowlany. Jeśli interesują Cię szczegóły, zapoznaj się z naszymi informacjami technicznymi i filmami. Projektujemy wydajną konstrukcję hal dla przemysłu spożywczego. Jesteśmy w stanie skutecznie spełnić wszystkie wymagania Klientów.
Sprawdź opinie od kilkunastu zadowolonych Klientów!

Wideo z montażu magazynu i związana z nim opinia Klienta

The course of the construction of warehouse hall CZ0757

 „Od samego początku projektu, przez produkcję do końcowego montażu, projekt dosłownie przewyższył wszystkie nasze oczekiwania.

   Miłą niespodzianką dla nas było to, że ekipa montażowa byli w stanie i chciała pracować nawet w temperaturach znacznie poniżej zera. Przede wszystkim dzięki ich podejściu termin realizacji nie został odroczony, co było dla nas bardzo ważne, biorąc pod uwagę dalsze zobowiązania „.

Josef Vondráček, Budynek magazynowy CZ0757

Jeden system – wiele różnych hal do przemysłu spożywczego

Mamy dla Was coś więcej

Niezależnie kim jesteś - Inwestorem, Generalnym Wykonawcą czy Architektem - mamy dla Ciebie więcej niż tylko hale stalowe