W październiku rozpoczęliśmy budowę czterech hal. Wszystkie prowadzimy dla naszych stałych Klientów. Dla Spawstal stawiamy już siódmy obiekt. Montujemy sortownię odpadów, magazyn i salon sprzedaży, magazyn palet i halę produkcyjną. Dwa projekty to rozbudowa wcześniej postawionych budynków.
Jak w przypadku wszystkich hal LLENTAB rozwiązania konstrukcyjne, typy obudów dachów i ścian oraz elementy wyposażenia wykończeniowego zostały precyzyjnie dopasowane do potrzeb i wymagań Klientów.
Poniżej krótka charakterystyka rozpoczętych inwestycji.

PL006419 EKO-MYŚL 2

Firma EKO-MYŚL” Sp. z o.o. powstała w 1999 roku. Na początku głównym polem jej działania było zarządzanie składowiskiem odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne. Z czasem Spółka rozszerzyła działalność o zbiórkę odpadów komunalnych oraz przemysłowych oraz o sortowanie i mechaniczno-biologiczne przetwarzanie.
W miejscowości Dalsze (woj. zachodniopomorskie) rozpoczęliśmy budowę sortowni odpadów komunalnych.
Będzie miała wymiary 29.8 x 41.6 x 11.0 m (szerokość x długość x wysokość). Dach nachylony będzie pod kątem 7°. Dostarczymy i zmontujemy ramy konstrukcji hali głównej typu S7HR, rygle ścienne i płatwie dachowe oraz podkonstrukcje pod bramy i otwory przejazdowe.
To drugi projekt realizowany przez nas dla tego Klienta. Po zakończeniu tej budowy nasze hale zajmą powierzchnię 3608 m2.

PL006424 KMK AGRO 3

KMK Agro zajmuje się sprzedażą i serwisem maszyn i urządzeń rolniczych. Oferuje nowe maszyny i sprzęt używany. W ofercie ma także bogaty asortyment maszyn komunalnych i kosiarek ogrodowych.
Magazyn i salon sprzedaży maszyn rolniczych stawiamy w miejscowości Brodowo (woj. wielkopolskie).
Dach, nachylony pod kątem 7° wykonamy w typie 5 izolacji z wełną szklaną o grubości 270 mm. Ściany w typie 6 izolacji ocieplimy pianką PIR 120 mm. To rozbudowa hali po obu jej końcach. Przygotowana konstrukcja umożliwi montaż suwnicy.
Wcześniej postawiliśmy dla KMK Agro magazyn maszyn i urządzeń rolniczych oraz halę produkcyjno-magazynową. Wszystkie trzy zajmą łączną powierzchnię 2189 m2.

PL006524 SIGRO 2

SIGRO to rodzinny zakład zajmujący się produkcją drewna klejonego o bardzo wysokiej jakości. Główny zakres działalności Firmy stanowi produkcja kantówki okiennej, drzwiowej i innych drewnianych elementów klejonych, które wytwarzane są ze świerka, sosny, dębu, jodły i modrzewia. Swoje wyroby Spółka dedykuje przede wszystkim hurtowniom drewna oraz fabrykom okien i drzwi.
Magazyn palet stawiamy w Dąbrowie Górniczej. Dach w typie SPH izolacji nachylony będzie pod katem 4°.  Ściany wykonamy w typie 0 izolacji.
Dla SIGRO realizujemy drugi projekt. Po zakończeniu budowy magazynu hale LLENTAB zajmą powierzchnię 2336 m2.

PL006340 SPAWSTAL 7

Przedsiębiorstwo Spawstal Sp. z o.o. funkcjonuje na rynku od 1993 roku. Swoją działalność rozpoczynało od produkcji galanterii żeliwnej do ogrodów. Od 1997 roku spawa konstrukcje stalowe różnego typu – dachy i ściany autobusów, korpusy pieców na pelet, podzespoły maszyn do obróbki drewna, wkłady kominkowe, kontenery do odpadów wtórnych czy rolki używane w parkach linowych.
Hala, w której niedługo rozpocznie się produkcja konstrukcji spawanych, powstanie w Środzie Wielkopolskiej.
To rozbudowa hali po obu jej końcach. Dach, w typie 5 izolacji, docieplimy wełną szklaną o grubości 270 mm. Będzie nachylony pod kątem 7°. Do izolacji ścian w typie 3 wykorzystamy wełnę szklaną 240 mm. Konstrukcję przygotowaliśmy do montażu suwnicy 5 t. Część ścian postawimy w systemie żelbetowym. Na nich oparty będzie fragment konstrukcji dachu. Wzmocnimy płatwie dachowe na wcześniej postawionej hali. Zdemontujemy ścianę szczytową z hali PL1735. Zamontujemy izolowane koryto odwadniające o długości 17 m.
To nasza siódma hala produkcyjna montowana dla Spawstal. 3817 m2 to powierzchnia hal LLENTAB postawionych na terenie Firmy w Środzie Wielkopolskiej.