Inwestorom, którzy zdecydują się powierzyć nam projekt hali produkcyjnej zapewniamy rozwiązania bezpieczne oraz umożliwiające dalszy rozwój Firm. Posiadamy odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie w projektowaniu, produkcji i montażu stalowych budynków.
Specjalizujemy się w dostarczaniu najlepszych rozwiązań dla naszych Klientów, które z powodzeniem spełniają wszystkie obowiązujące normy. Obszarem naszych działań są hale produkcyjne przeznaczone dla różnych gałęzi przemysłu. Oferujemy nie tylko projekty oraz budowy hal dla przemysłu lekkiego, ale także rozwiązania dla wymagającej branży spożywczej i przemysłu ciężkiego.
Wyróżnia nas duża elastyczność technologii, dzięki której możemy zrealizować nawet najbardziej zaawansowane i wymagające projekty.
Realizujemy hale produkcyjne z suwnicą z transportem podpartym, czyli takim, w którym deski podsuwnicowe oparte są na słupach oraz z suwnicą z transportem podwieszanym, gdzie belki podwieszone są na konstrukcji dachu.

Zapraszamy do zapoznania się z opisem hal produkcyjnych wybudowanych w kwietniu.

PL006333 MODEL-ART 11

MODEL-ART Sp. z o.o. współpracuje z największymi stoczniami w Polsce i Europie, dla których produkuje modele i formy oraz jest podwykonawcą elementów laminatowych, a także gotowych łodzi.

Produkcja jachtów rozpocznie się wkrótce w Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskie) w kompleksie nowych hal składającym się z hali głównej i dobudówki o łącznej powierzchni 2918 m2.
Hala ma wymiary 24.6×98.2×8.7 m (szerokość x długość x wysokość), dobudówka zajmuje powierzchnię 503 m2.

Historia LLENTAB sięga Kungshamn, miasta w regionie Bohuslän na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Lokalny klimat ukształtował LLENTAB od czasu jego powstania w 1972 roku. Słońce świeci tam często i mocno. Przy zmianie pogody pojawia się silny wiatr i deszcz. Gdy dodamy do tego słoną wodę, staje się jasne, że lokalny klimat stworzył wyzwanie, któremu LLENTAB musiał stawić czoła. Nasze hale testowane były w najtrudniejszych warunkach i świetnie sobie z nimi poradziły. Zawsze łączymy warunki środowiska z wymaganiami stawianymi oferowanym przez nas budynkom. Spełniamy wymogi norm obciążenia wiatrem i śniegiem.

Dla hali PL006333 przyjęliśmy obciążenia śniegiem dla strefy 3, wiatrem dla strefy 1 i technologiczne 0.4 kN/m2.
Hale zmontowaliśmy na przygotowanym zgodnie z naszymi wytycznymi fundamencie betonowym.
Konstrukcję nośną stanowią poprzeczne ramy stalowe z ryglem stalowym kratowym dwuspadowym. Ramy połączone są przegubowo ze słupem żelbetowym. Konstrukcję przygotowaliśmy do montażu dwóch suwnic o udźwigu do 6.4 tony i suwnicy o udźwigu do 3 ton.
Użyte materiały spełniają wymogi dla budynków o klasie odporności ogniowej E.

Kąt nachylenia dachu w typie 5 izolacji wynosi 7˚.  Jego zewnętrzną stronę pokryliśmy blachą trapezową TP46 ocynkowaną na gorąco i lakierowaną. Blacha ma grubość 0.63 mm. Zamocowaliśmy ją przy pomocy blachowkrętów ze stali nierdzewnej z podkładkami samowulkanizującymi. Do izolacji użyliśmy wełny szklanej o grubości 270 mm zapewniając temperaturę wewnątrz powyżej 16°C. Pomiędzy wełną a blachą sufitową znajduje się folia paroszczelna. Izolacja wentylowana jest poprzez kalenicę.
Sufit wyłożyliśmy ocynkowaną na gorąco, białoszarą LL9002 blachą trapezową TP46.

Ściany w typie 3 izolacji wykonaliśmy z blachy stalowej trapezowej VP45. Ociepliliśmy je wełną szklaną 240 mm. Od wewnątrz położyliśmy folię paroszczelną. Od zewnątrz izolacja jest wentylowana. Ściany wewnętrzne wykonaliśmy z ocynkowanej na gorąco, białoszarej LL9002 blachy IP18 o grubości 0.5 mm. Do montażu użyliśmy blachowkrętów ocynkowanych ogniowo. Od wewnątrz słupy hali są widoczne.

W hali zamontowaliśmy drzwi pełne aluminiowe, pięć przeszklonych bram, okna i doświetla dachowe.
Wyposażenie dodatkowe stanowi drabina aluminiowa i systemowy uchwyt asekuracyjny. Po obu stronach hali wiszą rynny i rury spustowe w kolorze szarym stalowym LL7011.
W dobudówce znajduje się kotłownia i pomieszczenia techniczne. Wstawiliśmy tam sześcioro drzwi, trzy bramy i doświetla dachowe. Postawiliśmy dwie ściany działowe z płyty warstwowej z rdzeniem z wełny mineralnej.
W systemowy uchwyt asekuracyjny służący do przypinania lin zabezpieczających przed upadkiem z dachu wyposażyliśmy zarówno halę główna, jak i dobudówkę.

Dachy mają kolor srebrny aluminiowy LL9006. Ściany zewnętrzne mają różne kolory: szary stalowy LL7011, srebrny ciemny LL9007 i srebrny aluminiowy LL9006.

To nasza jedenasta wspólna realizacja. LLENTAB wybudował już dla tego Klienta hale produkcyjne oraz dwa magazyny podzespołów do produkcji jachtów. Łączna powierzchnia postawionych przez nas dla MODEL-ART obiektów wynosi 18542 m2.

PL006333_MODEL-ART 11
PL006333 MODEL-ART 11

PL006614 4 ECO

Firma 4 ECO SP. Z O.O. oferuje ekologiczne rozwiązania: fotowoltaikę, pompy ciepła, termoizolacje oraz systemy klimatyzacyjne. Spółka posiada 49 oddziałów i 80 ekip montażowych.

Produkcja systemów odnawialnych źródeł energii rozpocznie się niedługo w hali o wymiarach 20.0×45.0x5.8 m (szerokość x długość x wysokość). Postawiliśmy ją w Kielcach.
Przyjęliśmy odpowiednie do warunków środowiska obciążenia wiatrem i śniegiem. Założyliśmy obciążenia technologiczne 0.3 kN/m2.
Dzięki ocynkowanej konstrukcji oferujemy wysokiej trwałości produkt. W naszych fabrykach w Gdańsku i Kungshamn (w Szwecji) produkujemy profile gięte na zimno, z których powstaje konstrukcja nośna ocynkowanych hal. Stosujemy blachy ocynkowane ogniowo.
Dla profili 4 mm i grubszych stosuje się warstwę ochrony antykorozyjnej ZM-310 lub Z-450 g/m2, dla profili o grubości 3 mm obustronna grubość warstwy cynku wynosi 450 g/m2, a dla profili cieńszych – 275 g/m2.

Zewnętrzną stronę szarego dachu w typie SPH izolacji pokryliśmy membraną z folii PVC Protan o grubości 1.5 mm mocowaną mechanicznie łącznikiem teleskopowym z wkrętem i zgrzewaną na zakładach. Do ocieplenia wykorzystaliśmy piankę PIR o grubości 150 mm. Temperatury w hali przekroczą 16°C. Pomiędzy pianką a blacha sufitową położyliśmy folię paroszczelną. Sufit wyłożyliśmy ocynkowaną blachą stalową wysoko profilowaną.

Ściany w typie 7 izolacji wykonane zostały z płyty warstwowej z izolacją z pianki PIR o grubości 120 mm. Płytę zamocowaliśmy w układzie poziomym przy pomocy ocynkowanych wkrętów samowiercących. Od wewnątrz słupy hali są widoczne. Na łączeniach czołowych płyt wykonaliśmy obróbki z blachy płaskiej.
Ściany zewnętrzne mają kolor srebrny ciemny 9007, wewnętrzne są białoszare 9002.

Pasmo z konsolą z zaczepem dla osobistego zabezpieczenia przy prowadzeniu prac z powierzchni dachu doświetli halę. Wstawiliśmy pełne drzwi i bramy podnoszone elektrycznie.
Daszki w kolorze srebrnym ciemnym 9007 na ścianach długich zamontowaliśmy z dwóch stron obiektu. Powiesiliśmy drabinę aluminiową. Rynny i rury spustowe w kolorze daszków i ścian zewnętrznych zamocowane z obu stron hali odprowadzą wodę z dachu.

PL006614 4ECO Produkcja systemow odnawialnych zrodeł energii_

Nasze hale produkcyjne tworzymy z elementów prefabrykowanych, co oznacza, że czas ich budowy jest bardzo krótki, a ceny niższe niż w przypadku budowy z innych materiałów. Oferowane przez nas konstrukcje są nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim estetyczne i tworzą spójną całość zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Każda hala produkcyjna jest zaprojektowana w taki sposób, by bez problemów móc rozbudować ją w przyszłości.

Wybudowaliśmy już ponad 3000 hal produkcyjnych w Europie, dzięki czemu posiadamy doświadczenie, które pozwala nam tworzyć najlepsze rozwiązania.