PL4872 BM Projekt (odbiór 21.12.2019 r)

Kolejną ukończoną w grudniu halą w systemie LLENTAB realizowaliśmy na podstawie projektu o numerze PL4872, którego Inwestorem jest producent granulatów EPDM do sztucznych nawierzchni, firma Unirubber, zaś Głównym Wykonawcą grupa BM Projekt.

Budowa hali produkcyjnej została zlokalizowana w Zielonce w województwie dolnośląskim. Hala stalowa ma wymiary 16,0 x 24,8 m i jest wysoka na 6,0 m. Powierzchnia głównej hali wynosi 397 m2. Na styku z sąsiednią halą wysoką na 15 m wybudowany został łącznik o wymiarach 7,8 x 6,2 m oraz o wysokości 3,2 m, dając dodatkową powierzchnię 48 m2.

Inwestor przygotował betonowy fundament wedle naszych wytycznych. Osadzenie kotew filarów odbyło się za pomocą wklejanych śrub. Wysoki na 25 cm betonowy cokół pod obudową wokół hali także został wykonany przez firmę zewnętrzną.

Konstrukcję hali stalowej stanowią poprzeczne ramy stalowe z ryglem stalowym kratowym dwuspadowym o nachyleniu pasa górnego wynoszącym 4° i poziomym pasie dolnym. Słupy ram zostały połączone węzłami sztywnymi z ryglem i przegubowo z fundamentem.

Elementy konstrukcyjne hali wykonaliśmy ze stali ocynkowanej na gorąco (tzw. ocynk hutniczy). Dzięki zastosowanej warstwie powłoce cynkowej określa się żywotność naszych hal na minimum 80 lat. Dodatkowo, użyte materiały zapewniają hali odporność ogniową klasy E.

Ściany hali produkcyjnej stanowią płyty warstwowe wypełnione 100 milimetrową warstwą pianki PIR z okładzinami z blachy stalowej ocynkowanej na gorąco i zabezpieczonej lakierem poliestrowym. Płytę warstwową zamocowano w układzie poziomym przy pomocy ocynkowanych wkrętów samowiercących.

Halę wyposażono w białe okna PVC – dwa o wymiarze 1,4 x 1,2 m i jedno o wymiarze 1,0 na 1,2 m. Zamontowano również trzy pary aluminiowych drzwi pełnych o wymiarach 0,9 na 2,1 m wypełnionych izolowanym panelem z blachy aluminiowej. Wyposażone są one w dwa zamki, klamkę i samozamykacz. Hala stalowa wyposażona jest też w bramy firmy Hormann. Wszystkie stalowe elementy bram ocynkowano ogniowo. Mają one wymiary 3,0 x 4,0 m oraz 2,6 x 2,4 m.

Dach z zewnątrz pokryty jest blachą trapezową również ocynkowaną na gorąco i zabezpieczoną lakierem poliestrowym. Wysokość jej profilu to 46/18 mm, a grubość blachy to 0,63 mm. Mocują ją blachowkręty z podkładami samowulkanizującymi. Izolację cieplną zapewnia wełna szklana o grubości 250 mm. Do tego pomiędzy blachą a wełną jest folia dająca izolację paroszczelną. Izolacja wentyluje się przez kalenicę.

Budowa hali produkcyjnej obejmuje także jej odpowiednie oświetlenie światłem naturalnym. Zapewniają to pasma świetlne firmy Essmann. Wykonane są one z sześciokomorowej płyty poliwęglanowej o grubości 16 mm. Konsola do pasma świetlnego wyposażona jest w zaczep dla osobistego zabezpieczenia przy prowadzeniu prac montażowych i konserwacyjnych na dachu.

Hala wyposażona jest w aluminiową drabinę zamontowana od poziomu dwóch metrów powyżej poziomu posadzki hali. Wodę z dachu odprowadza system rynien i rur spustowych z blachy stalowej ocynkowanej, mieszczących się po obu stronach hali.