Mimo że nie widać tego na pierwszy rzut oka to nazwa europejskiego producenta hal stalowych ma swoje dokładne znaczenie – wystarczy spojrzeć na Leif Lindblad (imię i nazwisko założyciela) oraz Entreprenad (konstrukcja) AB (spółka akcyjna). Spółka została zarejestrowana w Szwecji w 1972 roku a obecnie jako LLENTAB Group urosła do miana lidera w branży konstrukcji stalowych na rynku szwedzkim oraz odgrywa stale rosnącą rolę na rynku europejskim.

Od firmy budowlanej do producenta hal stalowych

Leif Lindblad początkowo zakładał swoją działalność jako tradycyjną firmę budowlaną. Zaczęło jednak spływać do niego coraz więcej zamówień na budynki pokryte blachą. Wraz ze współpracownikami podjął się przeprowadzenia badań odpowiednich struktur i w rezultacie doprowadziło to do powstania pierwszej hali LLENTAB wybudowanej w 1977 roku. Pierwsze wersje hal LLENTAB były wykonane z aluminium, miały kształt łukowy i służyły jako garaże i magazyny. W tym czasie siedziba firmy została przeniesiona do Kungshamn w regionie Bohuslän na zachodnim wybrzeżu Szwecji, gdzie po dziś dzień produkowane są hale stalowe. Poczętek lat 80-tych wiązał się z rozwojem i pojawiły się budynki stalowe o tradycyjnych kształtach – dwuspadowy dach na prostopadłościennym budynku. Ogromne zdolności adaptacyjne oferowane przez system LLENTAB otworzyła drzwi do nowych, znacznie większych rynków.

Původní oblouková hala LLENTAB.

Silna i stabilna firma działająca w kilku krajach europejskich

Koncepcja LLENTAB kontynuowana była na nowych rynkach, a ze względu na jakość i wydajność procesu produkcyjnego generowała dalszy popyt. W 1987 r LLENTAB otworzył swój pierwszy oddział poza Szwecją w Bergen w Norwegii. Za nimi podążały oddziały w Polsce, Czechach, na Ukrainie i Słowacji. W ostatnich latach Grupa LLENTAB kontynuowała wzrost bez utraty własnej wypłacalności. Firma stale się rozwija i inwestuje w nowe technologie. Dowodem na to jest fabryka w Polsce w Gdańsku, gdzie produkowane są główne elementy konstrukcyjne hal oraz linia produkująca płyty warstwowych w Kungshamn w Szwecji. Wsparciem jest również stabilny i mocny akcjonariusz – obecnie firma jest w całości własnością Nordstjernan AB rodzinnej szwedzkiej firmy inwestycyjnej której koncepcja biznesowa polega na rozwijaniu działalności poprzez aktywną własność oraz na tworzeniu dobrego długoterminowego wzrostu wartości. Ta struktura własności zapewnia silną wiarygodność, pewność finansową i stabilność, co gwarantuje całej Grupie dobrą pozycję do solidnego rozwoju zarówno w perspektywie krótko- jak i długoterminowej.

LLENTAB od ponad 25 lat buduje hale stalowe w Polsce

LLENTABHALLEN Sp. z o.o. powstała w 1992 roku i przez cały czas budowała ponad 1800 hal – od prostszych po złożone, od pojedynczych hal po ogromne kompleksy. System hal LLENTAB charakteryzuje się: elastycznością, krótkimi czasami produkcji i montażu, trwałością (ocynkowana konstrukcja nośna), oraz łatwością modyfikacji sytemu (np. rozbudowa, zmiana układu).

Oprócz centrali znajdującej się w Gdańsku firma posiada trzynaście biur sprzedaży w całej Polsce. W Gdańsku znajduje się fabryka (z całkowicie zautomatyzowaną linią produkcyjną konstrukcji), dział projektowania, księgowość oraz administracja. Hale montowane są przez nasze, wyspecjalizowane ekipy montażowe.

Ale to nie ma znaczenia, czy Twoim partnerem jest projektant, inżynier budowy czy przedstawiciel handlowy – elastyczność, niezawodność, kompleksowa obsługa, wsparcie i doradztwo techniczne oraz wysoka jakość i sprawdzony system to cały LLENTAB.

Siedziba LLENTABHALLEN Sp. z o.o w Gdańsku