Hale stalowe mają wiele zalet, których nie posiadają budynki wzniesione tradycyjnymi metodami. Jedną z nich jest modułowa konstrukcja. Pozwala ona nie tylko na szybszą realizację inwestycji, ale także umożliwia sprawne rozbudowanie hali w przyszłości. Modyfikacja będzie tańsza i łatwiejsza niż w przypadku hali murowanych, a to wartość nie do przecenienia w dzisiejszych dynamicznych czasach.

Rozbudowa hali stalowej – bądź gotowy na przyszłość

Przystępując do wznoszenia hali, zazwyczaj mamy co do niej określone plany. Wiemy, do czego będzie służyć, jakie mamy oczekiwania w stosunku do funkcjonalności budynku i ile powierzchni jest nam potrzebne. Często bywa jednak tak, że już na etapie projektu przewidujemy, że nasz biznes w przyszłości się rozwinie i będzie wymagał większej przestrzeni. Czy oznacza to, że już w początkowej fazie rozwoju przedsiębiorstwa należy postawić większą halę i ponosić koszty utrzymania za dużego obiektu? Niekoniecznie! Jeśli zdecydujesz się na konstrukcję stalową, możesz założyć w projekcie możliwość rozbudowy i dokonać jej dopiero wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Doświadczeni producenci hal stalowych z pewnością doradzą Ci, jak zrobić to najlepiej – dobiorą odpowiednie ramy stalowe i fundamenty. W ten sposób będziesz gotowy na to, co nadejdzie i już na samym początku działalności zoptymalizujesz koszty przyszłych modyfikacji.

Nieprzewidziane zmiany – konstrukcja stalowa też je udźwignie

Świat zmienia się bardzo szybko, nie zawsze jesteśmy więc w stanie przewidzieć, co przyniesie jutro. W przypadku konstrukcji stalowych to jednak żaden problem! Zaplanowanie potencjalnej rozbudowy już na etapie wznoszenia hali stalowej ułatwia późniejsze wprowadzanie w niej zmian. Modyfikacja konstrukcji stalowej jest jednak możliwa nawet wtedy, gdy nie przewiduje jej początkowy projekt – nadal zresztą będzie o wiele łatwiejsza i tańsza niż podobna zmiana w budynkach murowanych. Wystarczy pamiętać o kilku istotnych kwestiach, np. dodatkowych obciążeniach na istniejący już budynek i w sposób przemyślany wprowadzić zmiany, by rozbudowa przebiegła bezproblemowo, a powiększona hala stalowa służyła Ci przez długie lata.

Powiększenie hali – w jaki sposób można zwiększyć powierzchnię konstrukcji stalowej?

Wydłużenie linii produkcyjnej, a może konieczność uzyskania dodatkowej przestrzeni do składowania towarów? Powody, dla których halę stalową trzeba powiększyć są różne i to właśnie do nich powinien być dostosowany projekt rozbudowy. W zależności od potrzeb można dostawić kolejne ramy stalowe i wydłużyć halę lub dobudować nawy i poszerzyć budynek. Oba rozwiązania są zazwyczaj łatwe do wdrożenia, warto jednak skorzystać z pomocy doświadczonych projektantów, szczególnie jeśli rozbudowa nie została zaplanowana na etapie powstawania hali. To oni zadbają, by nie przekroczyć dopuszczalnych obciążeń (w tym obciążeń ogniowych) istniejącej konstrukcji. Podpowiedzą, co zrobić, jeśli nie można zwiększyć strefy pożarowej i zajmą się innymi ewentualnymi przeszkodami. Najlepsi producenci hal stalowych z pewnością pomogą Ci znaleźć optymalne rozwiązania nawet najbardziej skomplikowanych kwestii.

Producent hal stalowych – czy każdy oferuje możliwość rozbudowy?

Każdy producent hal stalowych zapewni Cię, że postawiony przez niego budynek będzie można w przyszłości rozbudować – to cecha wspólna wszystkich konstrukcji stalowych. Jednak nie każda firma będzie w takim samym stopniu służyć Ci pomocą, gdy moment ten nadejdzie. Właśnie dlatego warto od początku podjąć współpracę z rzetelnym partnerem – takim, który wysłucha Cię i oceni, czy należy już na etapie pierwszego projektu myśleć o ewentualnej przyszłej rozbudowie hali stalowej. Wesprze Cię, jeśli taka potrzeba pojawi się niespodziewanie. Będzie miał łatwy dostęp do wyjściowego projektu stalowej konstrukcji i szybko oraz elastycznie zareaguje na konieczność jego modyfikacji. Słowem: zdecyduj się na producenta, który kompleksowo zajmie się Twoją inwestycją – teraz i w przyszłości.

Inne modyfikacje hali stalowej – co jeszcze można zmienić później?

Często potrzeba modyfikacji hali nie ogranicza się jedynie do konieczności jej rozbudowy. Na szczęście zwiększenie powierzchni to nie jedyna zmiana, jaką można wprowadzić w konstrukcji stalowej. Zobacz, jakie jeszcze możliwości daje hala stalowa!

  • Zmiana przeznaczenia budynku

Nagła zmiana charakteru działalności? Hala stalowa świetnie sprawdza się w dzisiejszych płynnych czasach. Z pomocą doświadczonych projektantów można ją łatwo przerobić i dopasować do nowych potrzeb.

  • Docieplenie hali lub inne rozwiązania dotyczące temperatury w pomieszczeniach

Wybudowałeś prostą halę, ale sytuacja się zmieniła i potrzebujesz izolowanego budynku, w którym można utrzymać stałą, ściśle określoną temperaturę? Konstrukcję stalową z łatwością przerobisz także w tym zakresie.

  • Modyfikacja układu pomieszczeń

Potrzebujesz z dużego pomieszczenia wydzielić kilka mniejszych, np. na biura? Dodanie ścian wewnętrznych w hali stalowej nie stanowi problemu. A może chcesz połączyć podzielone przestrzenie w jedną? Dzięki lekkości konstrukcji stalowej możesz uzyskać duże rozpiętości bez dodatkowych podpór.

  • Przeniesienie hali w inne miejsce

Musisz przeprowadzić swoją firmę? Hala murowana na zawsze zostanie tam, gdzie ją postawiłeś, ale halę stalową możesz przenieść! A jeśli okaże się, że konstrukcja stalowa nie jest Ci dłużej potrzebna, dokonasz demontażu i odzyskasz część zainwestowanych pieniędzy.