Hale wykonane ze stali stanowią doskonałą propozycje dla osób poszukujących funkcjonalnych i nowoczesnych rozwiązań. Szybkość budowy oraz łatwość w dopasowaniu projektu do indywidualnych potrzeb sprawia, że hale stalowe są przez wiele osób cenione znacznie wyżej od tradycyjnych hal murowanych. Na etapie projektowania konstrukcji bardzo ważne jest, by zastanowić się nad jej przyszłym przeznaczeniem. Dzięki temu hala będzie mogła zostać wyposażona we wszystkie elementy potrzebne do efektywnego pełnienia swoich funkcji. Wyposażenie hal stalowych obejmuje szereg zróżnicowanych elementów – nie tylko takich, które są niezbędne dla użytkowania budynku w ogóle, ale również takich, które to użytkowanie uczynią komfortowym.

Wyposażenie hal stalowych – bramy i drzwi

Wyposażenie hal stalowych w różnego rodzaju bramy i drzwi stanowi podstawowe zadanie konstrukcyjne. Bramy umożliwiają załadunek oraz rozładunek towarów, a od ich rozmiarów zależy, czy dany pojazd będzie mieć dostęp do naszej hali. Wybór odpowiedniego rodzaju bramy zależy w pierwszej kolejności od przeznaczenia budynku. Na rynku znaleźć można m.in. bramy szybkobieżne, segmentowe, rolowane czy przesuwne, a także kurtyny paskowe. Oferta drzwi jest jeszcze bardziej zróżnicowana – mogą być one wykonane np. z aluminium czy z drewna. Wybierając drzwi, warto postawić na bezpieczeństwo i komfort. Takie cechy, jak ognioodporność czy dźwiękoszczelność mogą okazać się szczególnie przydatne w tracie wykonywanej pracy.

Dobrze oświetlone hale stalowe to podstawa

Nie sposób użytkować hale stalowe niewyposażonę w okna, świetliki. Wybór odpowiednich okien i świetlików zależy, podobnie jak w przypadku bram, od rodzaju działalności, do której służyć ma hala. Jeśli chodzi o okna, Klient dokonujący wyboru rozważyć musi szereg zróżnicowanych propozycji: wybierać można m.in. między oknami standardowymi, uchylnymi czy wystawowymi. Świetliki montowane w stalowych płytach dzielą się z kolei na świetliki kalenicowe, połaciowe czy łukowe. Od Klienta zależy to, w jaki sposób doświetlona zostanie powierzchnia hali. Co jednak ważne, w Llentab oferujemy profesjonalną pomoc w zakresie wyboru. Warto przy tym pamiętać o tym, że niektóre rozwiązania mogą być niepożądane z punktu wiedzenia bezpieczeństwa.

Bramy do hal stalowych
Oświetlenie hali stalowej

Wyposażanie hal stalowych – ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja

Podstawowe wyposażenie hal stalowych to nie wszystko. Projektując hale, należy ponadto zastanowić się nad rozwiązaniami szczególnie przydatnymi ze względu na charakter działalności. Projekt obejmować powinien m.in. odpowiednie rozwiązania w zakresie ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Ich zastosowanie zależy po pierwsze od tego, czy w hali pracować będą ludzie, po wtóre od tego, jakie towary i produkty będą w hali przechowywane. W przypadku hal produkcyjnych czy rolniczych odpowiednie urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne mogą okazać się niezbędne – zwłaszcza wówczas, gdy w budynku przechowywana będzie żywność, dla której wymagane są odpowiednie właściwości powietrza.

Klimatyzacja hali stalowej

Hale stalowe – wyposażenie dodatkowe

Komfortowa praca w hali zależy w dużej mierze od urządzeń, wpływających pozytywnie na jej efektywność. Do urządzeń takich należą m.in. suwnice oraz urządzenia przeładunkowe (np. doki, rampy czy podnośniki). Na etapie projektowania hali należy ponadto zastanowić się nad elementami, które pozwolą optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Schody, antresole, czy barierki to najbardziej typowe rozwiązania w tym zakresie. W Llentab naszym priorytetem są potrzeby Klienta. Z tego względu oferujemy wiele różnych urządzeń, które zwiększą funkcjonalność hali.

Suwnice oraz urządzenia przeładunkowe