Marzec obfituje w dużą ilość zakończonych kontraktów. Zakończyliśmy aż osiem budów. Kilka z tych realizacji opisujemy poniżej.

PL4541, PL4559 VOSTER II i III (odbiór 01.03.2019)

1 marca odbył się odbiór dwóch kontraktów zrealizowanych dla firmy VOSTER. Firma ta jest producentem nowoczesnych drzwi wewnętrznych. W zmontowanych przez nas halach w Zarzeczu (województwo podkarpackie) znajdować się będzie produkcja i magazyn drzwi. W jednej z hal odbywać się będzie produkcja pelletu.

Hala produkcyjna drzwi ma powierzchnię 6489 m2 i wymiary 43.5 x 144.4 x 7.0 m +  8.5 x 24.5 x 7.0 m (szerokość x długość x wysokość). Już na etapie produkcji wszystkie elementy z których zbudowana jest hala miały odpowiedne długości oraz fabryczne otwory do połączeń śrubowych. Dzięki takiemu przygotowaniu konstrukcji mógł odbyć się szybki i bardzo dokładny montaż na placu budowy.

W hali tej rozpiętość bez słupa wynosi 44 m.

Dach hali jest w typie SP izolacji dachu. Składa się on z (od strony zewnętrznej) z membrany z folii PVC, izolacji z wełny mineralnej o łącznej grubości 200 mm (ta grubość wełny mineralnej zapewni temperaturę wewnątrz hali 160C i więcej. Wewnętrzną stronę dachu stanowi blacha trapezowa SP45 ocynkowana na gorąco i zabezpieczona lakierem poliestrowym.

Ściany hali są w typie 7 izolacji – czyli wykonane są z płyty warstwowej wypełnionej wełną mineralną o grubości 180 mm z okładzinami z blachy stalowej ocynkowanej na gorąco. Płyta zamocowana jest w układzie poziomym. Zastosowane materiały zapewniają temperaturę wewnątrz hali 160C i więcej.

Słupy hali widoczne są od zewnątrz.

W celu doświetlenia hali na dachu zamontowano pasma świetlne dachowe – 22 sztuki o wymiarze 2,5 x 15.0 m oraz 2 sztuki 2,5 x 5,0 m. Każda konsola do pasma świetlnego wyposażona jest w zaczep do osobistego zabezpieczenia przy prowadzeniu prac montażowych czy konserwacyjnych na powierzchni dachu.

System oddymiania stanowią zamontowane na dachu 32 klapy dymowe o wymiarach 2,0 x 2,5 m – każda z czynna powierzchnią oddymiana 3,75 m2.

W hali zamontowanych jest 6 bram sterowanych elektrycznie, jeden system przeładunkowy oraz 6 drzwi.

Hala produkcji pelletu ma powierzchnię 918 m2 oraz wymiary 21.5 x 42.7 x 8.0 m (szerokość x długość x wysokość).

Przy budowie wszystkich hal dla firmy VOSTER zastosowaliśmy materiały spełniające wymogi dla klasy E odporności ogniowej.

Na dachu tej hali zastosowaliśmy typ SPH izolacji z parametrami spełniającymi wymogi dla obiektów z temperaturą wewnątrz 8-160C.

Ściany tej hali są również w typie 7 izolacji. Izolację cieplną stanowi tutaj wełna mineralna o grubości 150 mm co zapewni temperaturę wewnątrz 8-160C.

Doświetlenie hali zapewnią 22 pasma świetlne o wymiarach 2,5 x 54,0 m każda. W kilku z nich (8 sztuk) zamontowane zostały klapy dymowe.

Hala wyposażona jest również w 3 bramy podnoszone elektrycznie, 2 sztuki drzwi stalowych.

PL4827 HEMARPOL IV (odbiór 06.03.2019)

Nasza współpraca z firmą HEMARPOL trwa od wielu lat. To już czwarty kontrakt który zrealizowaliśmy dla tego klienta – jest to rozbudowa istniejącej już hali wybudowanej przez naszą firmę.

Firma Hemarpol oferuje skup i sprzedaż złomu stalowego, metali kolorowych a także specjalizuje się w recyklingu kabli (posiadają jedną z najnowocześniejszych i najbardziej wydajnych linii do recyklingu kabli w Europie).

Wybudowana w Kaletach (województwo śląskie) hala stalowa na powierzchnię 730 m2 i wymiary 39.9 x 18.3 x 12.0 m (szerokość x długość x wysokość) i jest to magazyn metali kolorowych. Na uwagę zasługuje wysokość użytkowa hali – aż 12 m, zaś wysokość w kalenicy wynosi prawie 16 m.

Dach hali jest dwuspadowy o kącie nachylenia pasa górnego 70. Wszystkie elementy hali wykonane są stali ocynkowanej na gorąco – ocynk hutniczy. Rozpiętość hali bez słupa wynosi 40 m. W środku znajduje się jedna ścianka działowa.

Obiekt ten jest nieizolowany. Wyposażony jest w on w dwoje aluminiowych drzwi oraz w dwie bramy stalowe nieizolowane o wymiarach 4,0 x 6,5 m.

System oddymiania stanowią cztery klapy dymowe o wymiarach 1,8 x 2,5 m