Na rynku polskim LLENTAB działa już od 27 lat. Dzięki wiedzy, zaangażowaniu i doświadczeniu naszych 128 pracowników zaprojektowaliśmy i postawiliśmy w tym czasie ponad 2000 hal. Wrzesień przynosi kolejne zakończone projekty – 11 obiektów spełniających szczególne wymagania naszych Klientów, także tych, którzy zaufali nam już kolejny raz.

PL4752 Peka IV

Przykładem wieloletniej współpracy jest relacja LLENTAB z Firmą Peka Sp. z o.o.

W Jasinie (woj. wielkopolskie) wybudowaliśmy izolowany magazyn systemów wysuwnych do mebli kuchennych. To nasze czwarte wspólne przedsięwzięcie.  Obiekt ma wymiary 27,6×81,4 m (szerokość x długość).

Hale w systemie LLENTAB można rozbudowywać czy budować w kilku etapach dostosowując do aktualnych warunków i potrzeb. Ten magazyn wysokiego składowania powstał w sąsiedztwie istniejących już obiektów (PL2956 i PL1572).

W celu uzyskania wyższej wolnej wysokości  – 12,7 m przy długiej ścianie – zagęszczono elementy kratownicy w części łączącej hali. Dodano także podciągi w osi o łącznej długości 22,0 m.

Fundament został przygotowany przez zamawiającego zgodnie z wytycznymi LLENTAB, dostarczyliśmy też śruby wklejane do osadzania kotew filarów.

Konstrukcję nośną hali stanowią poprzeczne ramy stalowe z ryglem stalowym kratowym jednospadowym o nachyleniu pasa górnego 4° i poziomym pasie dolnym. Konstrukcja dachu przygotowana została pod fotowoltaikę.

Na dachu w typie 5 izolacji zarówno po stronie zewnętrznej, jak i wewnętrznej, zastosowano szarą (LL 7044) blachę stalową trapezową TP46 ocynkowaną na gorąco i zabezpieczoną lakierem poliestrowym. Po stronie zewnętrznej zamocowana jest przy pomocy blachowkrętów nierdzewnych, a od strony sufitu – ocynkowanych ogniowo. Izolację stanowi wełna szklana o grubości 200 mm i Uc=0,22 W/(m2xK). Pomiędzy wełną a blachą sufitową w kolorze LL 9002 znajduje się folia stanowiąca izolację paroszczelną. Izolacja wentylowana jest przez kalenicę.

Ściany w typie 3 izolacji: blacha – izolacja – blacha od zewnętrznej strony słupków, pokryte są srebrną (RAL 9006) blachą stalową montowaną na zakład w układzie poziomym – blacha Montana 27/111 Sinus Stal. Izolacja to wełna szklana o grubości 195 mm i współczynniku przenikania ciepła Uc=0,27 W/(m2xK). Strona zewnętrzna posiada warstwę wiatroizolacji. Izolację paroszczelną stanowi folia po stronie wewnętrznej. Wewnętrzna strona ścian wykonana jest z białej blachy trapezowej IP18 (LL 9002) o grubości 0,5 mm.

Izolacja dachu i ścian pozwala na uzyskanie temperatury wewnątrz obiektu w zakresie: 8-16°C.

Konstrukcja umożliwia montaż wraz z obróbkami drzwi i bram.

Przeszklenie w pasmie świetlnym stanowią 6-cio komorowe płyty z poliwęglanu. Konsola z zaczepem bezpieczeństwa umożliwia prowadzenie prac montażowych i konserwacyjnych z powierzchni dachu. Obiekt posiada klapy sterowane pneumatycznie oraz kurtyny dymowe.

Przeładunek usprawnia hydrauliczna platforma wyrównawcza do dokowania ze stalową krawędzią wychylną, napędzana elektrohydraulicznie o nośności 6,0 t, niwelująca różnice poziomów pomiędzy środkiem transportu a wysokością posadzki magazynu.

Oprócz systemowych rynien i rur spustowych (RAL 9006) odprowadzaniu wody służy koryto odwadniające izolowane o długości 43,0 m.

Opierzenia i bramy od zewnątrz są szare LL 9006/RAL 9006, bramy od wewnątrz białe RAL 9002, a rampy czarne.

PL4324 Arkus & Romet Group II

Kolejnym przykładem projektu polegającego na wpasowaniu hali pomiędzy istniejące budynki jest budowa hali i wiaty dla polskiego producenta i lidera w sprzedaży jednośladów, Firmy Arkus & Romet Group. Założona w 1991 roku mała firma handlowa obecnie posiada silną pozycję na europejskim rynku branży rowerowej i motoryzacyjnej. To także właściciel polskiej marki Romet. Arkus & Romet Group to nowoczesne Fabryki rowerowe oraz Fabryka skuterów i motocykli Romet Motors. W Jastrowiu (woj. wielkopolskie) powstała nasza druga wspólna inicjatywa.

Hala produkcyjna posiada szerokość 27,1 m, długość 115,3 m, wiata natomiast odpowiednio 13,1 m i 19,7 m. Obie mają wewnętrzne wysokości, przy długiej ścianie i pod kalenicą, 4,8 m. Łączna powierzchnia obiektu wynosi 3383 m2.

Jasnoszary dach hali, w której produkowane będą rowery, nachylony jest pod kątem 7°. Trwałość konstrukcji potwierdzona została 10-letnią gwarancją. Do budowy użyto blachy stalowej wysokoprofilowej ocynkowanej, folii PE jako izolacji paroszczelnej, pianki PIR o grubości 130 m i folii dachowej 1,5 mm.

Dach wiaty ma nachylenie 4°, blacha montowana jest z zakładem wzdłużnym na 1,5 fali. Wewnętrzna strona blachy dodatkowo pokryta jest materiałem, który zapobiega wykraplaniu pary wodnej. Dach wiaty ma kolor 9006 – srebrny aluminiowy.

Białe (9010) ściany hali pokryte są płytą warstwową z rdzeniem z poliuretanu PIR o grubości 100 mm w układzie poziomym. Na styku z istniejącymi budynkami nie ma obudowy.

Obiekt posiada troje drzwi i trzy bogato wyposażone bramy w kolorze szarym (7016). 9 pasm świetlików dachowych wykonano z profili aluminiowych i sześciokomorowego poliwęglanu oraz dodatkowej płyty poliestrowej NRO.

Po jednej stronie hali przewidziano białe rynny i rury spustowe. Na styku z częścią budynków i wiatą planowane są koryta odwadniające zbierające wodę z planowanej hali i budynków istniejących. Koryta są izolowane i obudowane, znajduje się w nich kabel grzewczy i awaryjne przelewy na końcach. Z koryt oraz na styku z innymi budynkami woda odbierana będzie za pomocą systemu podciśnieniowego. Wpusty są podgrzewane, a rurociągi izolowane pianką.

Wyposażenie dodatkowe stanowią 23 uchwyty mocowane do świetlików dachowych służące do zaczepiania linki asekuracyjnej.

PL4384 PPHU Spawstal VI

Kolejny nasz wieloletni kontrahent to Przedsiębiorstwo Spawstal ze Środy Wielkopolskiej (woj. wielkopolskie). Zakończona we wrześniu hala to nasz wspólny szósty projekt. Tym razem wybudowaliśmy obiekt, w którym odbywać się będzie produkcja konstrukcji spawanych. Jego wymiary to 14,2×43,8×7,2 m (szerokość x długość x wysokość). Powierzchnia hali wynosi 622,0 m2.

Hala powstała na przygotowanym przez zamawiającego fundamencie.

Konstrukcję nośną hali stanowią poprzeczne ramy stalowe z ryglem stalowym kratowym dwuspadowym o nachyleniu pasa górnego 7° i poziomym pasie dolnym. Elementy konstrukcyjne hali wykonano z blachy ocynkowanej hutniczo.

Użyte materiały spełniają wymogi dla budynków o klasie odporności ogniowej E.

Szary dach pokryty jest płytą warstwową wypełnioną pianką poliuretanową PIR o grubości 160 mm z okładzinami z blachy stalowej ocynkowanej na gorąco i zabezpieczonej lakierem poliestrowym. Płyta warstwowa zamontowana jest przy pomocy ocynkowanych wkrętów samowiercących. Profilowanie od zewnątrz ma kolor żółty RAL1002.

Ściany, w typie 3 izolacji, wykonane są z blachy trapezowej VP45 ocynkowanej na gorąco i zabezpieczonej lakierem. Zastosowano wełnę szklaną o grubości 195 mm. Od wewnątrz znajduje się izolacja paroszczelna, a od zewnątrz izolacja jest wentylowana. Wewnętrzna strona ścian wykonana jest z blachy trapezowej IP18 w kolorze białym RAL 9002. Ściany zewnętrzne są w ciekawym odcieniu żółtego LL1002.

Obiekt posiada pasmo świetlne dachowe. W paśmie znajdują się trzy klapy przewietrzające. Hala ma dwoje drzwi i trzy bramy.

Ściany działowe wykonane są z płyty warstwowej wypełnionej pianką poliuretanową o grubości 100 mm. Płyta zamontowana jest w układzie pionowym wraz z otworami pod drzwi i okno.

Wyposażenie dodatkowe stanowi drabina aluminiowa i podpory podsuwnicowe.

Woda z dachu odprowadzana jest za pomocą systemu rynien i rur spustowych w kolorze czerwonym LL3009.

W hali przygotowano także posadzkę przemysłową o grubości 20 cm.

Jesteśmy sprawdzonym dostawcą hal stalowych każdego typu. Ze szczególną starannością budujemy dwustronne zaufanie i partnerskie relacje. Stale badamy potrzeby Klientów, aby móc odpowiednio reagować i utrzymywać wysoki poziom zadowolenia. LLENTAB cieszy się ogromnym zaufaniem Klientów. To dlatego do nas wracają i wspólnie realizujemy kolejne projekty.

Wszystkie stawiane przez nas hale są spersonalizowane na miarę indywidualnych potrzeb i wymagań Klientów. To przeznaczenie, budżet oraz sugestie i oczekiwania Inwestora stanowią podstawę każdego projektu.

PL5167 Energet Property Sp. z o.o.

Dla Firmy Energet Propert Sp. z o.o. nasi pracownicy z Biura Regionalnego w Lublinie zaprojektowali halę pod wynajem o wymiarach 23,8×41,0 (szerokość x długość) i wewnętrznej wolnej wysokości przy długiej ścianie 6,5 m. LLENTAB przygotował także wytyczne dotyczące fundamentu betonowego, na którym stanęła hala.

Konstrukcję nośną hali stanowią poprzeczne ramy stalowe z ryglem stalowym kratowym dwuspadowym o nachyleniu pasa górnego 7° i poziomym pasie dolnym. Słupy ram połączone są węzłami sztywnymi z ryglem oraz przegubowo z fundamentem.

Wewnętrzna strona dachu wyłożona jest blachą stalową wysoko profilowaną ocynkowaną.

Przygotowano otwory pod drzwi, bramę oraz pasmo świetlne dachowe.

Obiekt jest izolowany.

Dodatkowe wyposażenie stanowi drabina aluminiowa i zadaszenie o wymiarze 24,5×4,0 m.

Do pokrycia daszka i ściany zewnętrznej użyto blachy ocynkowanej.

Unikatowa budowa naszych hal stalowych daje możliwość późniejszej rozbudowy budynku oraz jego modernizacji.

PL4992 Sylwia Samulak

W Biłgoraju (woj. lubelskie) dla Firmy „Sylwia Samulak” postawiliśmy sortownię i magazyn odzieży używanej. Firma aktywnie się rozwija, stale szukając nowych i chłonnych rynków zbytu. Obecnie sortuje około 100 ton towaru miesięcznie z zamiarem sprzedaży odzieży i obuwia w rejon Afryki i Bliskiego Wschodu.

Oddana we wrześniu hala ma szerokość 27,8 m, długość 90,7 m i 7,0 m wewnętrznej wysokości przy długiej ścianie. Zajmuje powierzchnię 2518,0 m2.

LLENTAB oferuje nieskończoną ilość wariantów rozwiązań konstrukcyjnych. Konstrukcję nośną tej hali stanowią poprzeczne ramy stalowe z ryglem stalowym kratowym dwuspadowym o nachyleniu pasa górnego 5° i poziomym pasie dolnym. Krzyżulce, słupy ram i rygli wykonane są z profili giętych na zimno. Zgodnie ze standardem LLENTAB wszystkie profile mają odpowiednie długości oraz przygotowane fabryczne otwory do połączeń śrubowych. Umożliwia to osiągniecie celu, jakim jest sprawny, szybki i bardzo dokładny montaż na placu budowy.

Z oferowanych przez nas 9 typów obudowy dachu Firma „Sylwia Samulak” wybrała SPH.  Zewnętrzna strona dachu pokryta jest membraną z folii PVC o grubości 1,5 mm. Izolację cieplną stanowi pianka PIR o grubości 120 mm, sufit zaś wyłożony jest białą (RAL 9002) blachą stalową wysoko profilowaną, ocynkowaną na gorąco.

Nasi Klienci mają do wyboru 7 typów obudowy ścian. W omawianej hali wybrano typ 7 izolacji z płytami warstwowymi w układzie poziomym. Izolacja cieplna z pianki poliuretanowej o grubości 120 mm i współczynniku przenikania ciepła Uc=0,18 W/(m2xK) spełnia wymogi dla obiektów z temperaturą wewnątrz powyżej 16°C.

Klient LLENTAB ma także pełen wybór elementów wyposażenia wykończeniowego. W obiekcie w Biłgoraju znajduje się 5 okien, 4 drzwi, 4 bramy, 3 pasma świetlne, drabina aluminiowa, daszek na odciągach wychodzący ze ściany pokryty blachą trapezową i system rynien i rur spustowych.

W standardzie oferujemy blachy w 14 kolorach. Dach prezentowanej hali jest szary, daszek i ściany od zewnątrz srebrne ciemne RAL 9007, ściany i bramy wewnątrz białe RAL 9002, a drzwi, okna i bramy od zewnątrz antracytowe RAL 7016.

Każdego naszego Klienta traktujemy indywidualnie. Finalny produkt to zawsze składowa Jego pomysłów i naszego wieloletniego doświadczenia. Krótko mówiąc: cechuje nas elastyczność, a nasze hale są po prostu szyte na miarę.