Kwiecień 2019 to kolejny obfity miesiąc dla zespołu LLENTAB, producenta hal stalowych. Oddaliśmy do dyspozycji Inwestorów siedem hal w pięciu różnych województwach. Wśród wykonanych przez nas obiektów znajdują się m.in. hale produkcyjne i magazynowe, a także hurtownia. W tym artykule opiszemy realizacje z województwa warmińsko-mazurskiego.

PL4294 DRZWI BARAŃSKI (odbiór 08.04.2019)

To rodzinne przedsiębiorstwo działające od trzydziestu lat, które powstało z zamiłowania do drewna. W ofercie początkowo znajdowały się drzwi wewnętrzne, ale wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, uzupełniono ją o drzwi zewnętrzne. Obecnie firma zatrudnia ponad stuosobowy zespół wyspecjalizowanych pracowników i dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, zapewniając wysoki standard oferowanych produktów.

Misją przedsiębiorstwa jest umacnianie pozycji rzetelnego i niezawodnego partnera dla klientów i pracowników. Podnoszenie jakości usług i inwestowanie w rozwój parku technologicznego. Firma oferuje też drzwi przeciwpożarowe, klatkowe, nietypowe, systemy przesuwne, a także schody.

Obiekt, który wybudowaliśmy dla naszego Inwestora to izolowana hala produkcyjna, która zlokalizowana jest w Babiętach Wielkich (woj. warmińsko-mazurskie). Jej wymiary to 44,6 × 99,7 × 5,3 m (szerokość x długość x wysokość), co daje powierzchnię równą 4045 m2. Główną konstrukcję nośną stanowią słupy żelbetowe, które połączone są z fundamentem przez utwierdzenie. Na dwóch ścianach znajdują się słupy wiatrowe, do których przymocowano obudowę.

Dach w typie SP nachylony pod kątem 4° tworzą poprzeczne ramy stalowe z ryglem stalowym dwuspadowym. Z zewnątrz dach pokrywa membrana z folii PVC. Z kolei za izolację odpowiada tutaj wełna mineralna o grubości 200 mm. Między wełną a blachą znajduje się folia stanowiąca izolację paroszczelną. Ściany w typie 7 izolacji tworzą płyty warstwowe w układzie poziomym również wypełnione wełną mineralną z okładzinami z blachy stalowej ocynkowanej na gorąco.

Użyte przez nas materiały zapewniają odporność ogniową klasy D.

Hala stalowa wyposażona jest w ponad 20 par okien o różnych wymiarach, 6 par drzwi i 9 sterowanych elektrycznie izolowanych bram. Mogą one zostać wpięte do centrali sterującej oddymianiem. Na dachu znajdują się pasma świetlne – 14 sztuk o wymiarach 14,9 × 2,0 m i 2 mniejsze 8,5 × 2,0 m. Wykonane są one z dwóch mlecznych płyt poliwęglanowych o grubości 10 mm każda.

 PL3793 PEAK PACKING II

Firma Peak Packing powstała w roku 1992 i jest wieloletnim projektantem i producentem worków foliowych do zastosowań przemysłowych. Cieszy się ona uznaniem klientów na całym świecie za serwis, jakość i innowacyjność. Obsługuje m.in. przemysł mleczarski i spożywczy, kosmetyczny i piwowarski.

Rozbudowa i modernizacja hali

Firma Peak Packing wciąż się rozwija i rozbudowuje. W 2014 roku otworzyła w Bartoszycach nowoczesną fabrykę. We wrześniu 2018 rozpoczęła się modernizacja połączona z rozbudową powierzchni produkcyjnej i magazynowej, w czym zespół LLENTAB miał przyjemność uczestniczyć.

Niedawno oddaliśmy do dyspozycji halę produkcyjną, w której wytwarzane będą worki foliowe. Obiekt składa się z głównego budynku produkcyjnego, części magazynowej oraz przybudówki. Łączna powierzchnia wybudowanych hal wynosi 2662 m2. Jednym z zadań, które mieliśmy do wykonania było przeniesienie istniejącej ściany szczytowej wraz ze słupami szczytowymi.

Dach nad częścią produkcyjną jest w typie 6W izolacji, który charakteryzuje się tym, iż z zewnątrz pokryty jest blachą stalową zaś sufit wykonany jest z płyty warstwowej.

Dach nad część magazynową i przybudówką jest w typie 2 izolacji i pokryty jest blachą stalową trapezową pod którą znajduje się izolacja z granulatu wełny szklanej o grubości 200 mm zapewniając temperaturę wewnątrz obiektu w przedziale 8-160C. Sufit wyłożony jest również blachą stalową.

Dbałość o bezpieczeństwo hali

Bezpieczeństwo hali produkcyjnej jest niezwykle istotne, dlatego hala wyposażona jest w systemy oddymiania, do których należą m.in. dwie kurtyny dymowe. Za zapewnienie bezpieczeństwa odpowiada także: 15 sterowanych pneumatycznie klap dymowych w dwóch rozmiarach, oraz 5 stacje wyzwolenia ręcznego do wyzwolenia za pomocą sprężonego CO2. Za to w istniejącej już hali zmieniliśmy sterowanie w dwóch bramach, aby możliwe było oddymianie, a także zamontowaliśmy 5 klap dymowych.

Sprawny przeładunek

Warto wspomnieć o systemie przeładunkowym, który stanowi hydrauliczna platforma wyrównawcza do dokowania ze stalową krawędzią wychylną, napędzaną elektrohydraulicznie o nośności 6000 kg. Pozwala ona niwelować różnice poziomów między środkiem transportu a wysokością posadzki magazynu. Zamontowane zostały także stalowe naprowadzacze kół pomagające ustawić się samochodom w optymalny sposób w domku przeładunkowym.

Hale wyposażyliśmy w ściany działowe z płyty warstwowej, wypełnione wełną mineralną z okładzinami z blachy stalowej. Do wyposażenia dodatkowego należą: uchwyt asekuracyjny zamontowany wzdłuż kalenicy służący do przypinania lin zabezpieczających przed upadkiem,   drabina aluminiowa.

W kolejnych artykułach opiszemy hale magazynowe i produkcyjne, które ukończyliśmy również w kwietniu, a ich montaż odbywał się w innych województwach.