W kwietniu ukończyliśmy budowę siedmiu obiektów. Dotąd opisaliśmy cztery hale z woj. podkarpackiego i warmińsko-mazurskiego. W trzech innych województwach wybudowaliśmy hale różnego typu dla firm z kilku branż. Są nimi dwie hale magazynowe i jedna hala produkcyjna.

PL4870 Genpol (odbiór 25.04.2019)

Genpol to założona w 2005 roku firma z branży meblarskiej. To polski producent mebli. Specjalnością tej firmy są meble tapicerowane a sprzedaż obejmuje zarówno polski rynek, jak i zagraniczny. Projektanci łączą nowoczesne formy z najwyższą jakością stosowanych materiałów. Najbardziej pokaźną część oferty stanowią narożniki i kanapy.

Dzięki bogatej gamie używanych tkanin, produkty trafiają do szerokiego grona konsumentów. Firma stawia sobie za cel tworzenie mebli zgodnie z aktualnymi trendami, europejskim wzornictwem i funkcjonalnością.

Konstrukcja hali magazynowej

Wybudowana przez nas hala magazynowa ma wymiary 32,9 × 60,2 × 4,2 m (szerokość x długość x wysokość) i powierzchnię 1981 m2. Ściany w typie 6 izolacji tworzy płyta warstwowa w układzie pionowym. Wypełniona jest ona pianką PIR  o grubości 100 mm dzięki czemu zapewniona będzie temperatura wewnątrz ≥160C.

Z zewnątrz słupy hali są niewidoczne.

Dach typu SP izolacji o kącie nachylenia połaci 4° pokryty jest membraną z folii PVC, która mocowana jest mechanicznie za pomocą łączników teleskopowych i zgrzewana na zakładach. Izolację stanowi tutaj 120 mm warstwa z pianki PIR. Pomiędzy izolacją a blachą stalową tworzącą sufit znajduje się folia paroszczelna, która zapobiega skraplaniu się wody.

Za doświetlenie hali odpowiadają dachowe pasma świetlne wykonane z płyty wypełnionej 5-komorową płytą poliwęglanową.

&nbs;

PL4722 Gospodarstwo Rolne Krzemińscy (odbiór 02.04.2019)

Dla Gospodarstwa Rolnego Krzemińscy wybudowaliśmy magazyn o wymiarach 20,1 × 35,5 × 4,5 m (szerokość x długość x wysokość) i powierzchni 714 m2. Budowanie hali rozpoczęliśmy na przygotowanym betonowym fundamencie. Wszystkie elementy konstrukcyjne są odpowiednio przycinane i nawiercane w fabryce, dzięki czemu po przywiezieniu towaru na plac budowy możemy zawsze bezzwłocznie zacząć pracę montażowe. Elementy konstrukcji połączone zostały śrubami klasy 8.8. – nie stosujemy spawów, które mogłyby uszkodzić powłokę cynkową.

Różne typy izolacji

Dach składa się z dwóch części, izolowanej i nieizolowanej. W obu częściach wewnętrzną stronę pokrywa materiał NCD, który zapobiega wykraplaniu pary wodnej. Druga część dachu izolowana jest granulatem z wełny szklanej, którego grubość wynosi 150 mm. Ściany hali stalowej także są w dwóch typach. Pierwsza część nieizolowana, wykonana z blachy stalowej trapezowej. W drugiej części izolacją jest warstwa wełny szklanej o grubości 150 mm.

PL4555 QDS24 (odbiór 16.04.2019)

Firma QDS24 powstała w 2013 roku. Jest to znany producent stolarki otworowej. Zajmuje się dostarczaniem zaawansowanych technologicznie rozwiązań w obrębie specjalistycznej stolarki drzwiowej z pominięciem popularnych wyrobów masowej produkcji. Fundamentem działalności przedsiębiorstwa są wielkogabarytowe konstrukcje drzwi podnoszono-przesuwnych.

QDS24 w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku zamierza rozszerzać swoją ofertę o wyroby komplementarne i inne specjalistyczne produkty. Plany te weszły w życie, gdy firma w styczniu 2018 roku rozpoczęła produkcję drzwi przeciwpożarowych z systemów aluminiowych.

Izolacja hali

Przygotowany przez nas hala produkcyjna ma wielkość 40,2 × 40,3 × 6.0 m (szerokość x długość x wysokość), czyli 1620 m2. Ściany wykonane są w typie 7 izolacji – płyta warstwowa w układzie poziomym z izolacją z pianki PIR. Dach w typie SPH izolacji i o nachyleniu połaci 4° wypełnia pianka PIR o grubości 120 mm.

Wykończenie hali

Uzupełnienie hali stanowi pasmo świetle dachowe w kolorze mlecznym – ma ono wymiary 4,5 × 36,3 m. Oprócz tego hala wyposażona jest w dwie sterowane elektrycznie izolowane bramy Hormann, przy których wszystkie stalowe elementy zostały ocynkowane ogniowo. Drzwi w hali także są izolowane, wyposażone w dwa zamki, klamkę i samozamykacz. Woda z dachu odprowadzana jest systemem rynien i rur spustowych, z których każda wykonana jest z ocynkowanej stalowej blachy.

Tym artykułem zamykamy kwiecień 2019 roku. W przyszłym miesiącu opowiemy o kolejnych zakończonych przez nas halach w Polsce.