Wrzesień obfituje w zakończone budowy. Dopięliśmy 10 inwestycji. Są wśród nich hale produkcyjne, magazyny, sklep, hurtownia, mroźnia i łącznik między halami. Wszystkie obiekty są izolowane. Większość z nich to kolejne projekty dla naszych stałych Odbiorców. Z niektórymi współpracujemy już czwarty raz.  

PL5430 MCJ IV

MCJ jest uznanym producentem szerokiej gamy luster z podświetleniem LED, balustrad szklanych, elementów wycinanych w szkle oraz wyrobów ze stali nierdzewnej.

W miejscowości Szczerbice (woj. śląskie) zakończyliśmy budowę magazynu sprzętu oświetleniowego o wymiarach 44.7 x 40.0 x 4.3 m (szerokość x długość x wysokość) i powierzchni 1788 m2. To hala typu S4HR1 – dwuspadowa, z jednym rzędem podpór środkowych, dobudowana szczytem do istniejącego magazynu.

Zmontowaliśmy ją na przygotowanym przez Zamawiającego betonowym fundamencie.

Konstrukcja uwzględniła odpowiednie obciążenia wiatrem i śniegiem oraz obciążenia dodatkowe 0.1 kN/m2.

Dach obiektu nachylony jest pod kątem 4° i pokryty blachą trapezową TRP46, ocynkowaną i lakierowaną. Wewnętrzną stronę blachy wyłożona jest materiałem, który zapobiega wykraplaniu pary wodnej. Do izolacji użyliśmy granulatu waty szklanej o grubości 250 mm, typ izolacji 2L. Izolacja dachu leży na suficie, co powoduje znaczne zmniejszenie ogrzewanej kubatury budynku, a co za tym idzie, wyraźne obniżenie kosztów ogrzewania magazynu.

Od strony zewnętrznej ściany pokryliśmy blachą trapezową TRP45. Do izolacji użyliśmy waty szklanej o grubości 225 mm, 4 typ izolacji.

Do mocowania blach na dachu i ścianach zastosowaliśmy śruby nierdzewne.

Ściany od wewnątrz i sufit pokryliśmy białoszarą, ocynkowaną blachą trapezową. Konstrukcja stropodachu jest niewidoczna od wewnątrz. Rozwiązanie to, charakterystyczne dla hal Llentab, powoduje, że posiadają one bardzo estetyczny wygląd.

Przygotowaliśmy otwory pod bramę i drzwi, na ścianach długich zamontowaliśmy okapy skrzynkowe, a wzdłuż kalenicy rurkę dachową do asekuracji.

Rynny i rury spustowe znajdują się po obu stronach magazynu.

Dach ma kolor szary LL7044, ściany są srebrne LL9006.

Budowa tego magazynu była naszym czwartym wspólnym projektem. Wszystkie postawione dla MCJ przez Llentab hale zajmują powierzchnię 5230 m2.

PL5225 MTB

Nasz Klient, MTB Sp. z o.o., to Firma działająca w branży spedycyjnej. Zajmuje się transportem lądowym i spedycją międzynarodową.

Magazyn wysokiego składowania wybudowaliśmy dla MTB w Sulechowie (woj. lubelskie). Hala o powierzchni 3089 m2 ma następujące wymiary: szerokość 36.6 m, długość 84.4 m i wysokość 9.5 m.

Jej konstrukcję nośną stanowią poprzeczne ramy stalowe z ryglem kratowym stalowym dwuspadowym o nachyleniu pasa górnego 2° i słupy ram. Połączone są one węzłami sztywnymi z ryglem i przegubowo z fundamentem.

Wszystkie profile mają odpowiednie długości oraz fabryczne otwory do połączeń śrubowych. Dzięki temu montaż naszych hal na placach budowy jest zawsze sprawny, szybki i bardzo dokładny.

Szary dach w typie SPH pokryliśmy membraną z folii PVC Protan o grubości 1.5 mm i zaizolowaliśmy wełną mineralną o grubości 200 mm. Pomiędzy wełną a blachą znajduje się folia paroszczelna. Sufit wyłożyliśmy blachą ocynkowaną.

Ściany zewnętrzne w typie 7 są z płyt warstwowych z wełną mineralną o grubości 180 mm. Płyty te zamontowaliśmy w układzie poziomym.

Hala posiada drzwi, bramy, doki przeładunkowe i pasmo świetlne dachowe. Dodatkowo wyposażyliśmy ją w drabinę aluminiową.

Rynny i rury spustowe zamontowaliśmy po obu stronach magazynu.

Ściany zewnętrzne, rynny, rury i opierzenia są koloru srebrnego 9007.

PL5531 POLAMP

Polamp Sp. z o.o. to jedna z największych firm elektrotechnicznych w Polsce.  Sprzedaje źródła światła i komponenty elektryczne własnej marki. Specjalizuje się w wytwarzaniu obudów, rozdzielnic elektrycznych, baterii kondensatorów oraz oświetlenia awaryjnego, przemysłowego, dekoracyjnego i LED.

Wybudowany magazyn ozdób świątecznych ma wymiary 41.8 x 47.9 x 7.9 m (szerokość x długość x wysokość) i zajmuje powierzchnię 2002 m2.

Użyte materiały spełniają wymogi dla budynków o klasie odporności ogniowej E.

Dach hali nachylony jest pod kątem 4°.

Klienci Llentab mają do wyboru 8 typów izolacji dachu oraz 6 typów izolacji ścian. Daje to właściwe dopasowanie do rodzaju prowadzonej działalności i wymagań użytkowników hal. W magazynie Spółki Polam zdecydowano się na izolację dachu w typie 5, z wykorzystaniem wełny szklanej o grubości 150 mm i izolację ścian w typie 7 z zastosowaniem pianki poliuretanowej o grubości 100 mm.

Zastosowane izolacje spełniają wymogi dla obiektów z temperaturą wewnątrz powyżej 16°C.

Obiekt wyposażyliśmy w drzwi, przeszklone bramy podnoszone przy pomocy silników elektrycznych, doświetla dachowe i drabinę aluminiową.

System odprowadzania wody z dachu zamontowaliśmy po obu stronach hali.

W kolorystyce dominuje srebrny ciemny LL9007. Jedynie ściany są dwukolorowe z elementami barwy niebieskiej szafirowej RAL 5003.

Hala magazynowa dla firmy Polamp

PL5455 ERG III

ERG Bieruń – Folie Sp. z o.o. to nasz stały Klient. Istnieje na rynku ponad 50 lat. Produkuje wysokiej jakości folie polietylenowe, tunelowe, kiszonkarskie, fundamentowe i termokurczliwe.

Właśnie zakończyliśmy realizację trzeciego wspólnego projektu. W Bieruniu (woj. śląskie) postawiliśmy halę produkcyjną o wymiarach 29.5 x 78.7 x 10.0 m (szerokość x długość x wysokość) i powierzchni 2322 m2. Jest ona rozbudowaną istniejącego budynku.

Do produkcji elementów konstrukcyjnych Llentab stosuje blachę stalową ocynkowaną ogniowo: Z-450 dla elementów o grubości ≥ 3 mm i Z-275 dla profili o grubości < 3 mm.

Elementy łączymy za pomocą ocynkowanych śrub klasy 8.8 – nie stosujemy spawów, które mogłyby spowodować uszkodzenie powłoki cynkowej.

Szary dach w typie SP izolacji nachylony jest pod kątem 4°. Pokryliśmy go membraną z folii PVC Protan i ociepliliśmy wełną mineralną o grubości 220 mm. Izolacja paroszczelna znajduje się między wełną a blachą sufitową. Sufit wyłożyliśmy białoszarą blachą trapezową SP45 zamocowaną przy pomocy blachowkrętów ocynkowanych ogniowo.

Izolację ścian w typie 7 (płyty warstwowe) stanowi wełna mineralna o grubości 180 mm.

Przygotowaliśmy otwory pod drzwi i bramy. Wyposażyliśmy obiekt w pasma świetlne dachowe z klapami dymowymi i stacjami wyzwolenia ręcznego oraz klapami przewietrzającymi. Zamontowaliśmy kurtyny dymowe i 36 ocynkowanych słupków pod instalację odgromową. Ze ściany hali wystaje izolowany daszek pokryty membraną.

Po jednej stronie hali znajdują się szare rynny i rury spustowe – kolor 7011.

Na tle szarych ścian ciekawie prezentuje się czerwone opierzenie szczytu.

Po zakończeniu tej budowy hale zrealizowane przez nas dla tego Klienta zajmują powierzchnię 8607 m2.

Hala produkcyjna dla ERG Bierun Folie_
Hala produkcyjna dla ERG Bierun Folie_

PL5425 TECHJON

Produkcja noży i ostrzy do maszyn użytkowych w przemyśle spożywczym odbywać się będzie w hali o wymiarach 19.8 x 35.4 x 5.5 m (szerokość x długość x wysokość) i powierzchni 701 m2. Wybudowaliśmy ją dla Firmy Techjon Adam Jonasz. Znajduje się ona w miejscowości Barak (woj. lubelskie).

Na połączeniu z istniejącym budynkiem nie ma ściany szczytowej.

Dach koloru szarego LL9006, w typie 5 izolacji, nachylony jest pod kątem 6°. Pokryliśmy go blachą stalową trapezową o grubości 0.63 mm i zaizolowaliśmy wełną szklaną o grubości 250 mm. Pomiędzy wełną a blachą sufitową znajduje się folię paroszczelną. Izolacja wentylowana jest poprzez kalenicę. Sufit wyłożyliśmy ocynkowaną i lakierowaną blachą trapezową TP46 w kolorze białoszarym LL9002.

Ściany w kolorze RAL 9007 wykonane są z płyt warstwowych (typ 7 izolacji) wypełnionych wełną mineralną o grubości 180 mm.

Zamontowaliśmy dwuskrzydłowe drzwi, bramę podnoszoną przy pomocy silnika elektrycznego, pasmo świetlne dachowe z klapami przewietrzającymi, drabinę oraz rynny i rury spustowe.

PL5583 FORBET IV

Dla Forbet, producenta kostki brukowej i półfabrykatów betonowych, wybudowaliśmy już dwa zakłady betoniarskie i dwie hale produkcyjne. Ta, którą właśnie zakończyliśmy, znajduje się w miejscowości Stale (woj. podkarpackie). Ma szerokość 20.1 m, długość 50.2 m i wysokość 6.5 m. Zajmuje powierzchnię 1009 m2.

W założeniach konstrukcyjnych przyjęliśmy dodatkowe obciążenia pod montaż fotowoltaiki.

Zakład Techniczny i Doświadczalny Budownictwa określa żywotność hal Llentab na minimum 80 lat. Jest to możliwe między innymi dzięki pokrywaniu elementów konstrukcji warstwą powłoki cynkowej odpowiedniej grubości. Trwałość konstrukcji hali Forbet potwierdziliśmy 10-letnią gwarancją.

Dach hali wykonaliśmy z blachy stalowej, folii PE jako izolacji paroszczelnej, wełny o grubości 200 mm i folii dachowej Protan o grubości 1.5 mm.

Ściany zewnętrzne pokryliśmy płytami warstwowymi w układzie poziomym z rdzeniem z wełny o grubości 180 mm.

Hala posiada świetlik dachowy z klapami do przewietrzania, 2 bramy i 2 drzwi oraz rynny i rury spustowe po obu stronach budynku.

Drabina aluminiowa i uchwyty na dachu mocowane do świetlików dachowych i służące do zaczepienia linki asekuracyjnej stanowią wyposażenie dodatkowe.

Dach jest koloru jasnoszarego, ściany wewnętrzne białoszare 9002, do pozostałych elementów wykorzystaliśmy blachę koloru szarego 9007.

Hala produkcyjna dla firmy Forbet
Hala produkcyjna dla firmy Forbet

PL5624 AVILA

Sklep Bricomarche wybudowaliśmy w Iławie (woj. warmińsko-mazurskie). Ma szerokość 18.5 m, długość 46.8 m i wysokość 3.8 m. Jego powierzchnia wynosi 866 m2.

Konstrukcję nośną hali stanowią poprzeczne ramy stalowe z ryglem jednospadowym o nachyleniu pasa górnego i dolnego wynoszącym 5°. Ramy połączyliśmy przegubowo ze słupem żelbetowym. Na połączeniu z budynkiem istniejącym nie ma jednej ściany.

Jednospadowy dach, w typie 6 izolacji, ociepliliśmy pianką poliuretanową o grubości 100 mm. Izolacja spełnia wymogi z temperaturą wewnątrz od 8 do 16°C.

Ściany w typie 6 izolacji wykonaliśmy z płyt warstwowych wypełnionych pianką poliuretanową mocowanych w układzie pionowym z ukrytym łącznikiem. Izolacja cieplna z pianki pozwala uzyskać w sklepie temperaturę powyżej 16°C.

Przygotowaliśmy otwory pod bramy i drzwi.

Po jednej stronie hali znajdują się rynny i rury spustowe.

Wywietrzaki grawitacyjne są wyposażeniem dodatkowym hali.

Dominującym kolorem jest szary 9006.

PL5089 JAG (ELSANA II)

Hurtownię chemiczną o powierzchni 854 m2 i wymiarach 18.4×46.4×6.0 m (szerokość x długość x wysokość) wybudowaliśmy w Jeleniej Górze.

Dach nachylony jest pod kątem 4°. Wykonany został w typie 5 izolacji i ocieplony wełną szklaną o grubości 150 mm. Sufit wyłożyliśmy blachą trapezową TP46 w kolorze białoszarym LL9002.

Ściany w typie 7 wykonane są z płyt warstwowych zamontowanych w układzie poziomym przy pomocy ocynkowanych wkrętów samowiercących z wypełnieniem z pianki PIR grubości 100 mm. Na połączeniu ze ścianą oddzielenia pożarowego nie ma obudowy.

Halę wyposażyliśmy w drzwi, bramy, pasmo świetlne i dwa przejścia dachowe. Postawiliśmy też ocieploną ścianę działową i zamontowaliśmy drabinę aluminiową.

Rynny i rury spustowe umocowaliśmy po obu stronach hali.

Firma JAG specjalizuje się w dystrybucji artykułów chemicznych i higienicznych posiadających najwyższe parametry użytkowe i sprawdzoną markę.

PL5266 AGNIESZKA MICHALCZUK III

Ogromną zaletą hal w systemie Llentab jest to, że można je rozbudowywać, zmieniać ich układ lub przeznaczenie. Można je także budować w kilku etapach zależnie od warunków i potrzeb.

Inwestycja zakończona we wrześniu w Lublinie to trzecie przedsięwzięcie realizowane przez nas dla tego samego Klienta. Izolowany łącznik między halami pod wynajem ma wymiary 20.9×8.0x4.2 m (szerokość x długość x wysokość) i powierzchnię 167 m2.

Dach, wykonany w typie 5 izolacji, nachylony jest pod kątem 7°. Jego zewnętrzna strona pokryta jest blachą trapezową TP46 o grubości 0.63 mm. Blacha jest ocynkowana na gorąco i lakierowana – kolor szary LL 7044. Izolację stanowi wełna szklana o grubości 150 mm. Sufit wyłożony jest również blachą TP46.

Ściany w typie 6 izolacji wykonane są z płyt warstwowych ułożyliśmy pionowo wypełnionych wełną mineralną o grubości 120 mm.. Mają one nieco inny niż dach odcień szarego – LL 9006.

Dzięki zastosowanej izolacji w obiekcie będzie można uzyskać temperaturę między 8 a 16°C.

W łączniku znajduje się pasmo świetlne dachowe i brama. Po obu jego stronach zamontowaliśmy system rynien i rur służący odprowadzaniu wody z dachu w kolorze identycznym jak ściany.

Gotowy kompleks obiektów zajmuje powierzchnię 1960 m2.

PL5252 TRIADA AUGUSTO II

Oferta Llentab jest bardzo szeroka. Specjalizujemy się zarówno w halach magazynowych, produkcyjnych, jak i rolniczych, sportowych oraz biurowych. Budujemy też obiekty dla przemysłu spożywczego.

W miejscowości Chwaszczyno (woj. pomorskie) zakończyliśmy budowę mroźni artykułów spożywczych wraz z łącznikiem. To drugi projekt tego typu zrealizowany przez nas dla Triada Augusto. Firma ta zajmuje się dystrybucją lodów, mrożonek oraz produktów HoReCa. Na rynku jest od 1994 roku.  Izolowany obiekt zajmuje powierzchnię 2908 m2.

Dachy kompleksu hal nachylone są pod kątem 4°.

Dach mroźni (w typie 6W izolacji) pokryty jest blachą TP46. Jego wewnętrzną stronę wyłożona jest materiałem NCD, który zapobiega wykraplaniu pary wodnej. Izolację stanowi pianka poliuretanowa o grubości 200 mm. Sufit wyłożony jest płytami warstwowymi mocowanych przy pomocy nierdzewnych wkrętów samowiercących.

Ściany mroźni (w typie 6W) wykonane są z płyt warstwowych montowanych w układzie pionowym wypełnionych pianką poliuretanową o grubości 200 mm.

Wyposażyliśmy halę w drzwi, okno, bramy z pneumatycznym uszczelnieniem. Przygotowaliśmy otwory pod bramy przesuwne do mroźni, wybudowaliśmy ocieplane ściany działowe. Dodatkowo zamocowaliśmy drabinę i uchwyt asekuracyjny wzdłuż kalenicy.

Rynny i rury spustowe umieściliśmy po obu stronach mroźni.

Przy projektowaniu hali szczególną uwagę zwracaliśmy na system składowania towaru. Część chłodząca hali zostanie wypełniona regałami w najbardziej efektywny sposób, co pozwoli zminimalizować koszty chłodzenia.

mroznia art spozywczych dla Triada Augusto
mroznia art spozywczych dla Triada Augusto_

Szerokie spektrum zastosowań opisanych budów pokazuje, że jesteśmy dostawcą hal stalowych dopasowanych do różnorodnych potrzeb i oczekiwań odbiorców. Łatwość modyfikacji systemu Llentab umożliwia spełnienie wymagań Klientów. Kolejne projekty realizowane dla tych samych użytkowników są najlepszą rekomendacją i potwierdzeniem wysokiej jakości zarówno produktów jak i obsługi.