Od wielu lat projektujemy, produkujemy i montujemy wielofunkcyjne hale stalowe dla szerokiego zakresu branż i celów. Hale w systemie LLENTAB są uznawane za sprawne i trwałe konstrukcje o wysokiej jakości z możliwością dostosowania do różnych potrzeb i wymagań. Nasza koncepcja to elastyczny wybór dla Kontrahentów z wizją – Klienci opowiadają nam o swoich marzeniach, a my zmieniamy je w halę stalową.

Na przykładzie budów zakończonych w listopadzie zaprezentujemy 6 sposobów wykorzystania naszych hal.

PL5561 Z.S.C.K.R.

Magazyn maszyn, salę dydaktyczną oraz warsztat postawiliśmy dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie (woj łódzkie).

Dach nachylony pod kątem 7° pokrył izolowaną halę o wymiarach 23.8 x 63.2 x 6.0 (szerokość x długość x wysokość) i powierzchni 1504 m2.

Obiekt zmontowaliśmy na przygotowanym przez zamawiającego fundamencie wykonanym zgodnie z naszymi wytycznymi.

Użyte materiały zapewniają obiektowi odporność ogniową klasy E.

Dach w typie 6 izolacji pokryliśmy płytą warstwową wypełnioną pianką PIR z okładzinami z blachy stalowej mocowanej przy pomocy ocynkowanych wkrętów samowiercących. Pianka ma grubość 80 mm i spełnia wymagania dla obiektów z temperaturą wewnątrz między 8 a 16°C.

Ściany w typie 6 z płytami warstwowymi zamocowanymi w układzie pionowym wypełnionymi pianką PIR o tej samej grubości i podobnych parametrach.

Przygotowaliśmy otwory pod okna, drzwi i bramy.

Dwa pasma świetlne dachowe wypełnione płytą poliwęglanową zapewniają lepsze doświetlenie hali.

Wyposażeniem dodatkowym obiektu jest drabina aluminiowa, a odprowadzeniu wody z dachu służą rynny i rury spustowe znajdujące się po obu stronach budynku.

Dach i ściany zewnętrzne są w kolorze szarym aluminiowym 9006, sufit i ściany od środka białoszare 9002.

Inwestycja zrealizowana została przy współpracy z naszym Biurem Sprzedaży z Łodzi. Trafiają do niego Klienci z województwa łódzkiego. Spełniamy ich oczekiwania w zakresie szczegółów związanych z formą i gabarytami. Oferowane przez nas hale charakteryzują się też wysokim poziomem estetyki.

PL5349 AGROMEX II

Hale magazynowe stanowią dominującą grupę w naszej ofercie. Wybudowaliśmy ponad 5 milionów metrów kwadratowych tego typu obiektów. Kolejnym jest magazyn artykułów metalowych z łącznikiem postawiony w miejscowości Zwoleń (woj. mazowieckie) dla Z.P.U.H. „Agromex” s.c..

To drugi projekt tego Klienta realizowany wspólnie z nami. Poprzednio wybudowaliśmy halę produkcyjną o powierzchni 720 m2.

Agromex jest producentem części do ciągników i maszyn rolniczych. Zajmuje się też obróbką skrawaniem, frezowaniem i toczeniem CNC.

Oddany magazyn ma wymiary 20.6 x 40.8 x 5.2 m (szerokość x długość x wysokość) i powierzchnię 840 m2, łącznik zaś odpowiednio: 10.0 x 21.4 x 3.5 m oraz 214 m2.

Dach hali, w typie 5 izolacji, nachylony jest pod kątem 7°. Pokryliśmy go lakierowaną i ocynkowaną blachą trapezową TP46. Izolacja cieplna z wełny szklanej o grubości 250 mm pozwala uzyskać w obiekcie temperaturę ≥ 16°C. Pomiędzy wełną a blachą sufitową znajduje się folia pełniąca rolę izolacji paroszczelnej. Izolacja wentyluje się przez kalenicę.

Sufit wyłożyliśmy ocynkowaną na gorąco i malowaną na białoszaro blachą.

Dach łącznika w typie 6 izolacji ociepliliśmy wełną o grubości 120 mm.

Ściany hali i łącznika w typie 6 izolacji wykonaliśmy z płyt warstwowych wypełnionej pianką o grubości 120 mm. Zamocowaliśmy je w układzie pionowym.

Od wewnątrz słupy hali są widoczne.

Hala posiada 6 okien, 4 drzwi, 3 pasma świetlne dachowe z klapami przewietrzającymi oraz 5 bram (w tym jedną przeniesioną z istniejącej hali).

Wyposażenie dodatkowe stanowią drabina aluminiowa i opierzenia słupów hali i łącznika do wysokości pasa dolnego kratownicy.

Po obu stronach hali i jednej stronie łącznika znajdują się rynny i rury spustowe.

Dachy mają kolor szary  LL 7044, ściany zewnętrzne oraz rynny i rury spustowe są srebrne aluminiowe RAL 9006, opierzenia, drzwi, okna i bramy od zewnątrz – niebieskie LL 5010.

Hala magazynowa Agromex_1

PL4920 KRAK-ZNICZ

Krak-Znicz Sp. J. jest największą hurtownią zniczy w Małopolsce i na Podkarpaciu. Oferuje szeroki asortyment produktów wysokiej jakości i staranności wykonania.

W miejscowości Modlniczka (woj. małopolskie) zakończyliśmy budowę hurtowni zniczy i lampionów.

Izolowany obiekt o powierzchni 2202 m2 ma następujące wymiary: 28.2 x 78.1 x 8.6 m (szerokość x długość x wysokość).

System hal LLENTAB wywodzi się z zachodniego wybrzeża Szwecji, rejonu o szczególnie trudnym klimacie. Wiatr, deszcz i słona woda zmusiły konstruktorów do stworzenia obiektów odpornych na wyzwania pogodowe. W projektowaniu zawsze uwzględniamy właściwe obiążenia śniegiem i wiatrem oraz obciążenia technologiczne. Dla wybudowanej właśnie hurtowni są to: obciążenie śniegiem 1.2 kN/m2, wiatrem 0.74  kN/m2 i obciążenia technologiczne 0.3 kN/m2.

Konstrukcja hali oparta została na budynku biurowym i ścianie ppoż.

Jasnoszary dach hurtowni nachylony jest pod kątem 7°.

Ściany zewnętrzne wykonaliśmy z płyt warstwowych z rdzeniem z wełny light o grubości 180 mm w układzie poziomym. Są w dwóch odcieniach szarego – grafitowym i srebrnym aluminiowym (7016/9006).

Wyposażyliśmy halę w 4 aluminiowych drzwi, trójszybowe okno, 3 bramy napędzane elektrycznie oraz drabinę aluminiową. Przygotowaliśmy też otwory w dachu do montażu pasm świetlnych.

Przez całą szerokość hali biegnie kurtyna dymowa z ocynkowanej i powlekanej blachy trapezowej.

Ze ściany wychodzą dwa szare stalowe (7011) daszki wspornikowe wyłożone od spodniej strony materiałem zapobiegającym wykraplaniu pary wodnej.

Rynny i rury spustowe, ocynkowane i powlekane, w kolorze srebrnym aluminiowym (9006), znajdują się po dwóch stronach hali i wzdłuż daszków.

KRAK-ZNICZ hurtownia_1

PL4920 KRAK-ZNICZ

KRAK-ZNICZ hurtownia_2

PL5283 INTERAS

Sprzedaż materiałów do sztancowania opakowań rozpocznie się wkrótce w nowej hali o wymiarach 21.9 x 27.4 x 4.0 m (szerokość x długość x wysokość). Postawiliśmy ją w Inowrocławiu (woj. kujawsko-pomorskie) dla Firmy INTERAS – A. Snarski, przedstawiciela w Polsce niemieckiego producenta kontrbigów. Interas zaopatruje przedsiębiortwa sztancujące tekturę litą i falistą.

Wybudowaliśmy obiekt dwuspadowy, bez attyk, z biurowcem wewnątrz hali.

Dach, nachylony pod kątem 4°, w typie 5 izolacji, ociepliliśmy wełną mineralną o grubości 250 mm.

Ściany w typie 6 izolacji, wykonaliśmy z płyty warstwowej mocowanej w układzie pionowym i  wypelnionej wełną o grubości 180 mm. Od wewnątrz słupy hali są widoczne.

Nasi Klienci mają do wyboru 9 typów obudowy dachu oraz 7 typów obudowy ścian w 14 kolorach.

Dzięki temu udaje nam się spełnić różnorodne potrzeby odbiorców i dopasować hale do wymagań i oczekiwań użytkowników.

Halę Firmy INTERAS wyposażyliśmy w okna, drzwi, bramy i doświetliliśmy przy pomocy pasm dachowych.

W ścianie działowej z płyty warstwowej z rdzeniem z wełny mineralnej o grubości 100 mm przygotowaliśmy otwór pod kurtynę paskową. Zamontowaliśmy też drabinę aluminiową, a po obu stronach hali rynny i rury spustowe.

Ciekawie prezentuje się kolorystyka obiektu: dach jest szary stalowy LL 7011, ściany oraz opierzenia narożników, szczytu i fundamentu są w dwóch kolorach – grafitowym i żółtym 7016/1003. Rynny i rury są grafitowe – 7016.

hala handlowa Interas_

PL5283 INTERAS

hala handlowa Interas_

PL5198 WELCOME AIRPORT SERVICES

WELCOME Airport Services Sp. z o.o. to największy pod względem obsługiwanych przewoźników agent handlingowy w Polsce. Świadczy usługi obsługi naziemnej samolotów i pasażerów liniom lotniczym z całego świata. Ma 6 oddziałów na terenie Polski.

W Warszawie wybudowaliśmy halę, w której odbywać się będzie serwisowanie i garażowanie urządzeń lotniskowych. Ma ona szerokość 20.6 m, długość 63.5 m oraz powierzchnię 1308 m2.

Obiekt o dachu nachylonym pod kątem 4° w całości został ocieplony.

Dach hali pokryliśmy membraną z foli PVC o grubości 1.5 mm mocowaną mechanicznie i zgrzewaną na zakładach. Do izolacji wykorzystaliśmy wełnę mineralną o grubości 200 mm – typ izolacji SPHI. Od jej wewnętrznej strony umieściliśmy folię paroszczelną.

Sufit wyłożyliśmy blachą stalową wysoko profilowaną, ocynkowaną na gorąco.

Ściany zewnętrzne pokryliśmy płytą warstwową w układzie poziomym. Zastosowaliśmy płyty z rdzeniem PIR o grubości 120 mm – typ 7 izolacji. Między bramami a drzwiami zewnętrznymi zamontowaliśmy płyty o grubości 60 mm.

Ściany wewnętrzne pokryliśmy płytą w układzie poziomym. Wydzielają one dwa pomieszczenia.

Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne hali są izolowane, bramy wentylowane i elektrycznie podnoszone, pasmo świetlne posiada klapy dymowe. W ścianach wewnętrznych zamontowane są okna oddymiające. System podciśnieniowy służy odprowadzaniu wody z dachu.

Dodatkowo wyposażyliśmy halę w drabinę ocynkowaną oraz 3 przejścia dachowe pod wentylację.

Zgodnie z wizją Klienta zastosowaliśmy następujące rozwiązanie kolorystyczne:  dach jest szary, ściany zewnętrzne mają dwa odcienie szarego: jasny RAL 7035 i mysi RAL 7005. Drzwi, bramy i opierzenia też są w tym ciemniejszym odcieniu.

Serwis i garaz urzadzen lotniskowych_hala w systemie LLENTAB_

PL5198 WELCOME AIRPORT SERVICES

Serwis i garaz urzadzen lotniskowych_hala w systemie LLENTAB_

PL5543 ŚWIAT DREWNA III

Zakład przetwórstwa drzewnego Świat Drewna to firma z bogatymi tradycjami. Powstała w miejscu historycznego tartaku, działającego od 1916 roku w Zagnańsku. Obecnie jest jednym z najważniejszych producentów wyrobów stolarskich, meblarskich oraz ciesielskich na terenie regionu świętokrzyskiego.

Hala o wymiarach 19.8 x 33.1 x 5.1 m (szerokość x długość x wysokość), którą zbudowaliśmy dla Świata Drewna w Piekoszowie (woj. świętokrzyskie), została zrealizowana przy współpracy z naszym Biurem Regionalnym w Kielcach. To trzeci, wspólny projekt obu Firm. Wcześniej postawiliśmy dla tego Klienta dwie hale produkcyjne o łącznej powierzchni 2669 m2.

Wiata o powierzchni 655 m2 jest nieizolowana.

Konstrukcję nośną stanowią poprzeczne ramy stalowe, z ryglem stalowym kratowym jednospadowym o nachyleniu pasa górnego 4° i poziomym pasie dolnym oraz słupy ram połączone węzłami sztywnymi z ryglem i przegubowo z fundamentem.

Elementy konstrukcji połączyliśmy za pomocą ocynkowanych śrub klasy 8.8. Nie stosujemy spawów, które mogłyby spowodować uszkodzenie powłoki cynkowej.

Poprzez wykonanie w fabryce otworów w konstrukcji, pokryciach dachu i ścian, zminimalizowaliśmy konieczność nawiercania i przycinania elementów podczas montażu. Skróciło to znacznie czas jego trwania.

Dach pokryliśmy blachą stalową trapezową TP46. Jej wewnętrzna strona jest dodatkowo wyłożona materiałem NCD, który zapobiega wykraplaniu pary wodnej.

Wyposażyliśmy wiatę w doświetla dachowe, otwór pod bramę, systemowy uchwyt asekuracyjny wzdłuż kalenicy zabezpieczający przed upadkiem z dachu oraz daszek wychodzący ze ściany.

Rynny i rury spustowe znajdują się po jednej stronie obiektu.

Zewnętrzne pokrycie dachu, daszek, rynny i rury mają kolor srebrny aluminiowy 9006.

Ogromną zaletą systemu LLENTAB jest jego uniwersalność rozumiana jako możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb i oczekiwań Kontrahentów. Powyższe przykłady prezentują tylko kilka rozwiązań.

Nasz doświadczony zespół chętnie wysłucha Twojej wizji i pomoże zamienić ją w funkcjonalną, trwałą i bezpieczną halę stalową.

Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami naszych Biur Regionalnych. Ich dane znajdziesz klikając w poniższy link: https://www.llentab.pl/kontakt/

Informacje o ukończonych halach we wcześniejszych miesiącach znajdują się pod linkiem – link