Hale stalowe cieszą się coraz większą popularnością. Z powodzeniem służą różnym celom – wykorzystuje się je do magazynowania oraz produkcji, świetnie sprawdzają się w rolnictwie, używa się ich jako hangarów czy obiektów sportowo-widowiskowych. Od przeznaczenia budynku zależy także rodzaj stosowanej konstrukcji stalowej. Jednak najważniejszą decyzją, jaką musisz podjąć przed przystąpieniem do inwestycji, nie jest rozstrzygnięcie kwestii technicznych, a wybór producenta hali stalowej. To właśnie on, po analizie twoich potrzeb, będzie w stanie wybrać dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Poniżej znajdziesz 10 praktycznych porad, dzięki którym postawisz na firmę godną zaufania.

1. Poznaj opinie tych, którzy zdecydowali się na budowę hali stalowej

Najlepszym sposobem ocenienie rzetelności producenta hal stalowych jest przyjrzenie się opiniom jego klientów. To oni najlepiej wiedzą, jak przebiegała współpraca, czy firma była w stanie sprostać wszystkim postawionym przed nią warunkom i – co najważniejsze – czy już wzniesiona konstrukcja stalowa dobrze inwestorowi służy. Tego typu wypowiedzi można znaleźć na forach, producenci hal stalowych często także dzielą się nimi na swoich stronach internetowych. Warto sprawdzić, czy wybrana przez Ciebie firma ma taką zakładkę i zobaczyć, co się w niej kryje

2. Wybierz firmę z doświadczeniem w konstrukcjach stalowych

Nikt nie rodzi się ekspertem – wiedzę zdobywa się dzięki doświadczeniu. Nie inaczej jest w biznesie. Jeśli więc chcesz, by Twoją halą stalową zajęli się profesjonaliści, którzy będą Ci w stanie kompetentnie doradzić, postaw na firmę, która działa w branży konstrukcji stalowych od lat. W Polsce znajdziesz producentów hal stalowych z długim, czasem nawet 50-letnim stażem, a najlepsi z nich mają  praktykę także na światowym rynku.

Kungshamn_May_2015-llentab

3. Uważnie obejrzyj stronę internetową producenta hal stalowych

Strona internetowa producenta hal stalowych to skarbnica wiedzy. Przyjrzyj się jej dokładnie. Jeśli firma chętnie dzieli się szczegółami na temat swojej pracy i funkcjonowania, dokładnie opisuje etapy budowy, udostępnia informacje techniczne i inne ważne szczegóły, można przypuszczać, że każdy aspekt wznoszenia konstrukcji stalowych ma dobrze opracowany. Stoją więc za nią ludzie, którzy wiedzą, co mają robić. Dysponują oni rzetelnie opracowanymi procesami i usprawniającymi je procedurami, dzięki czemu współpraca przebiega szybko i bezproblemowo.

4. Nie wierz na słowo, przejrzyj portfolio zrealizowanych inwestycji

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć informacje, na których można polegać – papier, jak to mówią, zniesie wszystko. Również zapewnienia producenta hal stalowych o jego doświadczeniu w tego typu inwestycjach mogą rozmijać się z rzeczywistością. Dlatego warto przyjrzeć się nie tylko deklaracjom, ale też realizacjom. Najlepsze firmy mogą się pochwalić naprawdę wieloma udanymi projektami. Często w ich opisach znajdziecie też wiele szczegółów technicznych, przydatnych do oceny kompetencji producenta konstrukcji stalowych.

5. Sprawdź, kto zatrudnia specjalistów od konstrukcji stalowych

Chcesz, by Twoją halę stalową wznosili specjaliści? Wybierz firmę, która ich zatrudnia. Zanim rozpoczniesz współpracę z firmą, upewnij się, że ma na pokładzie kompetentnych przedstawicieli handlowych i znających doskonale specyfikę konstrukcji stalowych, gotowych do pomocy projektantów. Zwróć również uwagę, czy wybrany przez Ciebie producent hal stalowych posiada własny personel montażowy – to da Ci pewność, że nad Twoją inwestycją profesjonaliści będą czuwać od początku do końca.

6. Zdecyduj się na producenta hal stalowych o szerokiej ofercie

Mali, niedoświadczeni producenci hal stalowych bardzo często dysponują ograniczoną liczbą rozwiązań technicznych. Jeśli posiadasz wysokospecjalistyczną wiedzę i masz pewność, że ta jedna jedyna oferowana przez nich technologia jest idealna dla Ciebie, możesz spokojnie wybrać ich usługi. Jeśli jednak chcesz, by ktoś pomógł Ci zdecydować, czego potrzebujesz, skieruj swoje kroki do firm z szerokim wyborem typów konstrukcji stalowych. Z wielu opcji, które mogą Ci sprzedać, na pewno postarają się wybrać tę najlepszą dla Twojej inwestycji.

7. Postaw na tych, których konstrukcje stalowe mają certyfikaty

Do stworzenia wytrzymałej hali stalowej trzeba użyć materiałów najwyższej jakości – tylko odpowiednio przygotowana konstrukcja stalowa będzie bowiem odporna na późniejszą eksploatację. Jak dowiedzieć się, czy producent dba o tę kwestię? To proste. Wystarczy sprawdzić, czy posiada potwierdzające jakość swojej pracy certyfikaty, np. znak CE (symbol zaświadczający, że wyrób przeszedł pozytywnie specjalistyczne badania i spełnia przewidziane dla niego normy).

8. Zastanów się, czy Twoja hala stalowa ma wyglądać estetycznie

Nie wszystkie hale stalowe będą pełnić funkcje reprezentacyjne, ale przy niektórych inwestycjach – np. siedzibach firm czy halach handlowo-usługowych – ich wygląd okaże się istotny. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, przyjrzyj się ofercie producentów konstrukcji stalowych także w tym zakresie. Sprawdź, przykładowo, czy gama kolorystyczna, którą dysponują, jest bogata.

9. Zbuduj relację, zaufaj pierwszemu wrażeniu

Choć w biznesie wolimy się opierać na faktach niż przeczuciach, czasem warto zaufać pierwszemu wrażeniu. Bardzo często okazuje się ono słuszne. Najwięksi i najbardziej doświadczeni producenci hal stalowych mają swoje biura w różnych regionach. Może warto umówić się w najbliższym z nich na spotkanie z przedstawicielem handlowym i zobaczyć, czy przekona Cię do swojej oferty? Pamiętaj, że to właśnie z tą osobą będziesz przez dłuższy czas współpracował przy swojej inwestycji, warto więc, byście się zwyczajnie polubili.

10. Rozważ dodatkowe korzyści, które oferuje producent hal stalowych

Przyjrzałeś się już dokładnie ofercie producentów hal stalowych i wybrałeś najlepszą? A może ciągle wahasz się pomiędzy dwoma, trzema firmami? Jeśli dalej nie wiesz, na kogo się zdecydować, poszukaj tzw. wisienki na torcie – zobacz, czy któryś z producentów hal stalowych nie oferuje czegoś ekstra lub nie działa zgodnie z wyznawanymi przez Ciebie wartościami. Może jest np. świetnym pracodawcą, który lepiej niż inni troszczy się o bezpieczeństwo i szczęście zatrudnianych przez siebie osób? Taki dobrze wynagradzany i zmotywowany zespół na pewno doskonale zadba o Twoją o inwestycję!